Talk:Meeskond "H.A.S.H."

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Mängu graafika on kavalalt lahendatud - 'doodle' stiil on parim kiirete projektide jaoks. Demomise ajal mäng kokku ei jooksnud - hea :) Üldiselt töötas programm hästi, välja arvatud väike hangumine (mida oli kõigil aku, pealt jooksmise tõttu) ning paar bugi.

Kood on täies mahus kommenteeritud ning iga mängu suurem element on eraldi klassis. Positiivne on näha regioonide kasutamist. Kergema ülevaate tõttu võiks mängu graafikaelemendid paigutada eraldi kaustadesse.

Wiki poole peal oleks võinud pidada logi.

Üleüldiselt on mängu idee teostatud ning vastab nõuetele.

Mihkel Sokk - D21Graafiline pool vihikulehte, pliiatsit ja sodimist kasutades ära lahendada on päris hea idee. Lihtne, aga samas ei tundu mäng liiga tühi. Menüü oleksite siiski võinud siiski noolteklahvidega või hiirega valitavaks teha. Alguses on see pisut segadusttekitav. Samuti muutke alumiste juhiste kirja pisut suuremaks.

Kui mõningad nipsakad põrked välja jätta, siis toimib mäng igati korralikult. Esimest korda mängides ei saanud arugi, et pall pidevalt kiiremini liikuma hakkab. Minu arvates võiks mäng pisut kergem olla. Võib-olla ühe elu lisamine oleks pisut liialdamine, aga kuidagi oleks vaja mängu kergemaks teha. Mitu korda jäi õige pisut puudu, et esimest levelit lõpetada ja kokkuvõttes ainult korra jõudsingi esimesest edasi.

Ühe puudusena tuleb esile tuua, et mängul pole kõrgeimate skooride näitamise võimalust.

Üks tugev pluss on, et kood on väga põhjalikult kommenteeritud. Samuti tundus, et kood oli jagatud suhteliselt mõistlike suurusega meetoditeks. Kahjuks tundub teie wiki liiga tühi ja täielikult on puudu logi.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et see mäng on hea näide, kuidas suhteliselt vähese koodiga saab päris korraliku mängu valmis teha.

Siim Aaver D21
Kustutaja on väga originaalse ideega lihtne mäng, mida on hea mingi muu tegevuse kõrvalt mängida. Juba mängu käivitamisel on näha, et visuaalne pool on tehtud võimalikult lihtsaks ning kasutajasõbralikuks. Märkusena tooks F1'ga tuleva abi vaate, mis võiks sulanduda eelneva teemaga (sinine mustriga taust on veidi võõras). Mängu alustades üllatatakse sellise "kritseldatud" stiiliga, mis kindlasti trumpab üle laialt levinud värvilised blokid, mida tihti sellise mängu puhul kasutatakse. Peale paari korda mängimist, peab tõdema, et mänguvälja tühjaks põrgatada on üsna keeruline (see ilmnes ka teie esitlusel). Mängija edasipürgimise motivatsiooniks on skoor, mis samuti tõuseb alles kui blokk on täielikult kadunud peale mitmekordset puudet palliga. Mõned kuubikut kaovad siiski juba ühe puudutusega, mis teeb puhastamise vähe lihtsamaks. Ühesõnaga tahan öelda, et kui elusi oleks rohkem või kuubikuid esialgselt vähem, oleks mäng vähe huvitavam. Pinget lisab ka asjaolu (bug), et vahepeal läheb pall pliiatsi sisse ning siis on kaks võimalust kas ta põrkab üles tagasi või kukub alla ja võtab ühe elu. Üldpilt mängust jäi väga positiivne, sobiks väga hästi nutitelefoni sisse oma lihtsa juhtimise poolest. Kui lisada väikesed muutused, oleks tegemist perfektse mänguga.

Sten Vaisma A22.


Wikileht - Muidu tipp-topp aga logi on puudu.

Mäng - Mängu oleks võinud saada alustada Enteriga, vähemalt mulle oleks tundunud vähe loogilisem. Ma alguse pressisin kohe enterit siis alles lugesin et mängu alustamiseks vajuta S aga see rohkem minu viga :). Graafiline pool on lihtne ning ilus, kuid Help-leht, mis tuleb F1'ga oleks võinud olla samas stiilis nagu ülejäänud mäng.

Alustuseks oli neid klotse veidike liiga palju, ei viitsinud väga kaua neid taga ajada seal, et esimest levelit läbida. Oleks võinud olla, et esimeses levelis on vähem neid klotse ning hiljem tuleb siis juurde ning kiirus kasvab ka hiljem. Kiirus teil kasvasgi, mis oli väga hea. Vahepeal tulid mingid veits imelikud põrked ning siis ei jõudnud küll palli ära päästa. Üks bug, mille ma mängides leidsin, oli, et pall läks pliiatsi otsast sisse ning jäi sinna kinni.

Puuduseks on see, et top-skoori pole.

Kood - Selge ja ilusti kommenteeritud ning jaotatud ka klassidesse nagu pidigi olema.

Gert Glükmann D21
Idee

Mängu idee ei ole originaalne, kuid vanade klassikute kopeerimine on alati kindlapeale minek. Mõnus ajaviide, mida DOS'i aegadel sai kõvasti toksitud.

Teostus

Kood on minu (algaja progreja) silmi üpris ilus. On jaotatud piisavalt klassidesse, väga hästi kommenteeritud, ei paista mingit arusaamatut tuumafüüsikat :) Mängu graafika on lihtne ja ilus. Ei kriiska silma ning on meeldiv kasutada. Miinusena tooks välja levelite/raskusastmete puudumise. Näiteks võiks selle lahendada lihtsalt klotside erineva paigutusega. Lisaks tundus vahepeal palli põrkamine platvormi pealt bugine. Huvitav oleks olnud jälgida ka Wiki logi, kuid see on juba teisejärguline.

Emotsioon

Kuigi suurt WOW efekti ei olnud, on projekt minuarust õnnestunud ning üks hea aja viitmise mäng juures.

Kert Suvi - D22Esmamulje, väga lahe. Asi on intuitiivne, piisavalt. Kuigi kohe ma ei saa aru millal pallike hakkab kiiremini liikuma, aga see selleks. Võiks olla optionid, kui kiiresti nt pallike alguses liigub, või levelid stiilis easy-medium-hard. Esimene tase oli minu jaoks juba natuke liiga keeruline, peale nelja proovimist hakkama ei saanud. Võiks olla ka mingi sound taga, et poleks nii igav.

Wiki poolelt võiks jah logi olemas olla.

Kood on normaalselt kommenteeritud, regioonidesse jaotatud mis on kena

Taivo Türnpu D21


Täitsa vahva mäng, meeldis väga see, et ei olnud lihtsalt tehtud mingi koopia vaid oli lisatud erinevaid nüansse. Disain oli ka väga vahva, ei saanud ainult aru kuidas see pall sellesse teemasse läks. Programm on korralik ja ilusasti loetav, ükski koht ei jäänud esmavaatluses segaseks. Mäng isegi tõmbas endaga piisavalt kaasa. Wiki on natuke tühi, ei ole kirjeldatud tööjaotus. Võiks olla ka kirjas tööde valmimise ajad.

Allar Märk D-21Mäng: Mängu näol siis tegeist lihtsa 'pong' tüüpi 2d.... mänguga. Lõhud palliga klotse ja saad selle eest punkte, kes poleks sellega varem aega veetnud. Pall muutub aja jooksul kiiremaks ja kui kõik klotsid maha saad tuleb uus level, mis küll midagi eriti uut ei too.

Kood: Objektorienteeritus täitsa olemas, klasse lausa viis. Peab ära märkima, et kommenteeritud on ikka väga ohtralt - au ja kiitus. Ei jäänud silma midagi mille kallal viriseda.

Välimus: Lihtne aga mitte silma häiriv. Oleks võinud ehk rohkem ühes stiilis olla (st. et ka tekst näeks välja nagu oleks pliiatsiga joonistatud), helid oleks asja veelgi lahedamaks muutnud.

Üldiselt: Pole paha. Mäng paistab kõigile nõuetele vatavat. Ühtegi bugi silma ei hakanud, asi töötas sujuvalt. Kahtlemata võiks asja põhjal midagi lahedat valmis arendada - erinevad levelid, powerupid, scoreboard ja muu tore. Tundisn jällegi puudust võimalusest 'mängu võita' - levelid oleks võinud veidi vähem klotse sisaldada ja pärast paari läbi tegemist võinuks 'Win!' ekraani visata.


Aare Roosiväli A31