Talk:Meeskond "Head isu"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

XML arvustus

Esmapilgul ehmatab keerukuse ning mahu poolest pisut ära. Lähemal uurimisel tundub kõik siiski üsna loogiline ning arusaadav. Mõningate väärtuste vormeeringu osas (nt. kuupäevad) oleks tekkinud küsimusi kuid tundub, et tehtud on põhjalik taustatöö lisades juurde viited ISO standarditele.

Tõenäoliselt on tegu pigem isiklike eelistustega kuid paar asja püüaksin siiski esile tuua:

  • XML juurelemendi nimetus on pisut segadust tekitav (cafemenus). Viitab justkui sellele, et peaks sisaldama vaid kohvikute menüüsid - tegelikult aga ka kohvikuid endid.
  • Kommentaarid oleksin soovitanud pigem XML-ist välja jätta ja lisada näiteks skeemifaili - muidu korduvad need iga kohvikuga ning iga menüüga
  • Väga palju on andmete salvestamiseks kasutatud attribuute. Üldine soovitus oleks vist pigem iga väärtuse jaoks tekitada eraldi element?
  • Lõpptulemuse väljanägemisele annaks palju juurde ka CSS-i kaasamine XSLT-i

XML ning XSLT failid arvutisse salvestades mul kahjuks küll lõpptulemuseni (sarnase vaateni nagu toodud illustreerival "Result preview" pildil) jõuda ei õnnestunud. Üldjoontes tundub aga, et asja kallal on üksjagu vaeva nähtud! :)

Erik Peinar

Kommentaar arvustusele

Tänan Erikut arvustuse eest. Kommenteerin omaltpoolt arvustust:

 * XML juurelemendi nimetus on pisut segadust tekitav (cafemenus). Viitab justkui sellele, et peaks sisaldama vaid kohvikute menüüsid - tegelikult aga ka kohvikuid endid.

-- tegelikult on mõeldud siins CafesAndMenus, kuid ei hakanud siin neid pikalt välja kirjutama

 * Kommentaarid oleksin soovitanud pigem XML-ist välja jätta ja lisada näiteks skeemifaili - muidu korduvad need iga kohvikuga ning iga menüüga

-- jätsin meelega XML-i sisse et oleks võrdlev moment, üldiselt näidete puhul tuuakse need XML-s endas, mitte schema kirjelduses.

 * Väga palju on andmete salvestamiseks kasutatud attribuute. Üldine soovitus oleks vist pigem iga väärtuse jaoks tekitada eraldi element?

-- Üldiselt küll on hoiduda atribuutidest, kuid mitte alati. Antud juhul laienevad pea kõigile alam elementidele ja neid on hiljem parem pärida töötlemisel.

 * Lõpptulemuse väljanägemisele annaks palju juurde ka CSS-i kaasamine XSLT-i

-- antud näite puhul CSS kasutamine pole vajalik, kuna polnud eesmärk visuaalselt head pilti teha. Lihtsam stiilindus on toodud HTML-elementide atribuutides.

 XML ning XSLT failid arvutisse salvestades mul kahjuks küll lõpptulemuseni

proovisin üle - tekitasin failid kohvik.xslt ja kohvik.xml nende sisudega, mis veebilehel toodud. Avasin xml-faili Firefoxis ja tuli ette see pilt.


Elvin

Teenuse arvustus

Loengu raames läbi viidud teenuse esitlus sujus viperusteta. Anti edasi piisaval määral informatsiooni, et ka asjaga mitte seotud inimene võiks mõista kasutatud andmemudelit ning programmeerimise loogikat. Lisaks demonstreeriti juba ka klientrakenduse alget, mis otseselt nõutud ei olnud kuid näitas ilmekalt näiteks seda, et autentimine on toimiv.

Positiivse üllatusena oli teenus ka interneti keskkonda jooksma seatud kust saavad loodetavasti ka tulevaste voorude tudengid malli võtta. Paistab, et tavakasutajale suunatud teenuse osa wikisse paigutatud linkis on aga viga (suunab http://headisu.somee.com/Cafes.asmx?WSDL ilmselt peaks suunama aga http://headisu.somee.com/Cafes.asmx). Isiklikult soovitaksin kasutatud tasuta teenuste kohta (esitluse käigus mainitud hosting ja versioonihaldus) ka meeskonna wiki lehele mõni viide või info panna - kindlasti väga teretulnud informatsioon järgmistele voorudele.

Kokkuvõtvalt jättis teenuse implementatsioon väga hea mulje, jään huviga ootama klientrakenduse esitlust..

Erik Peinar

Klientrakenduste arvutus

Esitluse käigus demonstreeriti nii toimivat veebirakendust kui ka windowsi rakendust WPF baasil. Täit funktsionaalsust viimane küll ei omanud kuid arvestades väga limiteeritud ajakava on tulemus kokkuvõttes väga hea. Anti hea ülevaade tekkinud takistustest ning arutleti selle üle mida ning kuidas võinuks teisiti ja paremini korraldada.

Ühtlasi on jooksvalt meeskonna wiki lehte palju täiendatud ning lisatud kasulikku informatsiooni tulevate voorude tarvis.

Erik Peinar


Veebirakendus võiks kohvikuid kuvada ka juhul kui on ära märgitud ainult riik või riik + maakond. Veebirakenduse kujundusega oleks võinud rohkem vaeva näha. Windowsi rakendusel oli probleem "statistics" tab-i alt kuvatavate timestampidega, kõik aja väärtused olid default (kui ma nüüd õigesti mäletan).

Andreas Lea

Veebirakenduse koha pealt pean nõustuma eelkõnelejatega, et valides juba riigi/maakonna, võiks miskit all kuvada, kuid praegune toimib ka kenasti. Wiki-st pilte jälgides ei suutnud kuvada samalaadset menüüd veebirakenduses nagu seal oli välja toodud. Võib-olla asi minus või andmete puudumises.

Parandus: Selgus, et antud puudus on vaid algne idee ja aja puuduse tõttu ei jõutud. Selle olemasolul oleks juba super lahendus!

Windowsi klient on lihtne ja loogiline, mis tagab vaevata kasutamise.

Rauno Väli

Punktide jaotus

Protsentuaalselt :

Elvin 32.50%
Liisa 27.50%
Katri 22.50%
Kalev 17.50%

80 punkti jaotuks seega:

Elvin 26
Liisa 22
Katri 18
Kalev 14