Talk:Meeskond "ISU - aI Sii jUu"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Tanel Liiv(autor):

  • paljudel arvutitel ei tööta - tegelikult töötab see suuremal osas võrgukaartidel, Windows on aga pirts ja ei taha meid vajalikele funktsioonidele lihtsalt ligi lasta. Meie lahendus aga peaks töötama ikkagist suuremal osal levinud(korralikel) võrgukaartidel.
  • kohati näha vaid sissetulevaid/väljaminevaid aadresse - see tuleneb Microsofti kinnistest protokollidest mis ei ole standarditega kirjeldatud. St. me pidime ise reverse engineerima pakette. Mõned klientide kombinatsioonid töötavad paremini, mõned halvemini - osad protokollid kasutavad sessioone ning ei saada iga pakiga aadresse kaasa. Sessioone ei suutnud/polnud mahti lahti murda. Thanks MS!
  • mõned sõnumid on dubleeritud - see tekib siis kui sõnum ei jõua õigele saajale kohale ning pakk saadetakse uuesti. Kuna seda asja hallati sessioonide sees(eraldati mis pakid on duplikaadid) ning meil sessioonide tuge pole, siis ei saa me seda probleemi ka elimineerida.
  • disain ei meeldi - disaini kruttisime viimase detailini kuni projekti lõpuni. Oleme ka meeskondlikult nõus et ta ei ole päris standartne, aga see meie eesmärk oligi - veidi selline 90datel levinud scriptkiddie "hacking tool" välimus ;)

Rakendus

Loodud rakendus pasitab ilus välja, ka oli hea mõte suunata kasutaja kohe programmi avades Help lehele, et saaks teada, mida antud rakendus teeb ja kuidas seda kasutada. Esitlusel paistis rakendus töötavat nii nagu helpis ja wiki lehel kirjas, ainult mõni kord tekkisid vestluse all dubleeringud saadetud sõnumitele. Antud rakenduse puhul on aga halvaks küljeks see, et paljudel arvutitel see ei tööta, kuna võrgukaart ei toeta teatuid tegevus. Vaatamata sellele on üldmulje loodud rakendusest hea, kõik tegevused on andmebaasis kajastatud ja tõrkeid kasutamisel ei tekkinud.


Lähtekood

Programmi lähtekood on hästi loetav ja korralikult kommenteeritud. Abiklassina kasutatud NetmonAPI-t, mis ilmselt suure töö msn pakkettide püüdmisel ära teeb. Samuti on funktsionaalsus klasse kasutades ära jagatud, et iga objekt oleks seotud mingi kindla teemaga.

Wiki

Wiki lehel on küll üldine info rakenduse kohta ja liikmete tehtud tööd koos logiga olemas, lisaks ka source kood. Aga mis puudu on, on klasside kirjeldused ja lisaks oleks võinud olla infot kasutatud andmebaasi ja tabelite kohta. Paha poleks teinud ka rakenduses oleva help info siia lisamises.


Rruga 18:18, 15 December 2010 (EET)

Rauno Rüga, D21


Rakendus

Üks väga omapärane ja huvitav rakendus. Pole võib-olla just kõige viisakam nuhkida mida teised räägivad :D kuid siiski üsna korralik programm. Asjaga on nähtud vaeva ja see on end ära tasunud. Välimuse pool võiks natuke teistsugune olla, isiklikult selline välimus väga ei meeldi, meenutab kergelt sellist 90ndate programmi :D

Lähtekood

Korralik kood, hästi kommenteeritud. Kergesti mõistetav.

Wiki

Korralik logi mida keegi on teinud ja kunas mingi asi on tehtud. Võiks olla natuke rohkem pilte programmist ning ka rohkem juttu kuidas programmi kasutada.

Jaak Lehtsalu D22




Hea idee, mis saab olla veel huvitavam kui teiste kirjade lugemine.

Kood on arusaadav, kuid oleks võinud olla rohkem kommenteeritud.


Kujundus on ilge, kusjuures menüükirjad on loetamatud.

Minu arust oli vestlejate aadressidest näha ainult selle aadress, kelle kiri väljastpoolt sisse tuleb.

Aga väga kift asi lõppkokkuvõttes, hoiatasin kõiki tuttavaid, et nad msn ei kasutaks.

Mailis Toompuu, D22.


Hea õpetlik programm, mis näitab, et avalikus, turvamata võrgus msn-i kasutamine on väga mittesoovitav tegevus, kuna seda on lihtne pealt kuulata. Programmi lähtekood sai alla laetud ning väikese pusimise peale hakkas ka tööle. Sealt ka esimene väike miinus. Wikis oleks võinud olla natukene detailsem õpetus programmi installimiseks ja esmaseks käivitamiseks. Samas peale töölesaamist testimise käigus ei toimunud ühtegi kokkujooksmist.

Kood on kenasti klassideks jaotatud ja hästi loetav. Kommenteeritud on koodi ka just parajalt, võib olla mõnes kohas on natukene midagi puudu jäänud, näiteks mida üks või teine meetod return-ib.

Kujunduses on väikesed möödalaskmised, aga on nähe, et on midagi proovitud teha, sest programmil on originaalne kujundus olemas, mitte lihtsalt standardsed windows formi elemendid. Selliseid asju saab ka alati ju muuta ning antud töös polnud see ka kõige esmasem asi.

Wikis puudusid klasside kirjeldused, aga olemas oli korralik logi, kust võis selgelt välja lugeda, et mida ja millal oli tehtud. Samuti oli selgelt lahti kirjutatud tiimiliikmete tööjaotus.

Tutvunud tööga, võib kokkuvõtlikult öelda, et asjaga on tegeldud ning valitud teemaga end kurssi viidud ja programm võimalikes piires ka tööle saadud. Wiki ja programmi iluga ei ole eriti palju vaeva nähtud või on natukene mööda pandud. Samas tööle esitatud nõudmised on kõik täidetud ning teema valik on olnud hea, võiks öelda, et pisut intrigeerivgi.

Andrus Reedla, D22




Programm FML tuletab meelde ühe internetisaidi, kus kõik halavad kui kehv nende elu on. Eks kõik, mis messengeris räägitakse, ei ole samuti tore. Idee on äge. Programmi tutvustav jutt samuti. Koodi vaadates aitasid kommentaarid samuti funktsionaalsust mõista. Ilusti klassidesse jagatud nagu peab, võrlemisi kerge ülevaadet saada. Kasutajaliidest on püütud viimistleda, aga mingil hetkel on vist pooleli jäänud see toiming, isiklikult see väga häiri, sest programmi funktsioon on suhteliselt originaalne. Hea, et on lisatud ka teiste opsüsteemide messengeri klientide pealtkuulamise funktsionaalsust (empathy jt), NetmonAPI kasutamine on minu arvates ka igati põhjendatud. Päris vahva programm, sisu on hea, idee loeb.

Indrek Tamm D22



Väga huvitav väljakutse teha selline programm, millel oleks tugi enamuse võrgukaartide ja msn klientidele. Asi on viidud ideest teostuseni A++ xD. I can has your packet plawx! Kood on numpz ja wiki korras.

Silver Kuusik D32