Talk:Meeskond "Jana ja poisid"
Wiki: Wiki on piisavalt põhjalik, on olemas sihid, logi ja tööjaotus. Eriti meeldib mulle tööjaotuse sektsioon, kus on määratud kes mida teeb ning kas tema ülesanne on lõppule viidud. Ekraani pauk on ka olemas mis on pluss.
Kasutajaliides: Kasutajliides on kena, mulle meeldib. Ainuke asi mis vähekene häirib on see tegumi-kast (kuhu ilmuvad sooritatud ülesanded). See meenutab mõnevõrra kasti, kuhu ma pean ise midagi sisse kirjutama. Nupudele oleks võinud luua mõne ühtse stiili.
Funktsionaalsus: Funktsionaalsus on kõik korrektne ja töötab nii nagu peab. Väga häiriv asi, mis silma jäi, oli see, et kui regitreerida kastuaja, siis ei saadeta mingit tagasisidet, et mis nüüd toimus. Ilmub lihtsalt tegumi-kast sõnum Valmis- mis asi on valmis? ja tekib nupp tagasi-tagasi kuhu?
Kood: Puudub ülevaade, kuna wikilehel ei ole linki lähtekoodile.
Ikoue Indrek Kõue, D21
Lihtsa ja arusaadava ülesehitatud programm. Miskil põhjusel minul ei toiminud laenutuste lisamine. Programm teatas küll, et laenutamine õnnestus, aga laenutuste lehele uusi ridasid ei tekkinud. Samas raamatute lisamine toimis nagu peab. Pärast uue kasutaja loomist võiks võibolla uue kasutaja kohe sisselogida. Kuna lähtekoodi ei ole, siis ei tea, kas VaataLaenutusi nupu mitte töötamine on minu kohalik probleem või programmi viga. Muidu kena raamatukogu haldus.
Artur Mölter
Registeerimise formil üpriski korralik kontroll va. see, et ei kontrollitud kas tegu on emailiga. Pärast registeerimist ei oska kuidagi edasi käituda, teatab küll, et valmis, aga mis edasi?
Raamatute lisamine toimis ootuspäraselt, samuti meeldis korralik raamatute sorteerimine. Algul tuli üpris pikalt mõistatada kuidas laenutamine toimida võiks, oleks oodanud mingisugust laenuta nuppu. Nupule "Laenuta" vajutades kuvas iga raamatu kohta "Keegi jõudis sinust ette ja laenutas selle raamatu juba ära" kuigi näitas, et raamat on saadaval.
Wiki piisavalt põhjalik, korralik logi, ning eriti meeldis tööjaotuse tabel.
Lähtekood korralikult klassideks jaotatud, ning piisavalt komenteeritud.
Kokkuvõtlikult võiks öelda Heiki Tähise sõnad "testimine, testimine, testimine".
Allar Anijago, D21
Märkuseks eelmisele kommentaarile: Sellel EXE versioonil oli tõesti antud viga küljes (unustatud uuendamata). Otse source koodist käima pannes oleks kõik korralikult toiminud. Nüüdseks panin uue exe ka üles.
Siim Aaver
Ma ilmselt kasutasin juba parandatud versiooni asjast, siis ülalkommijate märgatud puuduseid ma ise ei märganud.
Minu arust kogu programm toimis ootuspäraselt. Raamatu ilmumisaega ei kuvatud kuskil nähtaval kohal.
Ja veel - J.Pöial, "Algoritmid", fantaasiakirjandus <- naersin end ribadeks (samas lahtris Harry Potteriga)
Üldkokkuvõte: täielikult rahuldav.
Kristjan Stolin, D21
wiki on korralik, saab hea ülevaate kus, mis ja kes asjaga tegeles. imelik oli see, et registreerudes saab rõõmsa teate et midagi on valmis, nüüd peab ise otsustama et edasi tuleb sisse logida. lisasin siis ka paar raamatut, ei leidnud kohta kust lisada liike, kui neist peaks puudus tulema. kokku neid 11, sinna otsa võiks lisada kaheteiskümnendaks liigiks muu või midagi muud sellist. Aasta kohale kirjutasin mingi sõna et vaadata kas saan ka mingi veateate aga ei midagi. aastat väli on vist lihtsalt iluasjaks pandud. Visuaalselt raamatute tabelid on piisavalt suured ja kuna neid saab kiirelt reastada nime või autori nime järgi, siis peaks sealt olema lihtne sobivat raamatut üles leida, sest otsingu väli on puudu. Kuna iga kasutaja saab raamatuid lisada ja omanikuna kuvatakse tema nimi, siis on see hea abivahend just siis kui seda programmi kasutab väga palju inimesi, kellel kõigil kodus palju erinevaid raamatuid.
Urmo Tamme D21
Retsensioon
Ärirakendus
- Teema valitud õppejõu poolt välja pakutud kahest teemast. Esmamulje rakendusest oli positiivne. Kõik nupud töötasid, nii nagu vaja. Võib ütelda, et meeskond on ülesande miinimumnõuded täitnud.
Asjadest täpsemalt
Kujundus
- Kujundus jättis positiivse mulje. Mulle tundus ka paigutus täiesti loogiline olevat. Arvatavasti saaks ka Tädi maali oma raamatute haldamisega hakkama, kui tal oleks selline rakendus kodus kasutusel.
Puudulikud Lahendused
- Puuduseks võiks pidada seda, et ei olnud realiseeritud muude andmekandjate (CD, DVD plaadid, videokasetid jms.) laenutamise võimalust. Samuti ei ole võimalik otsida raamatut mingite ette antud parameetrite järgi. Samuti pidi nuputama, kuidas laenutamine toimub, aga natuke nuputamist ja oligi lahendus käes, et asjad toimivad nagu ikka windows-i maailmas - topeltklikkimisega.
Wiki
- Wiki tundub üldjoontes asjalik. Täiesti arusaadavalt on välja toodud, kes millega tegeles. Oleks ju võinud välja tuua ka need aspektid, kus meeskond hätta jäi, aga võib-olla sellised kohti neil ei tekkinudki.
Kokkuvõte
- Kokkuvõtlikult võib öelda, et rakendus on ülesannete kõrgustel, kuna kõik esmased nõuded rakendusele on täidetud, lisavõimaluste realiseerimine on vist jäetud tulevikku. Positiivse poole peale võib kanda ka selle, et raamatud saavad lisada kõik kasutajad ja sellega suurendada laenutuse valikuvõimalusi.
Smaeks 16:28, 20 December 2010 (EET)
Retsensioon
Teemaks on kodune raamatukogu mis on üks etteantud valikutest. Ülesanne on realiseeritud osaliselt, ehk siis alus on valmis, natuke vajaks veel nokitsemist. Kasutaja saab ära registreerida ja kasutaja saab oma profiili muuta. Enda kasutajat registreerides, sain aru, et emaili väljale võib kirjutada ükskõik mida, vast siis teistele väljadele ka, ehk siis ei kontrollita andmeid mingite tingimuste vastu, vist. Peale kasutaja registreerimist ei saanud kohe aru, et kas läks hästi või halvasti, hiljem märkasin päises väikest märguannet õnnestumise kohta. Logisin sisse ja siis uuesti välja ning kui siis vajutasin uuesti registreeri siis olid väljad juba automaagiliselt täidetud, see oli huvitav. Raamatuid saab sisestada ja saab ka pärida sinu enda raamatuid või siis kõike, aga sellega on ka päringute osa läbi. Samuti ei suutnud ma välja laenutada sealt raamatuid. Samas on asi ikkagi realiseeritud ja ma mõistan, et aega on vähe aga tegimis palju, seega tubli töö, ning kui keegi viitsib natuke veel nokitseda saab asjast asja ka.
Ragnar Nurmla
Wiki leht kajastab nii ideed, juhendit kui ka ülesannete jaotust, samuti on olemas logi, illustreeriv pilt ning viited exe-failile ja lähtekoodile. Võib-olla mis puudu on ja silma hakkas on klasside kirjeldus, kuigi samas see on vabandatav, kuna klasse oli tõesti palju, seega ka klasside nõue on täidetud.
Esimese asjana hakkas silma, et mõned asjad olid paigutatud eraldi kaustadesse, näiteks pildid ja paneelid. Kood on kommenteeritud eestikeelsena, meeldis, et summary's oli ära toodud üleüldine seletus, mida selles klassis tehakse. Raamatu ID oli see, mis listis häiris, kuna see algas 48-st. Oleks võinud olemata olla. Registreerimise lehel jah ei kontrollita emaili, mina näiteks sisestasin jkl ning sellega jäädi rahule, samas kui email on kontaktviis raamatu tagastamiseks, siis võib tekkida probleeme. Samas ei võimaldata sama emailiga inimesel teist kasutajat teha. Segadust tekitas tõepoolest ka registreerimise kinnitamine, teavitatakse lihtsalt, et on valmis, aga samas võiks ju siis suunata sisse logimise lehele, selleks aga peab vajutama nuppu "tagasi". Ei tea, kas parooli kuvamine Profiili all sellisel kujul oleks kõige õigem variant. Üpriski kavalalt on teostatud laenutamine, kasutaja saab küll vajutada laenutuse nuppu, aga seejärel peab ootama, kas raamatu omanik rahuldab taotluse. Samas see variant töötas ilusasti. Ka raamatu lisamine töötas hästi, tekkis rida õigete andmetega listi. Samas häiris jälle selline asi, et kui ette jäi list enda laenutustega, siis väljalogimisel see ei muutunud kõikide raamatute listiks, vaid näitas ikka kasutaja laenatud raamatuid. Samas võiks ka sisselogimine olla kas eraldi lehel või siis niimoodi teostatud, et raamatulisti ei näe, kui ei ole sisse logitud, oleks silmale mugavam. Meeldis, et on võimalik reastada tähestikuliselt pealkirja, autori, žanri jne järgi, et saaks otsitud raamatu kiiremini leida.
Vaeva on asjaga nähtud ning rakendus töötas küllaltki hästi!
Helen Muidik D21
Arvustus
Välimus: Värvilahendus oli selline hea, neutraalne. Veidike riivas silma vaid see hetkel valitud raamat, sinine. Tagasiside kastike oleks võib-olla võinud olla veidike väiksem, praegu on palju tühja ruumi.
Kasutamine: Eks siis eesmärgiks oli asja võimalikult palju lõhkuda
- Registreerimise õnnestudes sattusin kohta, kust kohe edasi ei osanudki minna. - Registreerimisel ei kontrollitud e-maili formaati, minu 987 läks ilusti läbi - Lubati lisada raamat, millel ei olnud täidetud muid välju kui ainult žanr - Ka täiesti tühjade väljadega raamatu lisamisel anti infoboxi teade, et raamat on lisatud (reaalselt ei tehtud midagi). - Raamatute vaate ja raamatute lisamise vahel tekkis konflikt "kuva kõik raamatud" nupu ja reaalse nimekirja vahel, näidati teist asja. - Hetkeks tekkis küsimus, kuidas laenutada, päring peale topeltklõpsu võttis lihtsalt aega :)
Aga üldjoontes süsteem mulle meeldis. Endalt midagi laenutada ei saa ja laenutuste süsteem on kasutajasõbralikult lahendatud.
Kood: Mõnes kohas on kasutatud regioone, teises mitte. Valdavalt on kood kommenteeritud, mõnes kohas põhjalikumalt, teises vähem. Koodi ilusa struktuuriga ja arusaadav. Kasutamise ajal midagi katki ei läinud, ainult ootama pidi veidi.
Boonus: Ei olnud vaja lisaks tegeleda arvuti eelseadistamisega, et programm tööle hakkaks.
Wiki: Wiki sisaldab üldiselt kõike vajalikku. Kui siis oleks võinud lisada veidi põhjalikuma kasutajajuhendi, kuigi programm on täiesti kasutatav ka ilma eelneva instrutaažita. Tööjaotustabel on väga ilus ja annab projekti olukorrast hea ülevaate (mis paistab ka tõele vastavat).
Kokkuvõte: Projekti eesmärgi võib lugeda edukalt täideviiduks. Kui veel kõrvaldada eespool mainitud pisivigu, on tegu täiesti töötava lahendusega. Välise ndmebaasi kasutamise kohta sai juba praktikumis piisavalt infi kuuldud ;)
Taavi Jakoobi D22
Esimese asjana lõi kohe silma see, kui kena kasutajaliides oli. Kõik asjad olid enamasti lihtsasti arusaadavad. Kui oleks kuidagi ilma juhendit lugemata aru saanud, kuidas raamatu dialoogi lahti saada, võiks kasutamismugavuse eest ilmselt maksimumpunktid anda. Vigu eriti palju ei märganud, vormidel oleks võinud paaril väljal parem kontroll olla. Märgi ' kasutamine lõppes errorteatega ehk SQL jälle varjestamata.
Koodi uurides ei leidnud ma esimese hooga midagi eriti üles. Lähemal uurimisel selgus, kuhu enamik funktsionaalsust pandud oli. Minu meelest on siin tegemist ülemõtlemisega, mõningad asjad oleks saanud paremini lahendada. Samas üldiselt jättis kood hea mulje. Häiris, et andmebaasi ühendus tekitati iga päringu jaoks uuesti.
Kokkuvõttes jättis programm väga positiivse mulje- visuaalne pool oli väga meeldiv, kasutajaliidest oli mugav kasutada, funktsionaalsus oli paigas, kood oli korralik ja eriti probleeme ei leidnud.
Valdar Vaht D22
Wiki leht sisaldab kõike vajalikku. Olemas on exe ning lähtekoodi laadimise võimalus.
Kood on kommenteeritud ning küllaltki lihtsasti loetav. Mõistlikkuse piires oli kasutatud ka klasse.
Programm ise erines teistest sarnastest. Oli funktsionaalsem (emaili teated) ning kõik toimis ilusti. Kahjuks puudus rakendusest raamatu otsimise võimalus. Veidi häiris ka taustapilt mis muutis teksti osadest kohtadest loetamatuks.
Registreerimisel võiks muidugi küsida mingit kinnitust. Hetkel saab kasutada programmi kellegi spämmimiseks.
Jarko Kaskmaa D21
Esiteks kiitus, et on viitsitud asi panna ühte lihtsasse exe'sse, et teistel mõnusam seda käima lükata ja hinnata oleks. Teiseks, pole vist arvestatud netbookide kasutajatega. Minul on väike 1024x576 resoga netbook ja siia see liides kahjuks tervikuna ära ei mahtunud. Muidu tundub korralik, nokkida võiks selle kallal natuke, et 'vaata laenutusi' lehel võiks olla kirjas 'lõpp' mitte 'lopp', igal pool mujal tundub õ ilusti olevat. Aga see väike iluveakene :) Muidu oli kasutajaliides hea, intuitiivselt toimis kõik, ei pidanud kuskil manuaali otsima hakkama. Wiki on asjalik, välja toodud kenasti kes midagi tegi.
Esimese asjana hakkas mulle silma see, et ei kontrollita piisavalt kasutajasisendit. Näiteks võib kasuta ükskõik mida enda emali väljale kirjutada- kõik läheb andmebaasi. Samuti liiga lühikese sisendi puhul ei anta veateadet. Positiivne on jällegi see et parooli küsitakse 2 korda ja neid võrreldakse omavahel.
Automaatne emaili saatmis süsteem rakenduse poolt on väga positiivne.
Kasutajaliides võiks olla ilusam ja selgemates värvides (hetkel datagridi's on kasutatud liialt "raskeid" värve). Nupud on paigutatud enamvähem loogiliselt. Raamatu väljalaenutamis aken võiks rohkem kokku sobituda rakenduse üldkujundusega. Samuti on data gridi parem serv mõnevõrra liiga pikk (nagu ulatuks scrollbari alla).
Funktsionaalsuse koha pealt võiks lisaks olla veel mingi XML import/export.
Üldhinnang: hea.
Taivo Türnpu D21
See exe versioon on tõesti hea,kindlasti ka põhjus miks siin nii palju retsensioone on.Välimus on programmil väga ilus ja kasutajaliides ilusti arusaadav.
Kood on ka väga arusaadavalt kirja pandud,kommentaare on piisavalt.Viriseda saaks ainult selleüle,et kohati on palju koodi välja kommenteeritud ja tundub,et pole viitsitud lõplikult ära kustutada.
UI juures on kõik väga hea,kõik tundub tõesti väga loogiline.
Imelik tundub see,et kui laenutada kellegilt raamat,siis peab see,kellelt laenutada selle taotluse heaks kiitma aga juba enne heakskiitmist pannakse saadaval väärtuseks EI.Mis tähendab,et selle ajajooksul ei saa keegi enam taotlusi saata.Võiks olla nii,et omanik siis ise valib kellel laenutada,kui taotlusi on mitu.
Üldiselt tundus kõik väga hea ja probleeme polnud,projekti nõuded on kõik kindlasti täidetud.
Wiki on samuti hea,iga inimese panus on selgelt näha.
Gaspar Karm D22
Projekt on realiseeritud üsna hästi. Projektil on kasutusel ühtne andmebaas mis on selle programmi juures väga hea lahendus. Textbox-idele on lisatud kontollid nii et päris space karakteriga kasutajat ei saa registreerida. Source kood on loetav ja kommenteeritud. Rakenduses klientide lisamine ja logimise süsteem toimib kenasti, laenutaja laenutuse soov saadetakse raamatu omanikule ning omanik saab ise otsustada kas ta lenutab või mitte. Natuke paeks mõtlema selleüle kuidas täiendada dialoogi raamatu laenutaja ja laenutust pakkuva inimese vahel. Hetkel programm pakub laenutuse ajaks 1 kuu laenutuse kinnitamise ajast, aga kui raamatu omanik kinnitab laenutuse siis ei tähenda see seda et raamat on soovijal olemas. Peaks olema ka mingisugune kaebuste lahter, kuhu saaks kirjutada kommentaare kui peaks tekkima laenutusega probleeme.
Kaido Loonurm A21
Arvustus:
Raamatukogu - võimaldab igal kasutajal raamatuid laentada ja otsustada kas ta ka oma lisatud teoseid välja jagab.
Kasutajaliides näed hea ning loogiline välja ja on igati mugav kasutada. Programm koos kõigi olemasolevad funktsioonid toimis sujuvalt, ei pannud tähele ühtegi bugi.
Meeldis, et raamatute nimekirja saab andmeväljade põhjal reastada. Isegi igati asjalik wiki sissekanne on viitsitud valmis teha.
Kood on kommenteeritud, ning tundub iagti kompaktne ja arusaadav. Rakendus vastab esitatud nõuetele.
Kuskil oleks ehk võinud siiski ära märkida, et raamatute valik toimub topeltklikiga - lahendus mille välja nuputamiseks läheb keskmisel itmehel paar sekundit, võib keskmise keskmisel kontoritöötaja puhul päädida techsupporti ahistamisega. Mingi otsingufunktsioon oleks kah lahe olnud.
Üldkokkuvõttes - igati asjalik ja toimiv lahendus. Kujutan ette, et seda saaks ilusti kasutada näiteks mõne neti-community siseselt raamatute jagamiseks.
Aare Roosiväli A31
KArl Männil D22
Tore rakendus, hirmsasti meeldib mulle see et ühine andmebaas on. Igaüks kes teeb omale konto saab raamatuid lisada, ning teiste käest laenutada. Wikilehel on ilusasti kirjas sihid, ning välja toodud korralikult töödejaotus. Selgusetuks jäi vaid see et Janal testimine peaaegu tehtud, kuidas seda mõista saab? Kood arusaadavalt ehitatud.
Arvustus
Alustaks graafilise poolega, mis on väga lihtne ning selge, kuid miks see teadete kast nii suur on? Kas see tuleb kunagi täielikult teksti ka täis? Muidu idee ise neid teateid seal näidata on väga hea. Loetelude veergude pealkirjad võiksid olla normaalsed nimed, mitte "onSaadaval" ja nii..
Meili saatmine, kui keegi tahab raamatut laenutada, oli ka päris hea idee, sest kogu aeg ju ei viitsi seal programmis kontrollimas käia, et kas keegi tahab sinu raamatuid laenutada või mitte. Selline idee tuli mul ka, et kui raamatu tagastamiseni jäänud mõni päev siis võiks ka meili saata aga see ainult idee, mis mul teie raamatukogu vaadates tuli.
Andmebaas on ka väga hea, et kõik inimesed on ühes kohas.
Wikileht on Allaril päris hästi korras ja logi on ilusti sissekantud ning kood oli peale vaadates ka hästi kommenteeritud.
Gert Glükmann D21