Talk:Meeskond "JingJang"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Retsensioon

Kuna ma enne suurt midagi Xonix tüüpi mängudest kuulnud ei olnud, siis esimest korda mängu nähes ei saanud ma aru mida teha. Ilmselt oligi algul asi minu harimatuse taga kinni. Siiski võiks mängu menüü kaudu pääseda lühikest mängu juhist lugema.

Kursor, millega nii-öelda maad lõigata, on hall ja ei eristu hästi taustast. Kursorit ei saa suvalises kohas peatada. (Ma ei tea kuidas originaalses mängus oli aga mina eelistaks sellist varianti, kus kursorit saab ääres mistahes kohas peatada.) Kuid üldiselt on mäng mängitav ja sobib nobedate näppude treenimiseks.

Mõnede klasside ja meetodite kirjeldused on puudu (nt. class Paha). Samuti võiks kasutada koodi osadeks jaotamisel regioone (#region).

Itelga 22:47, 30 November 2010 (EET)

Ilmar Telga, D21

Retsensioon nr 2

Tirisin koodi alla ja lasin käima. Kuna ma olen ju blond, siis üritasin kõigepealt hiirega klikata "Alusta" sõnal. Lõpuks jätsin hiirega üritamise ja väntasin Enter klahvi. Tore! Mäng läks käima! Loomulikult lootsin näha ka mingisugust mängujuhendit... aga intuitiivselt asusin nooleklahvidega sahmima. Mäng oli nõnda tore, et tekitas isegi pisut hasarti. Kuigi... mina ise olen beibe, nah... ma neid teisi beibesid "autasuks" vahin :) Seega on mul ettepanek, et mängu alguses peaks olema kindlasti küsimus, kas äkki alustav mängija pole mitte beibe ja siis võiks talle näidata poolpaljaid strippareid või siis lihtsalt rahahunnikute, meigivahendite ja moodsate riiete pilte, eksju :)

Xonix koode ma pole ka varem näinud, tirisin teie projekti alla ja katsusin selle kõik otsast lõpuni läbi lugeda. Peab ütlema, et päris hea liigendus, klassid on ilusasti eraldi, ning väga meeldis mulle Objektide kausta sisu, kus kõik puha eestikeelsed muutujad ja kommentaarid ka. Teisest küljest, mis puudutab OOP programmeerimist kui sellist, oli minu jaoks hämmastav näha, kuidas Engine klassis asuvad "põhitegijad" Update ja Draw muudkui üle kirjutati. Vot kuidas.

Lõpetuseks uurisin mõistagi Wikit, kust avastasin mängimise juhendi. Mis puudutab aga meeskonnaliikmete panuseid, siis ma pean mainima, et alates 5. novembrist muutub tegevuste logi - ja ma saan aru, et siis lõpuks töötava mängu tegemiseks läks - umbisikuliseks!

Lõpetuseks tahan igal juhul avaldada kiitust - te tegite selle asja ära!

Anneli Rasu, DK21


Retsensioon nr 3

Esmamuljed on samad kui eelpool kõnelejatel - avalehe Alusta nupp võiks olla erksama tooniga kui ta parajasti aktiivne on, mängu kursor on taustal märkamatu ja segab, et kursor ei jää siis seisma, kui nooleklahv lahti lasta.

Tundub, et üks bugi on mängu lähtestamisel - pahade arv on järgmise mängu alustamisel sama suur, kui neid eelmise mängu lõpus platsile jäi. Juhendis on kirjas, et P klahv on paus, kuid reaalse mängu saab pausida hoopis Enteriga. Kood on hästi liigendatud, kuid märkasin, et osa kommentaare on inglise keeles ja osa eesti keeles. Ühe lahenduse piires oleks tegelikult hea kokku leppida, kuidas ja mis keeles see tehtud saab.

Aga tegelikult on tore mäng  :) tükk aega mängisin.

Mari Lehis DK21


Retsensioon nr 4

Esmamulje oli päris ilus. Oli näha et silmailule oli tähelepanu pööratud. Kuigi nuriseda saab ainult selle hea palli tooni üle, mida liikudes on suht raske märgata. Enda isikliku eelistusena ei meeldi mulle xonixite puhul variant, et hea pall liigub klahvi lahti lastes edasi ja seisma ei jää ta ennem kui sein ees. Seetõttu sai enda mängu puhul loogika et hea pall liigub ainult nuppu alla hoides.

Aga väga hea töö on teil ära tehtud, kood oli ilusasti kirjutatud. Mina igastahes hätta ei jäänud sellest arusaamisel. Koodis olid ilusti ära paigutatud objektid ja klassid. Mind ei häirinud see variant, et kood oli kahes keeles.

Väga hea töö.

Tanel Štaub AK22


Retsensioon nr 5

Piltide eest kiitus. Piltide vahetus võiks randomiga käia näeks teisi ka, 3 levelist väga edasi ei saanud, aga pilte oleks ikka näha tahtnud. Kohati kadus hea pall ära. Selle põhjusteks olid palli pidev liikumine ja värvuse vähene silmatorkavus. Mulle oleks rohkem meeldinud kui mängu statistika poleks olnud osa mänguväljast. Veider tundus see, et nuppu all hoides liikus hea pall servani, aga korraks vajutades peatus ta lõigatd ala serval.

Kood on kenasti dokumenteeritud. Arusaadav mis koht mida teeb.

Indrek Kahu

Retsensioon nr 6

Kood on hästi jälgitav kasutades koodis leiduvaid kommentaare ja wikit ning mäng igati töötav. Oma uudistamise käigus ei sattunud ühegi bugi otsa.

Kuid nagu eelnevalt juba teised on maininud, häirivad ka mind kaks järgmist asja. Punkti arvestuse pidamine keset mängu platsi ning enda ruudu raske jälgitavus, mis võib olla tingitud selle hallist värvusest ja suurest liikumise kiirusest sama tooniga ruudustikus.

Mikk Mähar