Talk:Meeskond "M1 Library"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Installisin programmi ja jäin algatuseks nõutult vaatama kahe paaniga akent. Esimene menüü ei aidanud mind mitte temps, vaid näitas miskisuguseid pilte (ma ei saanud hästi aru nende olemasolust selles programmis). Jah, siis nägin all nuppe Lisa raamat ja Lisa sõber. Peale nendel klikkamist sai asi ikka palju selgemaks.

Minu lolli jutu mõte oli see, et oleks jube lahe olnud, kui oleks mingi väike õpetus ka olnud, või siis pakuks programm esimesel avamisel ise välja variandi, et võiks lisada mõne raamatu või sõbra ;).

Tegelikult on programm lahedalt väike ja lihtne. Peale esimest kohanemist suhteliselt intuitiivne, kuid siiski tekkisid mõned märkused:

  • võiks olla variant, et ma saan määrata, et raamat toodi tagasi
  • ühte raamatut saab laenutada mitmele inimesele, mis vist kodustes tingimustes üldjuhul ei ole teostatav.
  • raamatute nimekirjas võiks olla väike "lipuke", mis näitaks ära, kas raamat on laenutatud või mitte.


Koodi poole pealt niipalju, et rohkem oleks võinud kommenteerida oma meetodeid.

Aga kui natuke veel putitada, siis oleks see nii mõnegi inimese koduse raamatukogu programmiks.

Jõudu ja jaksu :D

Denis Veltson DK21


Väga lahe programm! Väga meeldib, et lahendus erineb visuaalse ülesehituse poolest loengus esitletud raamatukogudest, hea vaheldus. Vähem nuppe ja vähem erinevaid aknaid, mille vahel navigeerida - vs lakooniline ülesehitus ja parempoolse klahvi kasutamine. Selle viimasega oli ainult häda, et esimese hooga otsisin ikkagi nuppe, mida vajutada, et raamatuid laenutama hakata. Kui asi selgeks sai, polnud probleemi (nagu märkis ka eelkõneleja).

Meeldisid detailid: et tabelid on sorteeritavad - ja viis pluss kindlasti tujutõstjate eest, mis olid saanud menüüs õigustatult prominentse koha.

Denis tõi juba välja väiksemaid probleeme, millele võiksin samuti mõned lisada (raamatuid saab laenutada minevikku, sh tähtaega varasemaks kui väljalaenutamine, samas ei ole minevikku pandud tähtajaga raamatud üle tähtaja läinud raamatute nimekirjas; e-maili ega raamatu ilmumisaastat ei kontrollita). Norida võiks ehk selle üle, et kaks peamist kasti on tõesti pisut lahmakad, kui nad parajasti raamatuid ja sõpru täis ei ole. Ja disaini mõttes on asi ehk liigagi lakooniline.

Aga. See viimane lõik on tegelikult väheoluline. Tegelikult on tegu väga laheda, teiste analoogseid lahendusi mittekopeeriva tööga. Ilmselt kasutaksin seda kõigist siin nähtutest enda koduse raamatukogu jaoks kõige tõenäolisemalt. Ja veel kord viis pluss tujutõstjate eest.

Anu Kuusmaa, DK21

Minul läks nüüd päris pikalt, et ära tabada, kuidas siis selles programmis raamatute väljalaenutamine käib :) Lõpuks oli abiks tiimi wikilehe lugemisest- seal väike manual isegi olemas. Kui see selge, siis jäi programmist hea mulje. Programm on kasutajasõbralik, sest ei pea eri tabide või aknate vahel liikuma, tabelid on sorteeritavad ja hea graafika. Kui kellelgi oleks nüüd reaalselt plaan see programm kasutusele võtta, siis tuleks kindlasti natuke kontrolle lisada- näiteks laenutuse algus- ja lõpuaja kontroll (hetkel saab lõpu aeg olla varasem, kui algusaeg) ja võib-olla tuleks siis lisada ka pisut võimsam statistika. Kokkuvõttes ütleksin, et on hea idee ja lahendus.

Jako, DK21

Olen samuti nõus eelpool kirjutatuga. Veel lisaks käima pannes jäi see aken osaliselt ekraanist välja. Märkasin ka sellist asja, et kui raamat laenutada ilma tagastus kuupäevata siis jäi tabelisse see raamat rohelisena. Minumeelest oleks võinud teha kontrolli, et raamatut ei saa välja laenutada minevikku ja ilma kuupäevata. Selle asemel võiks tabelisse jääda see roheline märge väljalaenutatud raamatutele. Üldiselt väga toimiv ja lihtne programm.

Tanel Štaub, AK22


Projekti eesmärk ja funktsionaalsus on kasutusjuhendis piisavalt kirjeldatud. Kasutusjuhendi põhjal poleks olnud võõral raske see projekt ise valmis teha. Rakenduse kasutajaliides jätab juba juhendi põhjal lihtsa ja mugava mulje.

Tööjaotus on lahtikirjutatud, samuti on seletatud WPF eelistamist Windows Formsile. Rakenduse valmimise logi annab piisava ülevaate projekti käigust, kuigi puudub seos lähtekoodiga (st kirjeldatud muudatused ei viita otseselt muudatustele lähtekoodi repositooriumis, samas seda polnudki C# projektilt nõutud).

Kood asub CodePlexis. Pea kõik muudatused on korralikult kommenteeritud ja tundub, et versioonihaldust osatakse hästi kasutada.

Rakendus kujutab endast raamatulaenutust, kuhu on lisatud nn tujutõstjad. Kahjuks ei õnnestunud programmi käivitada, aga lähtekoodiga kaasas olnud pildid andsid tujutõstjate olemusest aimu ning olid tõesti naljakad. Idee luua raamatulaenutusprogramm, mis ühtlasti tõstab kasutajate tuju, on innovatiivne ja väga positiivse alatooniga.

Lähtekoodi repositooriumis olev seis ei kompileerunud, nii et kahjuks puudus võimalus kasutusmugavust kontrollida ja rakendusest vigu otsida.

Nagu öeldud, ei õnnestunud kompileerimine, kompilaator andis järgnevad vead:

  • File 'UI\Tujutõstja2.xaml' cannot be found.
  • File 'UI\Tujutõstja3.xaml' cannot be found.
  • The project file contains a property value that is not valid.

Koodi treppimine ei olnud järjekindel, nt kasutajaliidese failides polnud if..else if.. blokkide ülesehitus alati sidus, mis raskendas koodi lugemist.

Koodis kasutati võimalusel private muutujaid ehk siis autoritel on õige arusaam ühest objektorienteeritud programmeerimise tähtsast põhimõttest.

Kood oli üsna kergesti mõistetav ning meeldivalt lühike. Esines mõningat lohakat vormistust (nt puuduv tühi rida kahe funktsiooni vahel), aga need olid kõik pisiasjad.

Lähtekoodi osas polnud suurt midagi ette heita, kood oli kokkuvõttes kergesti loetav ja hõlpsasti arusaadav ning funktsionaalsus loogiliselt liigendatud vastavalt akendele.

Antud projekti tugevaim külg on nii idee kui koodi ülesehituse teadlik minimalism, mis vääriks minu arvates eeskujuks toomist ka teistele projektidele. Vorme ning koodi vaadates tundus, et seda programmi (või siis väga sarnast rakendust) võiks kasutada oma isikliku raamatukogu haldamiseks – asjalik ja praktiline programm.

Tanel Lebedev, DK21 - meeskond "codebastards"