Talk:Meeskond "Miinipilduja tuli"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Idee

Mängu idee on küll omapärane ja ainulaadne ning wiki kirjelduse põhjal jääb hea mulje, kuid mängu jõudes ja seda mingi aeg mängides võib tekkida tüdimus, kuna seda sorti mängult ootaks midagi enamat, erinevaid kolle,uusi maailmu jne, kuigi jah, antud projekti mahtu poleks nende võimaluste realiseerimine ilmselt mahtunud.


Lähtekood

Koodi vaadates jääb hea esmamulje, kõik on ilusti kommentaaritud ja sarnased muutujad ühte lõiku kokku võetud.Mis aga mõnes kohas väga kummaline pasitab, on Klasside objektide kasutamine, näiteks järgnev rida, mis on Map.cs klassis:

int step = Game.Map.Player.speed;

Nii risti läbi main klassi väärtuste kättesaamist küll heaks stiiliks ei peeta. Ja selles koodis on seda väga palju. Samuti jääb arusaamatuks, miks on vaja Game klassis oleva muutuja väärtuse muutumiseks seda läbi Game klassi teha ehk siis:

Game.thread = false; (thread on Game klassi public muutuja)

Vaatamata sellele on üldmulje hea, kasutati piisavalt klasse, nende alamklasse objektide massiivi jne.

Mäng ise

Mis kohe silma jääb, on hea välimus mängu käima pannes. On aru saada, et disainiga on vaeva nähtud. Mis aga oleks võinud parem olla, on tulemuste salvestamine, sellel lehel oleks võinud olla rohkem infot, lisaks tulemusele ka kindlasti mängija nimi ja siis võibolla ka saavutaud level. Samuti võiks need skoorid failist ära kustutada, mis enam topi ei mahu, sest nendel ei paista küll enam otstarvet olla. Ka oleks pidanud mängu arendajad tegema ühe pisikese linnukese mängu disaini aknas, et mängu ei saaks resizeda, sest kui peaks sellele nupule vajutama, siis läheb pilt ees väga koledaks.


Wiki

Wiki leht on korralikult tehtud, kõik nõuded täidetud ja piisavalt infot mängu enda arvutisse paigaldamiseks. Samuti hea märk see, et mäng oli õigeks tähtajaks valmis.


Rauno Rüga, D21


Mäng toimib väga hästi ning on üllatavalt lõbus. Pisut tunnen puudust sujuvast suunamuutusest, ehk kui näiteks vasakule noolt all hoida ja seejärel üles liikuda üritada, peab vasaku noole üles tõstma. Samuti on keeruline jänes-kilpkonnadele pihta saamine. Häiris, et ei olnud võimalik mängu akent liigutada ega heli maha keerata (võib-olla olen ka ise loll).

Koodi sisu jäi küll minu jaoks veidi segaseks, kuid klassijaotus on hea ning mäng tundub üldiselt olema hästi realiseeritud. Peale selle on positiivne mitme threadi kasutamine.

Wikis on minu maitsele liiga palju pilte ning juhendid on ehk liiga lihtsaks tehtud, kuid üldjoontes vastab see nõuetele.

Minu arvates hästi teostatud vahva mäng.

Janno Tomingas D22


Mäng

Esimene asi, mis kohe häiris oli "Valiku" ekraani puudus et saaks heli effekte välja lülitada. Mängides oli esimene häiriv moment liikumine, näiteks kui liigud vasakule ja kui vajutad korraks üles siis jääb mängija seisma. Peategelane vaenlane puud ja surma effekt olid ilusad aga muru ja tauste graafika oli silmale kudagi häiriv, eriti liikumise ajal. Oleks soovinud, et vastaset AI-ga oleks rohkem vaeva nähtud, piisas vaid puu taha jooksmisest ja tulistamis nupu spammimisest ning level oli läbitud. Samuti oleks oodanud erinevaid maailmaid mitte ainult üht. Kokkuvõtteks oli mäng algul lõbus aga muutub tüütavaks. Ei oleks oodanud, et kõik minu nimetatud probleemid oleks parandatud suvalisest kahest oleks piisanud, ajapiirang oli siiski peal.


Kood

Kood oli ilusti kommenteeritud ja oli kasutatud palju klasse aga nagu varam mainitud oli kohati ebapraktiliselt lahendatud.


Wiki

Wikis on väga hasti dokumenteeritud on olemas kõik mis vaja aga piltide suurelt teksti sisse panemine on halb lahendus.


Martin Tõkke D21


Installer töötas ja mäng läks ka käima. Oleks võinud olla mingisugune seadete menüü, kust kasvõi heli sisse/välja lülitada, aga miks ka mitte näiteks tegelase rõivavärvi muuta. Välguefekt nägi täitsa kena välja. Eri levelite vaenlased võiks välimuse järgi ka kuidagi eristatavad olla. Liikumine töötas, aga mitte nii hästi kui võiks - suuna vahetusel tuli parima tulemuse saavutamiseks enne eelmine klahv lahti lasta ja siis uut vajutada. High score'i juurde võiks saada nime kirjutada. Kahjuks kippus siin mängus AI jube loll olema puude ümber liiklemises, mis tegi mängu lihtsaks, aga tüütuks, kuna pisikestele kilpkonnadele pole üldse nii lihtne pihta saada kui esmapilgul võib tunduda. Samuti häiris, et menüüs polnud võimalik programmi akent liigutada, mängus sees aga küll. Graafiline pool oli täitsa kena. Kood oli kenasti klassidesse jagatud ja kiirel läbivaatusel midagi eriti rõvedat silma ei hakanud. Kommentaare oli ka hoolega lisatud. Wiki on korralik, aga suured pildid teksti keskel takistavad lugemist. Kõik vajalik info on kättesaadav.

Robin Soon D22


Mäng

Installer töötas kenasti. Sai mängu kergelt ära installitud. Esimese asjana, mis häiris kui mäng tööle läks , oli see et ei saanud mängu akent liigutada. Mida sai alles teha siis kui mängu menüüst oli valitud alusta. Teiseks, oleks võinud olla ka võimalus keerata muusika maha. Kuid ei härinud see väga. Meenutas pigem vanakooli telekamängu.Mis on iseenesest väga lahe. Mängu ise on vaffa ja tore mängida. Paljud kirusid, et häiriv oli, et ei saanud vajutada kahte liikumis nuppu korraga. Kuid mind ei seganud see, loogiline, et taolise mängu juures pole see võimalik.

Kood

Kood oli ilusti klassidesse jagatud ja hoolega kommenteeritud. Kuid kahjuks nagu eelnevalt mainitud oli kohati kehvasti lahendatud kohti. Muidu hästi teostatud ja arusaadav.

Wiki

Wiki on hästi tehtud nii, et iga lihtlabane mitte nii tark saab aru kuidas mängu installida ja mängida. Ning leida muud vajalik info.


Madis Kõosaar D21