Talk:Meeskond "Projekt Tank"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Idee:

Idee on tore jah, vana hea tank uues(vähem või rohkem) kuues. Kahemängija versioon oleks kah tore olnud, kujutan ette kui lõbus teil seda testida võis olla üksi :P

Mängitavus:

Üldiselt hea ja tank allus mu tahtele va. tüüpviga et tanki collision detection kast on veits suurem kui tank ise ja seetõttu jääb vahepeal naljakalt seinte taha kinni. Läbikäigud oleks võinud olla veits suuremate vahedega, et tank ikka korralikult vahele mahuks :) Ülejäänud oli väga kena.

Kood:

Kood tundub arusaadav kuid mitte väga muudetav. Eriti just seetõttu et VÄGA palju numbreid on kirjutatud otse koodi sisse, kust ma pean teadma mis asi on VectorX+65? St. kui tahaksin kunagi mängus midagi muuta siis peaksin ükshaaval kõik numbrid üles otsima ja ära muutma, sellele eelneks muidugi põhjalik otsimine ja mõistatamine. Samuti tundus silma jäävat korduvat koodi - oleks võinud neist omaette meetodid teha :) Liiga palju koodi on ka globaalsete muutujatena - näiteks tanki suunad on mängu peametoodis mitte Tanki objektis. (Kui ma millestki valesti aru sain anna teada ja parandan end :])

Kokkuvõte:

Väga viisakas mäng, vead on üldiselt väikesed või sõltuvad maitsest(maitse üle ei vaielda). Levelid on toredad ja sõbraga madistada on lõbus. Installer oleks võinud ka olla... Aga üldiselt tubli töö...ootan järgmist projekti :P


Tanel Liiv D22


Idee:

Meeskonna idee on vägagi huvitav, sest kes meist ei oleks kunagi mänginud telekamängu peal seda kuulsat tanki mängu. Tean, et esialgu oli plaanis neil teha player vs computer versiooni, aga välja tuli multiplayer versioon. Minu arvates on see viimane just parem, sest teise mängija vastu oli antud mängu eriti põnev testida. Arvuti vastu mängides, ei teki seda head hasardi tunnet.

Mängitavus:

Mängu oli hea mängida, tank reageeris nupuvajutustele koheselt. Ainuke asi mis hakkas häirima oli see, et vahepeal mõnele objektile liiga lähedal olles, ei saanud tank kitsastes kohtades manööveramisega hakkama.

Kood:

Kood oli üldjuhul arusaadav ning võimalik, et tulevikus ka edasi arendatav. Mõned klassid jäid arusaamatuks, miks on vaja teha mõlema playeri jaoks eraldi klassi. Mängija võiks olla ikka üks objekt. Jms. Päris kõike analüüsima ka ei hakka :) Kuid esimes projekti kohta on vägagi rahuldav kõik.

Kokkuvõte:

Kena mäng. Oleks võinud lisada veel menüüvaated jms. Muudab kasutajasõbralikumaks seda asja. Installerit oleks võinud ka proovida teha. Mina isiklikult ei saanud tegelikult ühtegi XNA mängu oma masinas tööle ja pidin kasutama kaas tudengite arvuteid et üldse mänge testida. Aga see selleks. Igaljuhl tubli töö! Arendage edasi, kui tahtmist ja aega on.


Taavi Ilves D21Vastus Taavile:

Tänud selle küllaltki meeldiva arvustuse eest!

Mõlema playeri jaoks tegime eraldi klassi selle pärast, et nõnda on kood lõppkokkuvõttes paremini jälgitavam ja näeb ka natuke parem välja. Kui klasside Player1 ja Player2 asemel oleks ainult klass nimega Player, siis oleks tulnud kirjutada koodi midagi järgnevat:

Player.direction_p1(left, right, up, down); Player.direction_p2(left, right, up, down);

Hetkel peaks olema koodis midagi sellist:

Player1.direction(left, right, up, down); Player2.direction(left, right, up, down);

ehk nii saab kasutada mõlema mängija puhul sama nimega meetodit (direction).


Praeguseks hetkeks sisaldab meie mäng ka menüüd, mängu on ka võimalik pausida. Tegime veel ühe uue power-upi (kiirem tulistamine), aga selle lisasime juba pea kuu aega tagasi, lihtsalt logidest on see info puudu.


Siim Kündre D31


Installeri proovimine lõppes crashimine, õnneks otse source-st käimalaskmine töötas. Menüüfont oli sellisel taustal raskesti loetav. Help oleks võinud rohkem infot mängu kohta sisaldada, lisaks mis värk oli selle player1=player2? Help-ist väljumine lõppes mängust väljumisega. Mängu visuaalne pool oli rahuldav, aga mitte midagi väga head. Järjest 3 leveli läbimisel oleks võinud olla valik levelit valida, võibolla isegi võimalus ise leveleid teha. Lisaks oleks olnud hea ise tanki valida. Tankid oleks võinud välja kannatada rohkem, kui ühe pihtasaamise. Häiris, et ühe tanki surmasaamisel teleporteeriti mõlemad tagasi alguspunktidesse. Mängu lõppedes ei juhtunud midagi, võimalust tagasi menüüse saada ei leidnud. Väga oleks huvitanud arvuti poolt juhitud tankide vastu mängimine.

Kood oli rahuldav, samas oleks võinud olla rohkem liigendatud ja vähem staatiline. Levelite XML-is hoidmise mõte meeldis.

Kokkuvõttes hea idee, aga teostus jäi nõrgaks. Samas mäng on täiesti mängitav ja vajaduse korral oleks võimalik sellest arendada midagi päris head.

Valdar Vaht D22


KArl Männil A22


Väga hea et keegi otsustas võtta mu ühe lemmikmängu vanakooli "telekamängult" ning ehitada selle xna projektina. Veel meeldivad need plahvatuseffektid ja see et tangid peale pihta saamist oma värvust muudavad.

Kui nüüd natukene virinat. Help menüüst backspacega väljudes annab mäng võimaluse resume game teha kuigi mängu pole veel alustatudgi. Help menüüst escape vajutades mäng sulgub, kuigi seda ei ole kuskil kirjas, ega mujal sellist asja ei esine.

Mängu sisse ehitatud "roundid" taastavad mängija esijalgse asukoha, samas mitte kuskil ei ole mingit aega jooksmas et millal "roundid" algavad või lõpevad. Samuti tekivad vahest lisamürks või kiiremmürsk upgraded mängija enda sisse, ning ei saa sugugi aru mis parasjagu peal on ja kui kaua need kestavad.

Kokkuvõte: Mängu enda idee on +++++ kui saaks veel ekraanile mõne lisainformatsiooni kirjakese, siis võiks isegi juba arcade aparaate selle mänguga täitma hakata!