Talk:Meeskond "Rendikunn"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Arvustus: Karel Niine

Esmakordsel käivitamisel paistis mäng nagu kohe päris mäng, pane karpi ja hakka müüma. Väga põhjalik ja sisukas wiki osa, korralik kirjeldus ning ülevaade olukorrast. Asi mis oleks võinud rohkem infot kanda on mudugi b-logi mis nii korraliku mängu jaoks on natuksese kesisevõitu.

Palju on vaeva nähtud visuaalse poolega, 4 erinevat fonti 10 taustapilti, hunnik helisid ja muid pisipilte.

Enamus asjadest korralikult kommenteeritud. Küll aga osa inglise ja osa eesti keeles.

Klassidel olemas kommentaarid mida mingi klass teeb, isegi muutujad on hästi ära kirjeldatud.

Oma tehtud klassid oleks võinud viia eraldi kasuta alla (puhtalt struktuuri mõttes), aga ega see mängitavust ei oleks parandanud.

Ainuke visuaalne viga mida mängides avastasin oli see, et kui minna vaenlase alasse siis jääb saba ka turvalisele alale. See oli ka kõik mis mängu siseselt poolelt häirib.

Mäng täitsa korralik ja mängitav, kõik nõutud komponendid olemas, ja rohkemgi veel.Kujundusega on vaeva nähtud ja mäng pakub rohket silmailu:) Mäng on ka hästi mängitav (halbade pallide kiiruse suurenemine levelite tõustes on mõnus. Meie ("cool") oma Xonixis seda ei teinud ja tegelikult on juba neljas level üsna raskesti mängitav). Huvitav oleks kuulda kogemusest, kuidas versioonihaldus lahendati (kas lihtsalt keegi korraga ei progenud ja iga kord kui keegi lõpetas laadis viimase seisu kuskile? või panite käsitsi kokku erinevad osad päras?). Me plaanisime ka sama, ent otsustasime kiirelt Codeplexi kasuks.

Kood onmpõhjalikult kommenteeritud ja loogiliselt struktureeritud.Punktide salvasestamine XML-i on kena. Jalgratta leiutamise abil väliste allikate kasutamine on mõistlik (Keyboard.cs klass ja FloodFill meetod) - oleks isegi pidand rohkem ringi vaatama pusimise asemel:)

Ilmselgelt on palju vaeva nähtud ja meeskond on teadnud, mida teeb. XNA võimalusi on rohkelt kasutatud ja tulemus on väga hea - kodutööle esitatud nõuded on minu hinnangul ületatud!

Ivo Lõhmus, AK31, 8.12.2010


Tulemus on päris hea. Kujundus ja heli annavad suure panuse selle juures. Hea lisa võimalus on kindlasti bossi kaitse. Korralik menüü koos mängu õpetusega. Lõpuks on ka võimalus tulemus saada listi. Hea hiljem võrrelda. Ala täitmine on huvitavalt lahendatud. Mille väljamõtlmine ilmselt polnud kerge. Aga nokime siis mängu koodi kallal natukene:

  • Muutujate juures oleks võinud kasutada rohkem private, protected, readolny.
  • Kommentaare mõnes kohas on aga enamasti suhteliselt väga. Eriti klasside juures.
  • Oleks võinud koodi rohkem eraldi hoida. Hetkel on erinevad asja ühes failis.

Lauri Liibert AK21

---

Mängitav mäng, pildid meeldivad. Koodi disain jätab pisut soovida, enamik loogikat on ühes klassis - võiks olla objektorienteeritum ja paremini "pakendatud". Pean norimise korras ja korrektsuse huvides märkima, et ilmselt pole fotode kasutamiseks litsentsi. Meeldib, et muutujate nimed on inglise keeles. Miinusena tuleb öelda, et aega läks kole palju... Pluss läheb kirja selle eest, et ka teada vead on ära toodud.

Alvar Lumberg DK21