Talk:Meeskond "S.K"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Arvustus: Mineseeker oli minu jaoks midagi uut ja originaalset. Erinevad tasemed tundusid olevat enamvähem sama raskusastmega, erines ainult suurus. Algul tundub see mäng suhteliselt igav, tuleb lihtsalt kõik kohad läbi klõpsida ja vaadata mis tulemuse saad. Aga kui veidi rohkem mängida ning oma eelmisi skoore ületada tahta, siis tuleb iga käiku hoolikalt läbi mõelda ja mäng muutub vägagi huvitavaks. Kui tabada tühja kohta siis avatakse kõik koos olevad tühjad väljad, aga tundsin puudust et ei avatud nende külje peal olevaid numbreid, ning kohe tuleb sooritada jälle nii öelda uus hüpe tundmatusse. kood oli tehtud loetavalt, wikis on olemas on ka klassikirjeldused, mis kus tehtud. Kood ise oli rõõmsalt roheline, ehk siis igal võimalikul juhul väike kommentaar ilusas emakeeles. Kahjuks jäi proovimata mäng kahekesti. Avamenüüd rikub pisut taust, mis on liiga silmapaistev, nii et tekst ei paista hästi välja. kokkuvõtvalt kui mängule hinne panna, siis peale esitlust oleks pannud kahe, peale esimest mängu kolme, aga nüüd tuleb tugev neli.

Urmo Tamme D21Idee

Mäng on väga igav, sest selles puudub pinge. Lisaks jäi mängu idee ka veidi segaseks, mida tõestas ka teie enda segadus esitlusel – kes võidab multiplayer mängu. Selle vältimiseks oleks piisanud sellest, et teha Minesweeperi koopia ehk mängu ideeks oleks jäänud see, et pihta ei tohi saada pommidele.

Kujundus

Mängu enda kujundus oli korralik. Meeldis see, kui pommile pihta saad, siis käivitub pommi plahvatuse animatsioon aga selle olukorra oleks saanud veidi teisiti lahendada. Alguses näitab pommi, siis plahvatust ning lõpuks jääb mingi auk või plahvatuse jälg selle ruudu kohale. Menüüde taustad ei olnud minu silma jaoks ilusad. Eriti need kohad, kus tektsti värv kattus taustavärviga – raskustastme valimise menüüs, kui soovid valida taset Hard (kollane kollasel taustal pole vist eriti kena?).

Navigatsioon

Menüüd on korralikult ülesehitatud (välja arvatud värvivalik). Kõik funktsioonid töötavad, mis on menüüdele antud. Kuid puudu on võimalus panna mäng pausile või alustada ebaõnnestunud mängu koheselt uuesti. Selle puuduse oleks ära lappinud pausmenüü tektiamisega, kus oleks saanud valida uut mängu, näha top tulemusi jne ning lisaks oleks olnud võimalus mäng pausile panna.

Kood

Mängu kood oli loetav ja jagatud klassidesse ning kasutatud on objektorjenteeritud lähenemist programmeerimisele. Kood on enam-vähem kogu ulatuses kommenteeritud.

Multiplayer

Multiplayeri mängimise võimalus võrgus oli selle mängu kõige tugevam ja ainulaadsem külg. Positiivne oli see, et esitlusel töötas võrgus mängimise võimalus korralikult. Miinusena võib mainida segadus multiplayeri mängu võitja suhtes.

Wiki

Wikis on natukene vähe informatsiooni. Minimaalselt oli kõik olemas – logi, klasside kirjeldused, pisike juhend ja lingid koodile ja install failile. Juurde oleks võinud lisada meeskonna liikemete tööjaotuse ning dokumentatsiooni.

Kokkuvõte

Mängu põhinõuded on täidetud – XBoxsi puldi tugi, erinevad levelid ja skoori näitamise võimalus. Isiklikult oleksin teinud Minesweeperi klooni, mille korral oleks mängu idee olnud selgem. Mängu nõrgim külg on menüüde taustavalikud. Kõige rohkem meeldis mängu juures võimalus mängida seda võrgus.

Andres Mill A22Sai proovitud ja mängul iseenesest ei olnud vigagi, kõik töötas nii kuis peab. häiris natuke see, et menüü valik käis nooltega, kui mäng ise töötas täiesti hiirega, siis oleks võinud ka menüü hiirega toimida. Mäng on mõne teise esitatud mänguga võrreldes üpriski mängitav. Wiki oli tubli ning kõik vajalik minu jaoks olemas- kõik klasside kirjeldused, et mis mida teeb. Oli olemas ka mängu juhend, tänu millele ma üldse esimest korda aru sain kuidas minesweeper töötab. Minu poolt igati positiivne arvamus!

Allar Märk D21Pavel Kodotšigov

AK22

Pärast programmi Minesweeperi "Easy tasandi" käivitamist nägin väga ilus sinine taust, mis rõõmustas silma. Kohe tuletasin meelde kuidas välja näeb sama standartne Windows programm ja kõik minu eelistused jäävad loomilikult sellele (ehk Minesweeperi) programmile. See on ilusam ja meeldivam. Programm töötab väga hästi, vigu töö käigus ei leidnud. Paremas ülevas nurgas mugavalt pandud programmi statistika ehk Aeg, miine ja klikke. Easy tasand osutus minu jaoks igavaks ja mina tahaksin mängida Medium tasandil kuid ei leidnud kuidas lõpetada kohe esimene mäng ja alustada teist. Oleks hea kui vastava vihje (näiteks Press Esc to quit) oleks ka nähtavaks statistika välja all.

Lisaks, oleks hea kui pärast ebaõnnestunud võrgu sidumist, ilmus vastav teade, näiteks "Ei saa leida teist hosti teie võrgus, proovige uuesti". Praegu programm vaikneb ja mitte midagi ei räägi - kasutaja on segamises.

Tahaksin vaadata lähtekoodi kommentaarid, kuid ei leidnud praktiliselt mitte midagi sellest: mis funktsioon, meetod või massiv, mida teevad ja mille jaoks ette nähtud. Wikis leidsin ainult classide kirjeldused.


Kokkuvõtteks, programm jäi ainult head muljed ja Easy tasand mul siiski õnnestunud läbi käia. Programm on stabiilne ja kena, vaid natukene ebasõbralik.Kõik oli olemas, ainul erilist pinget mängimisel ei pakkunud. Kood on kenasti klassideks jaotatud ja ütleme rahuldavalt ka kommenteeitud. Eks kommenteerimine ongi selline asi, mis jääb viimaseks ja millele kipub vähem aega jääma. Sealt on võimalik ka välja lugeda, et koodiga/mänguga on vaeva nähtud.

Suurim miinus, mis ei ole hindamise juures oluline oligi mängu igavus. Originaalse miinivälja kloon oleks olnud võibolla parem idee. Graafika oli kena ning mäng töötas hiirega klikkamise peale, mis tegi ta enamus teistest mängudest erinevaks. Samas oli puuduseks see, et mänimise aeg sai hiirt kasutada, aga menüüs mitte, siis oleks võinud kogu mäng juba ainult hiirega juhitav olla. Mainiks ära, et mäng ei jooksnud testimisel kordagi kokku. Edetabeli tegemine töötas, ainult punktilugemis- süsteem olek võinud olla parem (mingi kombinatsioon ajast, pihta saadud miinidest ...) Ja veel mängus oleks võinud olla elud, et vähegi pinget tekitada ning iga hetk oleks võimalus mängus näiteks esc-klahviga pooleli jätta ja menüüsse minna (muidu peab kogu aeg programmi restartima).

Wikis oli kõik oluline ja vajalik ära toodud. Kokkuvõtteks võib siiski öelda, et tööle esitatud nõuded olid kõik täidetud ning selle töttu väärib head hinnet. Eks puudusi on ikka kergem välja tuua, aga kuidas me muidu paremaid programme looma hakkame:)

Andrus Reedla, D22


Mäng töötas võrdlemisi hästi ja mängimise ajal kokku ei jooksnud. Kogu mängu funktsionaalsus tundub olevat üsna töökindlalt realiseeritud.

Kokkuvõtvalt oli teostus üsna hea. Veidike võib küll ehk nuriseda üldise kujunduse osas ning menüüd võinuks olla ka hiirega kasutatavad. Muidugi, hiire menüüdes kasutamise jaoks koodi kirjutamine oleks tõenäoliselt olnud ka veidi aeganõudvam tegevus. Igatahes eriti huvitav on antud mängu puhul see, et on realiseeritud ka võimalus seda võrgus mängida.

Lähtekood oli pea täies mahus kommenteeritud ning hästi struktureeritud. Asjad olid üsna hästi ja loogiliselt klassidesse jaotatud.

Wikis oli enamvähem kõik vajalik olemas. Erite hea oli, et kõigi klasside kirjeldused on kenasti ära toodud.

Üldiselt täidab antud projekt kõiki XNA mängu projektile seatud nõudeid ning lisaks sellele omab ka täiendavat kasulikku funktsionaalsust võrgus mängimise näol.