Talk:Meeskond "Sepad"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

XML faili arvustused

Arvustus

Wiki sisaldab hetkel kõike hädavajalikku, ootaks lahenduse detailsemat kirjeldust.

XML on hea struktuuriga, jagades uudistevood kasutaja poolt defineeritud gruppidesse. Õige otsus oli lisada kasutaja spetsiifilised seadistused otse XMLi nagu värvid ja lugemata uudised. Positiivne on näha ka sisu kaitsmist CDATAga Isiklikult muudaks semantikat, sõna "stream" asemel kasutaks "feed" ning avaldamistähtaja kas lõikaks eraldi juppideks või kasutaks UNIXi timestampi.

XSLi tegemisel on vaeva nähtud - placeholderite kasutamine ja väike interaktiivsus Javascriptiga.

Kõik 3 faili on ka valiidsed. Hea oli näha ka XSLi tulemust.

Üldiselt tahaks näha juba veebiteenuse kirjeldust.

Mihkel Sokk, D21

Arvustus

Tag'id on hästi valitud muidu (kirjeldavad sisu), aga selle 'group'i-asemele ma oleks 'category' pannud.

Meeldis, et rss-st hakkab näha olema, kas sa oled seda uudist juba lugenud või mitte (<item status="unread/read">).

Kasutajasõbralikum oleks Postimees.ee/.../-kirja asemele väljaande logo panna (silmal parem orienteeruda). Kasulik huvitav idee oli uudiseid teemade kaupa jaotada, mitte väljaannete järgi.

Lisaks võiks olla kasutaja identifitseerimine tema nime või tema arvuti IP järgi ja tagid, mis salvestavad, mis teemasid see kasutaja tavaliselt kõige rohkem vaatab ja siis rss-lugejas need esimeses järjekorras kuvada.


Teie xml-faili ei saa isegi brauseris avada, otsige viga üles!The XML page cannot be displayed Cannot view XML input using XSL style sheet. Please correct the error and then click the Refresh button, or try again later.System error: -2146697211.Kompileerimisel andis käsurea-aken meetripikkuselt erroreid.


Mailis Toompuu, D22

Teenuse arvustused

Klientrakenduse arvustused

Klientrakenduse arvustus

Meeskond on loonud kaks rakendust - klientrakenduse ning administreerimisrakenduse. Kujunduslikult on mõlemad täiesti kasutatavad (vist kasutatakse standard UI-d). Võiks öelda, et funktsionaalsust on RSS voogude lugemise jaoks piisavalt. Haldamise võimalusi on süsteemis rohkem, kui teistel.

Plusspunktid AJAXi kasutamise eest.

PS. Parandage wikis backend'i õigekirja :)

Mihkel Sokk, D21

Klientrakenduse arvustus

Tahtsin proovida käivitada rakendusi, kuid ei õnnestunud, kuna ajaxtoolkiti reference oli puud, mille pean ise käsitsi lisama. MIllegi pärast ei olnud seda kaasas. Aga üldiselt oli hea, Eriti hea pool oli kujunduslik. Kõik funktsionaalsus oli olemas mis vaja rss voogude lugemiseks. Samuti ka haldamis võimalused. Väga äge oli et ajaxit kasutati, kuid see, et refernece puudu oli, võib olla ka VS enda viga.

Madis Kõosaar, D21

Vastus: Reference peaks olemas olema, aga kui mingi ime triki läbi oli selt jalga lasknud siis sealt saab selle dll : http://ajaxcontroltoolkit.codeplex.com/


Klientrakenduse arvustus

Sain rakenduse kenasti tööle ja kujunduse poole pealt ei ole midagi ette heita kui arvestada, et eesmärgiks oli luua töötav rakendus, mitte midagi visuaalset kena. Kujundus ühesõnaga arvestatav. Mõlema (kliendi- ja administreerimiserakendus) funktsionaalsuse puhul vigu ei leidnud ja tundus, et kõik toimib. Üldiselt on tegemist hästi tehtud rakendusega.

Seda Sahradyan, D21