Talk:Meeskond "Tact"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

XML arvustus:

Selge ja arusaadav teenus, inimeste kontaktandmeid automaatselt saada. XML ehitus on ok, samas asja saab ka veidi teisiti lahendada.. panna nii telefonid, aadressid, emailid ja ka sotsiaalvõrgustiku kontod ühe suure "Kontaktid" lahtri alla. Need mis siis olemas on, oleks näha.

Selge on see, et team "Tact" valdab XML formaati küll.


Kstolin 16:53, 4 March 2011 (EET) Kristjan Stolin


Arvustus

  • XML, Scheme, stiilifail - kõik on arusaadav, töötav, hästi ülesehitatud, vastavalt ülesandele tehtud, nõuded täidetud.
  • Teenus - teenus on seotud inimeste andmetega - praktiline ja muidu kasulik.
  • Wikileht - Wikilehel võiks olla teema kirjeldus, ülesannete jaotus. Algselt ei saanud aru, millega täpselt tegu on.
  • Kokkuvõttes - täiendage veits Wikilehte ja kõik on 5+. Ootan Järgmiseid projekti osi.

Miina Sikk, D21



Kui hakkasin kodutööd vaatama, siis ei saanudki kohe aru, mis ülesande eesmärk on, ehk oleks vaja mingit kirjeldust kirja panna. XML fail on hästi konstrueeritud, selge ja väga lihsalt loetav. Kõik inimeste kontaktide liigid on ilusti eraldatud(nimi, aadress, sotsiaalne). Ma teeks teistmoodi seda, et eraldaks telefonid ja epostid ka ära, ehk paneks telefonide ja epostide jaoks eraldi märgendid. <epostid><too_epost></too_epost><kodu_epost></kodu_epost></epostid> ja samamoodi telefonide jaoks. Mis puudutab XSLT faili, siis minu arust kõik on väga hästi tehtud. Ei teagi,mis ise teeks teistmoodi. Väga hea on see, et andmete lugemiseks on kasutataud for each tsüklit. Stiil on ilusti paika pandud ja faili ennast on kerge lugeda. Meeldib ka see, et on näha ka lõpptulemust, mis on ka väga arusaadav. Seal ma muudaks põhimõtteliselt sama, millest ma rääkisin üleval, ehk et oleks näiteks "Telefonid" ja selle all veel 2 kasti "Töine" ja "Kodune" ja samamoodi epostitega.

Kokkuvõttes on hästi tehtud!

Seda Sahradyan D21


XML-i struktuur on kirjutatud arusaadav. Minu arvates kõik punktid on õige järjekorras. Tööfailis + informatsioon, mille abil saaks ühendada inimesega, aga näiteks, mina ei kirjuta nii palju asju, ainult kaks märkaksin– skype ja facebook. Ka meeldis, et on olemas rohkem, kui üks e-post. Hea idee, et autorid pani WIKI lehel ka lõpptulemus, mida aitab aru saada enam nende töö + korralikult tehtud tabel, mitte ainult text ja kõik, on ka pildid ja natukene helesinine värvi. Kokkuvõttes töö mulle meeldis.

Jana Mrots D22


Teenuse arvustus

Teenuse poole pealt on wikis natuke liiga vähe infot. On üles loetud vaid meetodid ning nende lühike kirjeldus. Tore on see, et on mõeldud turvalisuse peale. Küll aga tundub projekti maht olema antud aine raames liiga väike. Lisaks on teenuse tööle saamiseks vaja laadida hulk rakendusi ning teha konto - väga ebamugav. Kood on suhteliselt arusaadav kuid kommenteerimata. Positiivne on HTML5 kasutamine. Üldiselt, hästi tehtud.

Kert Suvi, D22


Rakenduse arvustus

On kasutatud huvitavaid vahendeid rakenduse loomisel. Meeldis, et ei oldud mindud lihtsamat teed pidi ning rakendus lihtsamaid vahendeid kasutades valmis tehtud, vaid just oli kasutatud teisi, huvitavamaid (mulle isegi tundmatuid) vahendeid ning tänu sellele rakendusele saavad ka teised (kaasa arvatud mina) rohkem teada, milliseid võimalusi ning kuidas kasutada. Huvitav variant oli ka see, et saab rakendust installida Appina Chrome'ile. Disain on ilus, silmale meeldiv. Huvitav kontaktihalduse rakendus.

Helen Muidik D21

Rakenduse arvustus

Näeb väga kena välja ja meeldib ka laialdane AJAX'i kasutamine. Tundub väga lihvitud olevat. Registreerimisel võiksid olla kõik väljad üksteise all, näiteks see, et eesnimi ja perenimi oli vasakul kasutajanime kõrvel oli natuke segadusse ajav esmapilgul. Samuti võiks kontaktide nimekiri vähe kompaktsem olla ning võimalus kontaktide sorteerimiseks, näiteks kui tahaks näha kontakte kelle nimed algavad "s" tähega.

-Sander Baikov


Arvutus veebiteenuse klientidele

Mulle meeldis tihe integreeritus facebookiga, ning se et on välja toodud mitte lihtsalt nimed ning kontaktid vaid ka pildid.

Karl Männil


Arvustus projektile kokukvõtvalt

Plusspunktid selle, eest on kasutatud JSON't, CSS3 ja HTML5'te. Lisaks on üks vähestest projektidest, mis on algsete ajanormide piires valmis saanud. Lisaks kasutatakse paroolide salvestamiseks krüptot. Natuke võiks nuriseda wiki lehe kallal, aga sama kõik vajalik on olemas. Lahendatud ülesanne oli ainulaadne ja ei olnud teisi meeskondi, kes oleks sarnast asja teinud, siis seetõttu pole võrdlusmomenti, aga minu arvates vägagi asjalik ja kasutajasõbralik asi, algsetes ajaraamides valmis tehtud. Viis pluss minupoolt

Toomas Soha - D21


Rakenduse arvustus

Rakendus vastab igati nõuetele, sest aru on saadud veebiteenuse põhimõttest ning jsonp on mõistlik valik, mis teoorias peaks võimaldama ka teistel domeenidelt teha päringuid, ilma et brauser seda blockeerima hakkaks. Kahjuks ei jõudnud seda ise testima hakata. Disain oli ka silmale ilus vaadata ning lisapunkte annaks ka selle eest, et võimalik on installeerida google extentioniga. Usun, et oleks võinud veel teha ka iphone/android rakenduse ka, mis iseenesest ei ole üldse keeruline ning on võimalik teha ühe korraga mõlemale platvormile.

Taavi Ilves - D21


Rakenduse arvustus

Mis kohe silma hakkas oli ilus disain. Kasutamise juures andis pluss punkte juurde kindlasti rohke AJAX'i kasutamine. Meeldis ka facebooki funktsionaalsuse sissetoomine. Ei ole ausaltöeldes millegi üle nuriseda, hästi arusaadavalt tehtud.

Kaspar Kallasmaa - D21