Talk:Meeskond "Tyhik"

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Arvustus

Meeskonna Tyhik loodud kinokavade xml faili struktuur on nõuetekohane, kenasti stiilis 
<kinod>
  <kino>
   ...
ning 
<filmid>
  <film>
   ...
Stiili- ja abifailid on olemas ning kui ma neid läbi vaatasin, siis vigu ei tuvastanud.
Lehe esialgne kujundus on hea, mulle meeldib.
Kokkuvõttes: minu arvates hea raam, millele veebirakendus ümber ehitada.

Indrek Tamm, meeskond Tool, 4.III.2011


Võib öelda, et XML on väga põhjalik ja seal on kajastatud kõik andmed, mis kinokülastajale huvi võiksid pakkuda. Isiklikult ei leidnudki kohta, kus oleks tahtnud midagi teistmoodi teha. Sellise XML põhjal on kindlasti võimalik korralik teenus ja klientrakendus ehitada. Samuti on olemas skeemifail ja korralik XSLT, mis esitab andmeid vägagi loetaval ja ülevaatlikul kujul.

Siim Aaver, D21

Uurides XML, uurisin mis uurisin aga ei oska kohe midagi ette heita. XML fail tundub ilusti struktureeritud, ja paistab et on olemas ka kõik vajalikud asjad, mis kinosüsteemis peaksolemas olema. Kõik failid on korralikult loetaavad ja arusaamisega probleeme ei teki. Lihtne ülesehitus.

Jaak Lehtsalu D22

XML fail keskendub elementidele, struktuur on loogiline. Andmed hoitakse võimalikult detailselt, nii et midagi halba pole öelda. Skeemifailis on seatud elementidele vastavusse andmetüübid, mida neis hoitakse, korralik töö. Stiilifail mitte ainult ei loe lihtsalt XMLi elementide sisu vaid paneb need ka stiliseeritud tabelisse, mis parandab loetavust. Tore oleks tõesti sait, kust kerge kinodes toimuvast infot saada ning see on hea põhi sellise teenuse loomiseks.

Reigo Männiste D22

Väga põhjalik XML fail ning väga hästi ülesehitatud stiilifail. Kõik vajalik on olemas ning veel lisaks ka muudki.

Nimetused oleks võinud teistmoodi üles ehitada. Seal on olemas originaal ning tõlgitud filmi nimi, kuid sinna võiks olla võimalik lisada ka muid keeli. Kuigi kui rakendus jääbki ainult eesti keelseks siis pole vahet.

Jarko Kaskmaa D21

XML fail on ülesehituse poolest põhjalik. Nõuded on täidetud ja struktrueering paigas. Stiilifail samuti soliidne ja põhjalik. Etteheiteid puuduvad.

Indrek Kruuser

Teenuse arvamus

Erinevaid teenuseid tundub olevat piisavalt palju, et antud veebiteenusele
saaks ehitada ühe korraliku ja kasuliku rakenduse. 
Natuke tekitavad kahtlused näitkes võta hind, kustuta hind - mille jaoks neid vaja on?
Kui see käib mingi seansi kohta, siis võiks see olla näiteks filmi objekti küljes
koos teiste filmi parameetritega. Kui liiga palju meetoteid on, pole ka alati hea.
Aga samas, see on minu arvamus. Edu!

Taavi Ilves D21

----

Vastus: 

Tegelikult saab filmi küsimise meetodile öelda, kas ta annab ka alamobjektid (hind, zanr, inimesed jne) või mitte. 
Eraldi ongi sellepärast, et saaks küsida ainult filmi kohta infot. Pannes üheks parameetriks "true", siis pistetakse
hind filmi objekti külge. Samas on vaja hinda eraldi pärida näiteks kino hinnakirja genereerimiseks. Ning hindasid
peab saama eraldi ka kustutada, kuna hinnad ei ole ju jäigalt seotud filmiga vaid ikka kinoga.

Aga täname arvamuse eest :)

Kert Suvi D22

Teenuse arvustus

Teenuseid on korralik hulk, kuid Eestikeelsed API nimed ei ole arusaadavad välismaalastele. Segadust tekitab veel "anna*" ja "võta*", kas mina annan talle ja ta võtab, või võtab tema ja annab mulle - nimi peaks ütleme kohe mis suunas liiklus käib. Tundub et mõned päringud saaks kokku mergeda, näiteks annaFilmid ja annaFilmidNimi. Üldiselt aga on kena :)

-Tanel Liiv D22

Teenuse arvustus

Esimese asjana hakkas silma, et te olete iga päringu tüübi jaoks teinud eraldi teenuse. Minu arvates koodi loetavuse mõttes on see hea, aga teenust ennast oleks mugavam kasutada kui kõik meetodid oleks üheks teenuseks koondatud. Üldiselt tundub, et teenusel on olemas kõikvõimalikud meetodid, mida vaja võiks minna. Positiivne on, et peaaegu kõigil meetoditel on olemas ka kirjeldus, et mida see teeb ning mis parameetreid vajab. Projektiga võiksite .sln või vähemalt .csproj failid ka kaasa panna, et visual studios parem vaadata oleks ning käivitada saaks.

Siim Aaver D21


Vastus:

Üks põhjus, miks jagasime tükkideks oligi loetavus. Teine põhjus on see, et kui keegi peaks avaldama soovi rakenduse tegemiseks meie teenusele, siis saame anda ligipääsu ainult "AnnaTeenus"-ele. Kui keegi teeb lihtsalt kinokava kuvamise rakenduse, siis pole tal vaja ei lisamise ega kustutamise teenust/meetodeid näha.

Aga täname arvamuse eest :)

Kert Suvi D22


Teenuse arvustus

Wiki lehel on teenuse all välja toodud kõik meetodid, aga pole ühelegile meetodile juurde kirjutatud mida too teeb, aga mis on hea - kui lähtekoodi uurida siis seal on iga meetodi juures ära kirjeldatud, mida too teeb ja mida ta tagastab. Lisaks häirib kasutatud "estenglish" kasutamine lähtekoodis, st meetodi nimed on eesti keelsed. Üldiselt kood on loetav ja ilusti struktureeritud.

Toomas Soha D21


Teenuse arvustus

Nõuded teenuse osas on täidetud. Teenuste hulk on suur ja positiivne nähtus on koodi kommenteerimine. Struktrueering loogiliselt ülesehitatud. Teenuse osas etteheited puuduvad.

Indrek Kruuser


Arvustus veebiteenuse klientidele

Kuna viibin hetkel arvuti taga kus ma ei saa visual studiot kasutada siis ei saa nii täpset arvustust anda(nägin teie esitust klassis). Tahaks öelda mis häirib on see, et meetoid ja asjad on eestikeelsed. Rohkem oleksite võinud kommenteerida ka, kuigi esmapilgul tundus kõik suhteliselt arusaadav. Muidu on idee täitsa hea ja kindlasti seda täiendades saaks täiesti reaalselt kasutatava rakenduse ;)

Madis Sildaru D32

Arvustus veebiteenuse klientidele

Esitluse ajal tundus kõik kenasti töötavat. Adminipool funktsioneeris ja täitis nõutud nõuded. Disain ja kasutajamugavus oli arvestatav. Mina isklikult olin tulemtustega rahul.

Indrek Kruuser


Esiteks ei ole projektil kaasas solution faili, VS ei oska sortsuga ilma selleta midagi peale hakata. Kuna loen faile Notepad++'sis siis, virisen peaasjalikult sortsu kallal :)

 • Sorts on eesti keeles :/
 • Int32.Parse(Request.QueryString["id"]); stiilis asjad peaks olema try-catch ploki sees.
 • Üldse kogu see data komplekteerimine on väga mitte OOP: kisute ühe andmestruktuuri lahti ja lisati tema objektid kõik eraldi teistesse objektidesse ning siis söödate need objektid alles kuvamise loogikasse. Võiks ju kohe (nt. film.inimesed) Repeaterisse sööta.
 • Kinokava.aspx.cs: treppimine on vale
 • Response.Redirect("Kinokava.aspx?id=" + id + "&paev=" + paev + "&kuu=" + kuu + "&aasta=" + aasta); selline URI ehitamine võiks näiteks eraldi meetod olla juba, niimoodi on inetu.
 • Kommentaarid puuduvad koodis.

Need olid peamised möödalaskmised mis silma hakkasid. Suures pildis on kena :)

Tanel Liiv D22


Veebiteenuse arvustus

Kino teema on väga huvitav ja hea teema. Proovisin ka ise midagi sellist ühe teise aine raames teha.

Lisan siia, kuidas mulle meeldib koodi kirjutada (mitte mis valesti on):

Vähegi suurema projekti puhul ei kasutaks linq't, kuna ta genereerib palju tarbetud koodi. Kui ma ei eksi, siis teil on hetkel nii linq kui oma loodud klassid. Andmebaasist kustutamise arvelt saaks palju kokku hoida, kuna tegelikult on ju parem kui jääb kõik ajalugu alles. Filmi / kino saab lihtsalt märkida suletuks. Mida suurem projekt, seda rohkem tuleb klasse nagunii, seega ma ei teeks igale suvalisele väärtusele klassi, vaid realiseeriks täpselt niipalju meetodeid, kui parasjagu tarvis läheb. Samuti, kui vähegi võimalik, koondaks ühe teema funktsioonid ühte klassi (n: select, insert, delete jne).

Kliendi pool oli lahedalt kujundatud ja ka repeaterite kasutamine oli hea mõte. Ma kasutaks ka webUserControl elemente, siis ei peaks nii palju erinevaid lehti tegema ja saaks ka teinekord kasutada.

PS! Seda, ma tulin teie projekti hindama lootuses, et saan mõne hea kommenteerimis vihje aga... ei saa öelda, et ma just palju kommentaare oleks leidnud  :)

Priit Siimo

Veebiteenuse arvustus

Teenuse aluseks olev andmebaas on lihtne ja hea. Vajalikud lisaseosed on loodud. Teenuse meetodite hulk on suur ning see on mõistetav, kui tegu on nii rohkelt infot nõudva valdkonna käsitlusega. Kood teenuses on kommenteeritud ja meetodid ise võimalikult erinevates klassides. Lihtne lugeda ja mõista, mis kus asub. Hästi tehtud.

Reigo Männiste D22

Klientrakenduse arvustus

Esmalt kiidusõnad graafilise poole eest. Vaeva on nähtud lehe disainimisega ning seda on hea näha. Mõistmatuks jäi pordi määramise vajalikkus, ehk annab seda vähe rohkem selgitada. Lehe funktsionaalsus oli mulle meeltmööda ning funktsioonid töötasid kenasti. Oli üks katkine link... sitemap. Aga selge see, et rakenduse ja teenuse toimimise näitas tehtu kenasti ära. Rakenduse eesmärk igati täidetud ja hindeks annaksin 5 (pluss jääb ära katkise lingi tõttu).

Reigo Männiste D22

Klientrakenduse arvustus

Kasutajaliides näeb päris kena välja, mulle meeldib. Enamus funktsionaalsust on ka juba valmis ehitatud ja kõik tundub loogiliselt paigutatuna. Meeldis, et kõik väljad on ka valideeritud. Teenuste, meetodite ja muutujate nimed oleks te pidanud siiski paremini läbi mõtlema. Leidsin koodist sellised raskesti mõistetavad või isegi koomilised read:

    List<Film> annalist = new List<Film>();
    Anna uusanna = new Anna();
    var film = uusanna.annaFilmid(...);

Kahjuks teenust ja klientrakendust koos enda arvutis tööle ei saanudki MS SQL probleemide tõttu. Ei taipa miks Microsoft peab erinevaid, üksteisega mitteühilduvaid versioone nii palju sellest tegema.

Teil on küll kõigesti üks klientrakendus, aga samas on see suhteliselt korralikult tehtud.

Siim Aaver D21

Kokkuvõttev arvustus

Meeskond valis hea teema. Kino infosüsteemi on kindlasti midagi, mida saaks ka reaalselt kasutada, muidugi kui kõik väga korralikult teha ning rakendust piisavalt siluda. Samas oleks võinud selle teema kohta alguses wikis ka natuke juttu olla, et millist lõpptulemust oodatakse, millise funktsionaalsusega ning mis rakendustega.

XML tehti igati korralikult nagu ka teenusekiht, kus kõik teemade kaupa ilusasti ära oli jagatud. Rakenduse puhul meeldis mulle välimus, mis jäi kohe positiivse asjan silma. On küll sees väiksemaid buge, kuid põhifunktsionaalsus paistab töötavat.

Meeskonna toimimise poole pealt on hea näha seda, et võeti kasutusele teises aines õpitud ekstreemprogrammeerimise praktika, et rakendust tõhusamalt ehitada. Lisaks tehti enamus asju ühiselt valmis, seega ilmselt kõik meeskonnaliikmeid panustasid korralikult lõpptulemusele.

Kui jätta välja teine klientrakendus, siis tundub, et kõik nõuded said täidetud, muidugi wiki oleks võinud natuke põhjalikum olla. Aga vaadates üldist projektide taset, siis igati korralik tulemus !

Rauno Rüga, D21

Rruga

Kokkuvõttev arvustus

Kinokavade süsteem on väga huvitav valik. Wikis olev info maht on peaaegu sobiv - puudu jääb ehk vaid detailsemast süsteemiloogikast. Näiteks oleksin huvitatud lugemast täpsemalt kliendi andmevahetuse protokollist.

XML on üldiselt korralik, kuid wikis seisab punkt et süsteem toeta vaid ühte filmi, kas see on iganenud väide või on asi tõesti niimoodi? Mõlemad variandid ei ole eriti kiiduväärt. API on suures plaanis kena, küll aga ei meeldi see "võta" vs. "anna" nimede valik...API meetodite nimed peaks olema ikka nii iseenesestmõistetavad kui vähegi võimalik.

Meeskonnatöö tundub ka huvitav, punktide jaotus on kenasti lineaarne - hea et aus ollakse. Kuigi liikmeid oli piisavalt ei saadud siiski valmis teise klientrakendusega - võibolla sellepärast et punktide jaotusest tundub et arendajate arv oli projektis siiski väike ja nad lihtsalt ei jõudnud ise kõike valmis koodida.

Kurb oli ka kuulda et projekti arendamisel ei kasutatud versioonihaldust. See oleks olnud VÄGA vajalik kogemus kõikidele.

Need aga on väikesed möödalaskmised, üldiselt on normaalne projekt :)

PS! On tore näha et kasutati agiilseid arendusmeetodeid, eriti just paarisprogrammeerimist.

Tanel Liiv(D22)

Kokkuvõttev arvustus

Tehtud töö on täitnud ilusasti nõuded. Valikud realiseerimisel ja esitlemisel on tehtud targalt. Kood on kommenteeritud, see võimaldab tervikpilti kogulahendusest tunduvalt kiiremini luua kui mõne teise projekti puhul. Üldise välimusega võib rahule jääda ja suuremaid etteheiteid pole. Lõpptulemust annab rakendada ka tavaellu.

Indrek Kruuser

Kokkuvõttev arvustus

Projekt on hästi tehtud. Nõuetest on puudu vaid teine klientrakendus. Vahearvestustes on projekti erinevate osade kohta piisavalt öeldud. Lõppesitlus oli ülevaatlik ja informatsiooni töö korraldusest anti piisavalt. Wikileht on hea, arendustöö etapid ja kronoloogia on kenasti kirjas. Juhend ja testkasutaja klientrakenduse ning teenuse tööle saamiseks on samuti olemas. Meeskonnas rakendati ekstreemprogrammeerimise töömeetodeid, mis on igati tervitatav. Õpitu kohene rakendamine oli hea mõte.

Reigo Männiste D22

Kokkouvõttev arvustus

Rühma poolt valitud idee projekti jaoks on üsnagi huvitav. Vatsatv kinode infosüsteemi teenus oleks ka päris korralik praktikas kasutatav teenus. Wikis oleks võinud teenuse juures rohkem äraseleteda mida meedodid teevad Teenus ise on korralikult läbimõeldud ja kõik võimalikud vajaminevad meetodid on olemas.

Rakkendus näeab korralik välja. On loodud ka eraldi versioonid nii admistreerimiseks kui ka tavakasutajale. Oleks hea olnud kui oleks tetud vähemalt veel üks klientrakendus näiteks eraldi admistreerimine desktoprakendusena. Muidu on lahendatud probleemid, mis on nõutud.

Madis Sarv

Kokkuvõttev arvustus

Projekt on hästi läbi mõeldud ja päris korralikult lahendatud ning samuti oli ka projekti idee oli väga hea. Meeldis see, et veidi aega oli kulutatud ka disaini peale, sest koledat rakendust ei taha mitte keegi kasutada.

Kokkuvõtval esitlusel oleks tahtnud näha ka reaalset rakendust.

Meeskond oleks võinud projektis kasutada ka versioonihaldustarkvara. Sellega seoses oleks saanud vältida probleeme mis tekkisid koodi jagamisel erinevate inimeste ja arvutite vahel.

Meeldis, et kood oli kenasti kommenteeritud, seega ei tekkinud probleeme aru saamisega mida mõni meetod teeb. Samuti oli teenuskiht päris põhjalik (meetodeid on palju).

Tahaks loota, et rakendus lükatakse ka reaalselt käima.

Martin Lensment D21

Kokkuvõttev arvustus

Võib öelda, et teie projektil potentsiaali on. Palju mugavam oleks kasutada süsteemi, kus oleks kõikide kinode kavad kokku koondatud ja seega ei peaks eraldi kinode kodulehti läbi kammima. Wiki on projektil piisavalt põhjalik ja nuriseda saaks ainult logi puudumise üle. Samuti oli hea kuulata teie lõpparuande esitlust.

Kiita võiks seda, et arendasite süsteemi kogu rühmaga koos ühes ruumis ja kasutasite isegi teises õppeaines omandatud arendusmetoodikat. Võib olla selle tõttu liikusite edasi aeglasemalt, aga samas said rühma nõrgemad liikmed tugevamatelt õppida.

Kui süsteemi veel edasi arendada, siis võiks selle ka reaalselt kasutusele võtta. Iseasi kuidas saada kõikide kinode kavad teie andmebaasi kokku.

Siim Aaver D21