Talk:Meeskond Last Night

From ICO wiki

Retsensioon rühmale nimega “LastNight”

Rühm nimega “LastNight” teeb rakendust, mis jälgib kasutaja liikumist. Rakendus ise koosneb kahest osast: Windows Phone 8 rakendusest ja WebApi-st. Viimane on raamistiku laiendus, mis tegeleb veebipoolega(Live ID-ga auditeerimine, kasutajate andmete hoiustamine, sõbra-list, käidud teed jne) ning esimene on telefoni rakendus, mis kogub kasutaja andmeid.

Nende lõppeesmärk on teha valmis rakendus, mis jälgiks liikumist. Iga mingi aja tagant salvestatakse asukoht. Intervall on minutites ning see aitab säästa akut. Küll aga pole kirjas kas, mitte salvestamise ajal lülitatakse telefoni GPS moodul välja või on see koguaeg sees või GPS-i üldse ei kasutada ja asukoht hangitakse läbi mobiilivõrgu. Kordinaadid saadetakse API-sse ehk laetakse võrku. Meie eeldame, siis et sarnaselt nagu Endomondos: iga minuti tagant uuendatakse võrgukeskkonnas kasutaja asukohta. Loodame, et kasutajale antakse ka võimalus salvestada telefoni mällu teekondi (nagu analüüsi alguses kirjeldati, et võrgupool on vaid selleks, et sõpradega jagada ja viia enda käike üle teise telefoni lihtsamalt), eriti siis kui reklaamitakse end, kui head viis reisil olles tuldud teed mööda tagasi minna(teatavasti välisriikides andmeside tasud on röögatult suured).

Natuke ajas segadusse kaks must have ja nice to have lõiku. Üks oli alguses ja üks oli lõpus. Ma ei ole päris kindel, kas ma sain õigesti aru sellest, aga esimene kujutas nagu telefonirakenduse funktsioone ja teine API omi. Meile oleks meeldinud, kui need oleksid olnud lõpus.

Mingil hetkel jäi mulje, et nad teevad justkui kahte projekti: telefoni rakendus ja WebApi.

Üldiselt oli tegemist suhteliselt süvatehnilise kirjutisega, tihtipeale pidi mõtlema, lugema uuesti ning saama aru. Kindlasti ei ole see halb. Õnneks oli ka enamus tehnoloogiaid, näiteks nagu WebAPI, lahti seletatud.

Huvitav oli näha(ja lugeda) seda, kus võivad tulla probleemid ja raskused. See tähendab seda, et meeskonnal on hea ülevaade tehtavast tehnoloogiast ning samuti ollakse kursis platvormi, milleks antud projekti puhul on Windows Phone 8, võimalustega ning miinustega.

Samuti oli kirja pandud meeskonna liikmete ülesanded, mis viitab jälle heale plaanile.

Idee ise on huvitav ja ma arvan, kasutajaid sellisele asjale täitsa leiduks. Kui meil on inimesed, kes registreerivad iga enda restoranis, kinos ja koolis käigu FB-i. Eriti huvitav on lahendus, mis neil on küll Nice to have kategoorias, aga siiski olemas, et saab vaadata kaardilt, kus on tema sõbrad käinud ning vaadata sõpru, kes on tema lähedal olnud või isegi on. Nii jääks ära kõned/ sõnumid “Kus sa oled?” vaid võtad rakenduse lahti ja näed, et sõber asub sinust mõne kvartali kaugusel ning sa teatad talle, et saaks kokku.

Võib öelda, et meeskond nimega “Last night” on teinud hea analüüsi ja ülevaate enda loodavast rakendusest. Küll mitte väga hea, aga seda mõne väikse asja pärast. Idee on väga ambitsioonikas ja suuremõõtmeline ning nõuab väga suurt tööd.


Edu ja töötahet teile!

Meeskond “!”


Retsensioon rühmale nimega “LastNight”

Meeskond "LastNight" teeb Windows Phone 8-le rakendust, mis pakub kasutajale võimalust salvestada ning jälgida oma eilse õhtu liikumist.

Rakendus salvestab telefoni asukohta mõneminutilise intervalliga ja saadab andmed andmebaasi, kus kasutajal on võimalik hiljem vaadata, kus ta käis ja millal. Lisavõimalusena tuuakse välja ka sõprade leidmise enda lähedalt vastavalt kasutaja poolt määratud kaugusvahemikus.

Projekti analüüs on väga põhjalik, selge ja täpne. On näha, et projekt on süvitsi läbi mõeldud, tööülesanded on samuti selgelt ära jaotatud.

Hetkel jäi arusaamatuks, kas salvestatud asukohti on võimalik näha ainult läbi rakenduse telefonis, või on võimalik hiljem ka kuskilt mujalt näha, mis tuleks kasuks siis, kui telefon peaks kuskile ununema.

Idee on tõesti huvitav ja on palju võimalusi rakenduse edasiarendamiseks, näiteks asukohapõhiste reklaamide/pakkumiste osas.


Rühm "Ajarändurid"