Talk:Meeskond Tool

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

XML Arvustus

Meeldib, et XML on väga lühike ja kompaktne. Võib-olla võiks lisada ka pildi lingi antud lumelaua juurde. XMLi treppimine on natuke paigast. Mõnes kohas on taane kaks tühikut ja mõnes kohas koguni terve tab.

Oleks võinud XSLT-le ka veidi CSSi külge panna, et tabelile veidike silmailu anda.

Meeskonna idee on väga hea ja wiki leht sisukas. Ootan huviga projekti uuendusi.

Martin Lensment D21

Hea lühike xml, korralik wiki leht. Silma hakkasid xmli treppimisega tehtud vead. Mis siin muud ikka kirjutada :P.

Allar Anijago D21


Nagu ka eelnevalt kommenteeriti - tore et on valitud midagi peale kohviku. Kõik on ilus, tore, kena aga parameetrite osa oleks lahendanud teisiti.

Näiteks: <parameetrid>

 <parameeter>
  <tyyp>Pikkus</tyyp>
  <v22rtus>2000cm</tyyp>
 </parameeter>
 <parameeter>
  <tyyp>Laius</tyyp>
  <v22rtus>3000cm</tyyp>
 </parameeter>

</parameetrid>

See võimaldaks kasutada pmts lõpmatuseni erinevaid parameetreid. Praegu tuleks uue parameetri käiku võtmisel XML ümber teha. Kui aga olete kindlad, et seda ei juhtu, siis pole vahet :)

Kõik muu on hästi tehtud.

Kert Suvi D22


XML fail on selge ja hästi loetav, piisavalt lihtne, samas katab funktsionaalsuse. Pildid võimalus võiks ka tegelikult olla küll. Treppimine on so-so, loetav siiski. Hästi tehtud, ei ole vaja asja mõttetult keerukaks ajada, tublid!

Taivo Türnpu D21


Veebiteenuse arvustus

Üks vähestest projektidest, mis sai tähtajaks valmis ja on korraliku wiki lehega.

Vaatasin muuhulgas Kasutaja klassi. Kasutaja paroolist krüptoräsi (hash) tegemine on turvalisuse huvides keerulisemalt teostatud (kasutatud on räsi soolamist ehk hash salting). Kuid registreeritud kasutajate hulgast juba olemasolevate kasutajanimede kontroll on liiga pikalt tehtud. Oleks võinud kasutada LINQ meetodit Any()

  if (! kont.Kasutajas.Any(user => user.Nimi == userName)) // kui sellise nimega kasutajat pole
  {
    // siis sisesta kasutaja andmed baasi
  }

Kood on jaotatud klassidesse ja klassid ilusti regioonidesse (#region ja #endregion). Kuid dokumentatsioon ei ole täielik. Enamus meetodeid on üldiselt kirjeldatud ja enamus meetodite parameetrid ja tagastused (ehk mida return-itakse) on lahti seletamata.

Üldine mulje tööst on hea.

Ilmar Telga 21:25, 23 April 2011 (EEST)

Vastus Ilmarile

Aitäh kommentaari eest - võtame arvesse ja viime parandused sisse. Selline kasutajakontroll on kõvasti lihtsam tõepoolest ja dokumentatsioon saab ka parandatud.

Miina Sikk

Veebiteenuse arvustus

Veebiteenust on korralikult wiki lehel kirjeldatud, tegevuskava ka üsna täpselt paigas (kes millal ja mida tegi). Kood on korralikult klassides ja arusaadav ning loetav. Tahaks juba lõpptulemust näha :D Tubli töö!

Jaak Lehtsalu D22

Veebiteenuse arvustus

Idee meeldib - alternatiivne ja praktiline. Võiksite projektifaili koodi lisada, saaks kerge vaevaga projekti käima.

Hetkel sai ainult uuritud koodi ja wiki poolt.

Süsteem on hästi klassidesse jaotatud, kuid wikist on raske aru saada, mis meetodid on veebiteenuses kätte saadavad, näeb ainult klassikirjeldust.

Muidu on wiki detailne ja logi on väga korralikult peetud.

Koodi poolel on meetodite dokumenteerimine jäänud väheke poolikuks. Nagu Ilmar mainis, et return-id on enamjaolt puudu, mis vist on tingitud veatöötluse keerulisusest.

Üldiselt on projekti kood loetav ning hallatav ja korralikult on kasutatud LINQ-t.

Ootan huviga lõpptulemust.

Mihkel Sokk D21


Teenuse arvustus

Väga põhjalik wiki leht ja nagu näha osatakse oma aega ning meeskonnasisest tööd planeerida. Mõeldud on ka turvalisusele (salasõnade hashimine). Kasutatud erinevaid innovaatilisi lahendusi. Teenusel on ka täitsa praktiline vajadus olemas, kui inimene soovib endale lumelauda valida. Meetodid on asjalikud ja nende kaudu saab edukalt rakendust kasutada. Meeldis ka koodi käekiri/esteetilus.

Indrek Kõue D21

Veebiteenuse arvustus

Teenus on üsna põhjalikult ja korralikult tehtud. Kood on jaotatud ilusti klassidesse, klassid regioonidesse.

Meetodite kirjeldamine on veidi puudulik, kuid koodi uurides saab kõigest aru.

Meeldis, et silmas on peetud turvalisust ja kasutatud räsi soolamist.

Wiki on sisukas ja korralikult kirjutatud.

Martin Lensment D21

Veebiteenuse arvustus

Teenus on väga hea ja korralik. Koodi lugemisega probleemi ei olnud, eelnevalt siin on öeldud, et meetodite kirjeldamine veidi puudulik siis ütleksin, et kõik on täitsa hea ( võibolla on vahepeal muidugi asja parandatud ). Wiki leht on vägagi asjalik. Mis puudutab teenust ennast siis arvan, et sarnane asi ka suusakohta teha oleks päris hea idee.

Madis Sildaru D32

Veebiteenuse arvustus

Väga selgelt on välja toodud lahendused, ning selgitused. Kasutamine on lihtsalt arusaadav, ning kiirelt kasutatav. Kas siis poes müüja poolt, või kodus kasutajal.

Karl Männil, D21

Klientrakenduse arvustus

Esimese positiivse asjana võib kohe välja tuua selle, et wikis on olemas lahenduse source kood(enamus projektide puhul see puudub) ning selgitus, kuidas rakendus enda arvutis tööle läheb. Antud näpunäiteid järgides ei tekkinud mingeid probleeme ja sain rakenduse kiirelt tööle.

Rakendus ise toimib korralikult, kõik kirjeldatud funktsioonid on olemas. Vaadates tagumisi otsingu tulemuste kommentaare ja siis vahetades otsingu parameetreid viskab küll mitte just kõige kasutajasõbralikuma veateate, kuid viga on vähemalt kinni püütud ja rakendus töötab edasi. Üks väike soovitus oleks seoses XAML-iga, Gridi sees võiks paigutada erinevad controlid (eelkõige textboxid) loogilisse järjekorda, et näiteks kui sisestan pikkuse ning siis tahan tabi vajutades järgmise textboxile minna, et siis läheks fookus kaalu textboxi peale, mitte kasutajanime peale, kuidas hetkel on.

Administraatori poolel on kõik vajalik olemas: lumelaudade lisamine, kasutajate haldus ja statistika. Vaatamata lihtsalt välimusele on seal palju võimalusi realiseeritud. Nuriseda võiks antud rakenduse puhul välimuse kallal, oleks võinud natuke rohkem värve olla ja disaini, kuigi jah kena rakenduse disain polegi antud töö eesmärk, vaid funktsionaalselt toimiv rakendus. Oleks oodanud ka teist rakendust, kasvõi väiksema funktsionaalsusega, ainult lumelaudade vaatamine vms.

Rääkides veel wikilehe kohta, siis meeldis lisaks üldisele ülesehitusele veel eriti logis välja toodud töö tegija, nii sai hea pildi, kuna keegi midagi projekti jaoks teinud või mida uut lisanud.

Rauno Rüga, D21

Rruga 17:28, 16 May 2011 (EEST)

Vastus

Aitäh arvustuse eest. Saime (mina vist põhiliselt) valesti aru veits ja arvasime (arvasin), et kui teha mitte eraldi klientrakendus, vaid 3 erinevat kasutajat, kes kõik saavad erinevat moodi kasutada, siis teeb sama välja.

Miina Sikk

Vastus

Tegin lumelaudade otsimisel Tab'i kasutamise korda, kohendasin peaakna väljanägemist.

Indrek Tamm


Klientrakenduse arvustus

Rakendus näeb enamvähem hea välja. Kindlasti oleks saanud välimuse kallal rohkem vaeva näha, kuid silma otseselt ei riiva. Rakendust on lihtne kasutada, kuid isiklikult eelistaksin veebi varianti. Seega oleks tahtnud teise rakendusena näha mõnda veebilehte, kuid nagu ettekandest selgus, siis see jäi ajapuuduse tõttu ära. Lahe lisavõimalus sellele rakendusele oleks see, kui kasutajad saaksid ka oma isiklike, kasutatud lumelauavarustust teie baasi üles panna. See eeldaks küll kasutajatelt oma laua täpsete parameetrite teadmist, kuid see oleks huvitav lisavõimalus. Koodi poole pealt midagi halba öelda pole ning wikis on kah rakenduse kohta piisavalt selgitatud. Tubli töö.

Kert Suvi, D22


Klientrakenduse arvustus

Esimesena tooks välja asjaolu, et wikis on korralikult ära seletatud kuidas teenus ja klienti kasutada. Ka on lahtiseletatud mida erinevad klassid teevad ja koodis endas on meetodid komenteeritud, mis muudab koodist arusaamise kiiremaks.

Klientrakenduse poolet ei paista midagi suurt viga olevat, kõik olulised toimingud saab tehtud. Klient rakendus ise on korralikult läbimõeldud disain on antud ülesande puhul korralik ja midagi, mis segaks tööd rakendusega ei hakka silma.

Kuigi ideaalis oleks olnud vaja teha vähemat 2 klientrakendust.

Madis Sarv

Veebiteenuse arvustus

Minu arvates pole soolamist vaja, kasuta lishtsalt mõnda turvalisemat räsi, nt SHA256. A muidu kui aega üle on, võib huvi pärast soolata ka.

Meetodites on kasutatud LINQut, aga oleks võinud rohkem dokumenteerida, muidu ise ka ei mäleta, mis kirja sai pandud. Mailis Toompuu

Klientrakenduse arvustus

Eriti ei tea lumelaudadest midagi, aga kui valima hakata, siis võiks rakenduses nende pildid ka olla, aga võibolla pole see oluline. Rakendus paistis ka veidi ebalogilise paigutusega, kõik kuvamise-listviwed ja lisamise textboxid tihedalt üksteise kõrval hunnikus. Üldiselt hea mõte kergendada lauavalikut ja rakendus tötas sujuvalt. Mailis Toompuu

Projekti kokkuvõttev arvustus

Eelnevad inimesed on juba palju ära ütlenud. Osalt on tehtud asjad nii nagu juhend ette nägi ja teisalt on mõnda asja tehtud liiga lohakalt ja poolikult nagu meeskond wikis ise ka välja ütleb. Ideel iseenesest jumet on ning kui asjaga veidi vaeva näha võiks teha ju päris korraliku asja. Klientrakenduse poolepealt oleks ma kindlasti kasutanud facebooki integreerimist/api või fännilehe tegemist, sest sellise nišši toote puhul on see lähenemine üsna vajalik ja mõistlik. Aga igaljuhul, hea töö ja palju edu! Taavi Ilves D21


Projekti kokkuvõttev arvustus

Projekti idee on minuarust väga hästi valitud. Teemal on täiesti reaalne potensiaalne turg Eestis olemas, väljaspool Eestit ei oska öelda. Ka teostus on väga hästi tehtud. Kujundus on silmale hea vaadata ja ka kasutajamugavus tundub olema hea. Rakendusel on olemas 3 eri õigustega kasutamis astet, mis muudab kasutamise ja haldamise mugavaks. Projekt tundub olema täiesti reaale projek mida kasutusele võtta. Ka esitlus on suurepärane. Muidugi kui vinguda siis võiks teine rakendus ka juures olla, aga kui asi kasutust leiab, saab selle kindlasti kunagi juurde taha. Kokkuvõtteks ütles, et kõik on hästi teostatud ja tulemus väga hea.

Jaanus Vallmann D32


Kokkuvõttev arvustus

Esitlusest kuuldu järgi võib õelda, et idee on päris hea juhul kui sellist asja ei ole tõesti olemas. Meeldis see, et teenuse juures olete wikis kirjeldanud meetodid mis seal on. Oleks võinud võibolla veel mõne rakenduse teha.

Siim Sarv

Kokkuvõte arvustus

On näha, et rühma esitlus oli hästi planeeritud, liikmete kõne oli arusaadav ja korralik. Projekti idee oli hästi läbimõeldud ja samal ajal tavaline. Iga projektis on puudused ja probleemid, aga Team sai lahendada neid, mida jääb hea mulje. Rühm näitas oma projekti arvuti peal, mille abil oli enam arusaadav projekt. Oli näha, et projekt on raske ja nõudsid palju aega tegemiseks. Tabelid on tehtud ilusti, Wiki-s on korralikult täiendatud. Tubli töö!!!!

Jana Mrots, D22


Arvustus kogu projektile

Väga vinge idee, eristub palju teistest. Wiki lehekülg näeb ilus välja, kõik vajalik on olemas. Esitlus oli väga hea, piisavalt slaide ja juttu nende kohta. Kõik said rääkida. Meeldis et meeskond demos ka oma rakendust, kuna mina isiklikult polnudki rakenduse esitlust näinud. Tore, et meeskond oskas oma tööd objektiivselt analüüsida ning hinnata. XML ja stiilifail näevad kenad välja. Teenuses on esmapilgul piisavalt meetodeid. Rakenduse puhul sai tehtud küll desktop-rakendus, kuid ma usun, et veebirakendusena oleks sellel palju menu. Suureks plussiks veel ka see, et oli kasutatud parooli krüpteerimist salted hashiga ning unikaalset sessioonide genereerimist. Meeldis ka see, et oli arvustustajatele vastatud ja tiim on saanud tänu tagasisidele parandusi teha. Vinge idee ja projekt - võiks tõsiselt mõelda selle edasiarendamise peale!

Helen Muidik, D21


Arvustus kogu projektile

Väga huvitav lahendus, ja hästi mõeldud inimeste peale kes pole igapäevased lautajad. Ning ka need inimesed saaksi korralikult lauad endale soetada. Meeldi rakenduse disain ja teenus oli väga hästi läbi mõeldud. Püstitatud eesmärgiga oldi hästi hakkama saadud. Kõik nõuded, mis olid , olid täidetud. Estilus oli selge ja põhjalik, analüüsiti korralikuld oma vead ja head. Kokkuvõtteks teistsugune ja hea idee, võrreldes ühe populaarse teemaga.

Madis Kõosaar, D21


Arvustus kogu projektile

Positiivne oli see, mida juba teisedki mainisid, et idee erines teistest, ei võetud ette kohviku infosüsteemi arendust, vaid jäädi oma liistude juurde. XML osa tundub täitsa ok, mille üle nuriseda tahaks, oleks ehk kasutajaliidese disain. Samas oli aga hea ja lihtne kasutada. Wiki on küllaltki hea ja põhjalik, pilte oleks võinud näiteks veel lisada. Teenus oli selline väike, aga konkreetne ja kompaktne - ajas asja ära. Meeldis veel see, et olid tehtud kasutajate grupid ja õigused. Kokkuvõttes õnnestunud projekt. Tubli.

Kaspar Kallasmaa, D21