Talk:Minix

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Artikkel annab ülevaate erinevatest Minix versioonidest ning on ka lühidalt öeldud, mille jaoks Minixit kasutada võiks. Grammatiliselt, keeleliselt ja ülesehituselt on artikkel korrektne. Hea, et on ära märgitud ka praegune kehtiv versioon.

Minu arvates on õige, et ei ole väga pikalt räägitud vanadest versioonidest, kuid kahjuks ei ole antud artikli puhul millestki muust ka eriti räägitud. Arvestades sellega, et lühikese googledamise peale leidsin Minixi kohta üsna palju informatsiooni ja kirjandust, arvan, et artikkel sellel teemal võiks olla märksa sisukam ja praktilisem.

Esimene asi, mis minu arvates kindlasti selles artiklis puudu on, on viide leheküljele, kust oleks võimalik Minix uusimat ehk 3. versiooni alla laadida. Samuti on minu meelest oluline, et oleks ka juhend ja info selle kohta, kuidas Minixit intalleerida ning buutida. Selle kohta on korralik juhend Minix 3 kodulehel, millest vähemalt kõige olulisema osa oleks võinud siia ariklisse panna.

Veel leian, et artiklis võiks olla kirjutatud ka mis on selle artikli eesmärk ning kellele ta on mõeldud ning kas on vaja mingisuguseid eelteadmisi artikli lugemiseks.

Artiklis on mainitud, et Minixit kasutati Linux kerneli loomisel, kuid Linuxi ja Minixi seosest võis natuke täpsemalt kirjutada.

Arvan, et kuna ITK wikisid kasutavad õpilased, võiks üks osa artiklist olla juhend või kasulikke näpunäiteid Minixi kasutamise kohta.

Artiklis on küll öeldud, et Minix 3 toetab teatud arhiterktuuriga PC süsteeme, kuid riistvaraliste nõuete kohta oleks võinud olla rohkem infot.

Kui autor mainis, et Minixit kasutatakse ka näiteks hea töökindluse tõttu, oleks võinud selgitada ka miks see nii on (cage the bugs, time infinite loops jne) kogu see info on olemas wikipedias. Hetkel on minu meelest räägitud ainult mõnest üksikust omadusest (nagu hangumatus).

Artiklisse on lisatud pildid, kuid pole viiteid kust need saadud on. Inglisekeelseid väljendeid võiks olla tõlgitud eesti keelde (draiver, restart, kernel). Sissejuhatus, ehk üldine Minix tutvustus võiks olla veidi pikem kui 3 lauset.

Kokkuvõtvalt võin öelda, et sellel teemal ootaks kindlasti sisukamat artiklit, ülevaate selles, mis Minix üleüldse on saab aga artiklist küll.

KRITEERIUM KAAL HINNANG SELGITUS
Skoop 0,5 0 Puudub info selle kohta, kellele artikkel on mõeldud ning mis eelteadmisi on vaja.
Artikli tutvustus ja versioon 0,5 0,25 On öeldud mis on uusim versioon, kuid puudub üldine info artikli kohta (mis infot peaks artikkel andma)
Sissejuhatus 0,5 0,25 Liiga lühike sissejuhatus.
Tehniliselt korrektne 1 1 Tehniliselt on korras.
Kasutatud kirjandus 0,5 0,5 Olemas.
Näited kasutamiseks/käsud 1 0 Praktilised näited puuduvad.
Sisu 4 2 Sisu on natuke vähe. Täpsem arvamus kirjas üleval.
Ülesehitus 1 0,5 Üsna loogiline ülesehitus. Teisiti võiks olla näiteks see, et on suurem pealkiri minix versioonid ja selle all punktid erinevatest versioonidest.
Kirjavead ja õigekiri 1 1 Grammatika ja õigekiri korrektne.
Kokku 10 5.5

Lisa (4.01.12) Peale artikli parandamist autori poolt on lisatud buutimise osa ning süsteeminõuded. Seega paneksin nüüd 7.5 punkti.


Retsenseeris Inger Romanenko A31 (8.12.11)


KRITEERIUM KAAL HINNANG SELGITUS
Skoop 0,5 0 Pole väga põhjalikult välja toodud, kellele see artikkel mõeldud on.
Artikli tutvustus ja versioon 0,5 0,5 Kõik versioonid on esindatud ja tehtud näide ka (antud hetkel) uusima versiooniga.
Sissejuhatus 0,5 0,25 Sissejuhatus oleks võinud pikem olla, kuigi osa sellest on nihutatud Minix 1.0 sektsiooni alla.
Tehniliselt korrektne 1 1 Tehniliselt on tegu korrektse tööga.
Kasutatud kirjandus 0,5 0,5 Olemas.
Näited kasutamiseks/käsud 1 0,5 Näiteid on vähevõitu, oleks tahtnud näha Minixi shelli ja võib-olla ka mõnda üldtuntud Unixi käsu kasutamist. Samuti oleks oodanud ka konkreetset näidet, kus Minixit kasutatakse.
Sisu 4 3 Sisu on vähevõitu, kuid vähemalt on olemasolev sisu informatiivne.
Ülesehitus 1 1 Ülesehituse kohta pretensioonid puuduvad.
Kirjavead ja õigekiri 1 1 Grammatika ja õigekiri korrektne.
Kokku 10 7.75

Retsenseeris Robert Pärn