Talk:Ordering

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Retsensioon BurgerAce meeskonna poolt

Tegu on veebirakendusega, kus klienditeenindajad saavad siestada klientide tellimusi. Üldine struktuur on arusaadav ja loogiline. Dimensioone on rohkem kui neli ja vastab ülesande tingimustele. Hästi oli see, et on kasutatud CDATA-t turvalisuse eesmärgil. Siiski on osad kohad küsimusi tekitavad. Oletame, et päris alguses kirjeldatud toidud ja joogid tähistavad menüüd ning võiks seetõttu olla eraldi TAG-ide vahel (näiteks <menüü></menüü>). Ei saanud aru, milleks on vajalik käesolevas süsteemis kohtade arv. Ülesande tingimuses on välja toodud laudade arvu arvestamise võimalus, kuid XML on selles osas poolik. Enam kui “ID” atribuuti on kasutatud ainult ühes elemendis, kuigi nõutud oli minimaalselt kolm. Arusaamatuks jäi tellitavate jookide ja toitude arv ühe isiku kohta, ehk kas üks tellimus sisaldab ainult ühte jooki ja toitu? Kokkuvõttes meie arvates vajab XML veel kohendamist ja XSLT võiks valmida lähiajal.

Retsensioon meeskonna Undress Gäver poolt

Meeskonna ideeks on teha restorani klienditeenindajatele süsteem, mille abil saaks hõlpsasti tellimusi hallata. Meeskonna XML ja XSD failid on sisetatud 22. märtsil ehk 2 päeva pärast tähtaega. XSLT fail on esitamata.

XML fail - Põhinõue, et XML fail oleks nelja dimensiooniline on täidetud, meeskond on dimensioone isegi rohkem teinud. XML fail on oma mahukuse poolest üsnagi keskmine ehk oleks võinud natukene detailsem olla. Rääkides sisust, siis tundub, et põhi asjad, mida võiks taolise süsteemi tegemisel vaja minna on ära kirjeldatud, kuid mõned asjad on natukene üleliigsed näiteks restorani külastajate arv on antud süsteemi juures mitte vajalik info. Samuti joogid-söögid võiksid olla menüü elemendi sees, praegu võib natukene segadust tekitada. Positiivne on see, et töötegijad on kasutanud CDATA-t pea iga string sisendit sisaldava elemendi juures ehk on tegeletud sisenditega, mis võivad sisaldada xml -is tuntud sümboleid ning omakorda programmi tööd mõjutada.

XSD fail - XSD fail on autogenereeritud nagu peab, kuid autorid on ilmselt kahesilma vahele jätnud mõnes kohas ilmnevad byte tüüpi muutujat. Byte asemel peaks kasutama int tüüpi muutujat kuna byte tüüpi muutuja on piiratud 255ni, siis näiteks id-de puhul võib seda tüüpi muutujate kasutamine süsteemi vastu taevast lasta kui tellimusi rohkem on. Elemendil "tellimused" ei peaks antud kontekstis mitu korda olema võimalik esineda. Ilmselt on mõeldud, et on palju laudu ning igal laual on palju tellimusi - sel juhul piisab, kui elementi "tellimused" on ühe korra ning selle sees olevat elementi "tellimus" on mitu korda. Samuti on elemendi "tellimus" maksimaalne esinemiste arv jäänud piiramata(ühes lauas ei või esineda lõputult palju tellimusi). Ühes tellimuses saab antud juhul olla ainult üks jook ja üks söök, kas neid rohkem ei peaks olema võimalik tellida või peab selleks uue tellimuse esitama?

XSLT fail - seisuga 27 märts on meeskonna xslt fail esitamata.

Retsensioon meeskonna Screaming Magic Gnomes poolt

XML Fail on 4 dimensiooniga, nii nagu nõutud. XML on paraja suurusega ja üpris kergesti hoomatav. Varasemad retsenseerija on öelnud, et kõik sellise süsteemi loomiseks on olemas, meie tiim arvab, et mitte. Tellimuste haldamiseks ja täitmiseks võiks olla ka tellimuste maksumus kirjas, kuna tellimiste maksumuse kogumise eest vastutab ikkagi teenindaja. Seda annab küll lahendada andmebaasilahendusega, seetõttu ei ole see kindlasti MUST-HAVE, kuid arvestades igasuguse muu info esitamist,võiks seal olla ka toodete hind. Positiivne on ![CDATA] kasutus, mis on kasutusel iga stringi puhul, sellega hoitakse ära igasuguse veaohtlikud kohad,mis võivad tekkida, kui keegi proovib sisestada xmli antud stringi sisse.

XSD fail on genereeritud. Meie tiimi arvates võiks olla attribute 'valmis' andmetüüp hoopis boolean, ning optional asemel mandatory. Kuigi attribute puudumine tähistab siis, et tellimus ei ole valmis. Iga tellimuse loomisel ja täitmisel (mis eeldatavasti ikka juhtub) lisatakse sinna juurde ikkagi attribute 'valmis', mis on string. Seega oleks mõistlikum kasutada booleani, mille default value on niigi false.

Byte tüüpi muutujad on piiratud 255ni, seetõttu oleks ID'de puhul mõistlikum kasutada int väärtuseid, kuna tellimusi võib tulla rohkem kui 255. XSD ja XML failide esitamiseks võiks kasutada source formatimist, mille tulemusena oleks faili sisu paremini loetav.

XSLT puudub.

XML ja XSD on 27.03 seisuga olemas. XSLT fail on seisuga 27.03 esitamata.