Talk:REM

From ICO wiki

Retsensioon meeskonna REM mängu analüüsile

Väga meeldiv on see, et tegemist on humoorika stooriga mänguga. Meeskond REM on võtnud asja tagasihoidlikult ja on pannud ilusti paika mida on vaja, et asi töötaks korralikult. Ideepoolest ei tundu väga keeruka projektina, ega ka midagi meeletult revolutsioonilist või unikaalset, sest igasugu zombide tapmise mänge on ennegi tehtud, selliseid hullumeelseid shoot-em-upe jne. Samas on välja mõeldud see, mis sobib korraliku ajaviitega inimestele. Kujutan ette, et antud mäng täies vormis näiteks flashmängu vormis võiks olla asi, mida näeb nii mõnegi tudengi ekraanil igava loengu ajal. Riske ega midagi pole välja toodud, ilmselt seepärast, et neid tõenäoliselt ei ole. Mänguidee on hea, ilmselt täidab oma eesmärki ( olla ajaviide ) kuid ei tundu olevalt väljakutsuv arenduse kohapealt. Loota on, et siit tuleb välja üks mõnus mäng millega igavust peletada.


Retsensioon meeskonna REM prototüübile

Taksobaas retsenseerib meeskonna REM prototüüpi.

Meeskond REM on prototüübina valmis saanud oma pealt vaates XNA mängu. Kuna meeskond pole väga suuri eesmärke enda õlgadele võtnud, siis prototüüp on hästi realiseeritud ja õigeaegselt valmis saanud. Prototüüpi mängides saab kergesti aru mängu sisust, selle graafikast ja liikumisest. Samas pole prototüübis millelegi liiga palju rõhku pandu, vaid kõigele on natuke mõeldud, et teised sellest ilusti aru saaksid. Välja on toodud liikumine, graafika, heli jne, mida lõpptooteks saab veel kõike lihvida. Huvitav on mängu juures see, et on tehtud pealt vaates mäng, mis teistest erinev. Sellega seoses ei pea liialt graafikale rõhku panema. Hästi on realiseeritud vastaste ehk zombide liikumine, et kui nad on piisavalt kaugel, siis nad ei märka peategelast ja ei liigu tema suunas, sama lähedal olles hakkavad kiiremini ta juurde liikuma. Teine pealt vaate mängu eelis on see, et maailma saab teha väga suureks ja nii läheb kauem aega maailma või mängu läbi tegemiseks. Negatiivse poole pealt vaadates, siis äkki loodaks lõpptooteks veel paremat mängu, aga prototüüp on juba nii hea, et võib-olla jääks liiga palju lootma ja ootama. Mängu sissejuhatuses võiks olla sama proloog, mis REM wiki lehel on kirjutatud videona näidatud. Mäng võiks olla natukene raskem, näiteks zombid võiks natukene kiiremini liikuda, sest kangelasega saab kergesti eest ära joosta. Hea asi on kohene õpetus vasakul üleval ja samas saab selle kinni panna. Nool, mis näitab, kuhu liikuda võiks natukene parema kujuga olla. Õnneks õpetuses lugedes sai kergesti aru, mida see ümmargune nupp tähendas seal. Lõpptootena ootaks väga Xboxi tuge ja multiplayerit, kuna kõik muu on mänguga seotud asjad on juba üsna hästi valmis tehtud ja ei vaja enam suuri muutusid. Meeskond on tublisti oma projektiga hakkama saanud ja pole ajaga jännis. Võiks arvata, et nende lihtne prototüüp võib mõne mängu lõpptootele juba konkurentsi pakkuda.

Retsensioon meeskonna REM lõpptootele

Retsenseerib meeskond Default Name

Tegemist on üllatavalt hea mänguga. Välimuse poolest mulle eriti meeldib ekraani äärtes olev "pimedus", mis annab mängule süngema atmosfääri. Raskustase on ka küllaltki tasakaalustatud. Lihtsalt joostes saab kindlasti surma, kuna zombied jooksevad sammuti lähedal olles. Kui liiga kiirest läbi mängu joosta, siis tekib ka liiga palju "hipstereid", et neid kõiki maha jõuaks lasta. Zombied ja hipsterid võivad ka põõsaste taga peidus olla, mis lisandub raskusastmele natuke. Meeldiv oli sammuti ka see, et mängul on stoori. Implementeeritud oli ka mängija suunamiseks mõeldud nool, et ei peaks mööda mängu ringi jooksma otsides missiooni sihtpunkti. Animatsioonid ehk oleks võinud olla paremad. Kõndides mängija tegelasel pole animatsiooni, sama ka zombiedega. Samas oli helikopteri tiivad pandud liikuma - see andis mängu maastikule natuke elavust juurde. Hoonete sisse minnes on ka hea efekt - nimelt väljas olles on hoonetel katused peal ja sisse minnes kaovad need ära, et maja sisse näha oleks.

Heli poolest on ka mäng täiesti vastuvõetav. Laskmine, kõndimine, jooksmine, söömine jne kõik omavad oma heli efekte. Lisaks oli ka meeldiv, et mängul oli tagatausta müra pandud. See kindlasti lisandub mängu atmosfäärile.

Kaardil ehk võiksid olla ka mingid piirangud. Minnes ühes suunas küllalt aega maa tekstuur kaob ära ja ei tundu olevat mingeid piiranguid.

Lõppkokkuvõtteks võiks öelda, et tegemist on potentsiaalselt parima mänguga antud semestril.