Talk:Rahaplaneerija
Lõpptoote retsensioon projektile Rahaplaneerija
Projekti lõpptoote testimist takistas see, et lahendusele ei olnud lisatud juurde andmebaasi (vähemalt ei olnud see lihtsalt leitav). Siiski, nägime meeskonna tööd kaitsmisel ning vaatasime lühidalt üle projekti koodi.
- Põhiline funktsionaalsus töötas, ning klassis demodes oli näha ka põhifunktsioone - konto loomine/registreerimine, pereliikme/konto lisamine, kulude/tulude sisestamine jms.
- Osad lahendused olid lõplikult välja arendamata näiteks kui ligipääs puudus siis tuli ainult error message (selle asemel, et näiteks osad menüüd oleksid erinevad sõltuvalt peakasutajast või alamkasutajast).
- Rakenduses puudus suurem silmailu, aga vaated olid funktsionaalsed ja loogilised.
- Must have funktsionaalsus on täidetud, nice to have jäid, tundub, et suuremas mahus täitmata (aga see oli enamikel gruppidel).
- Koodi üle vaadates, siis jäi silma vähene kommentaaride hulk, ehk kellelgi näiteks sama koodi edasi arendada oleks keeruline.
Kokkuvõtteks ütleks, et tiim on kahekesi tubli töö teinud ja põhifunktsionaalsused on tehtud, ent kindlasti oleks saanud arendada välja lisavõimalusi/disaini, et rakendus oleks veel tugevam olnud.
Retsensiooni autor: Meeskond Kingalaenutus
Retsensioon projektile Rahaplaneerija
Loodav rakendus võimaldab pereliikmetel oma igapäevastel kulutustel silma peal hoida. Lahendus on praktiline ja idees ei ole erinevate väljade rohkusega liiale mindud. Ette antud nõuded - rakenduse analüüs, nice-to-have, must-have on olemas. Puudu oli hinnang võimalikele probleemsetele kohtadele, kuid neid ei pruugi ju ka olla. Muidu igati tore rakendus ja peaks olema tehtav.
Ettepanekud:
- Projektis võiks korra üle vaadata andmebaasiskeemil “kulu” bloki. Nimelt on seal esitatud väljad: kulu, kulugrupp, kulu summa ja hinnang ning kirjeldus. Kahe viimase osas, hinnang on tekstis lahti seletatud, aga mis on kirjeldus?
- Projekti must-have vaates ei tekkinud ka arusaama, kas kõik kasutajad on võrdsed või on keegi nn administraatori õigusega. Ehk kui sissepääs on parooliga ja keegi parooli ära unustab (lastel ikka juhtub), siis kes pereliikme jaoks lehe “avab”?
- Tekkis küsimus selgitava lause kohta “Sissetulekut kasutatakse kasutajale jooksvakuu ja kumulatiivselt aasta säästmissumma kuvamiseks.“ Kas sissetulekut ikkagi kasutatakse kumulatiivse säästusumma leidmiseks, pigem ikka sissetulekute ja kulude vahet?
- Küll ebaoluline märkus, aga ikkagi mõtlemiskoht - konto loomiseks sisestatakse eesnimi, perekonnanimi, kasutajanimi, parool ja parooli kordus. Kuna idees on tegemist perekonnaliikmete arvepidamisega, siis kas kõik väljad on vajalikud, perekonnanimi näiteks?
Retsensiooni autor: Meeskond Kingalaenutus