Talk:Tarkvara haldus apt-get baasil

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Antud referaat katab põhimõtteliselt ära esmased vajalikud teadmised, mis oleksid vajalikud pakihalduse süsteemiga töötamiseks. Aga leidub ka mõningad puudujääke. Minu arust on see artikkel veidi liiga lühike, et referaadi mõõtu välja anda. Noriks veel natuke :)

On küll varamute faili asukoht ära toodud aga ei ole mainitud, et sinna faili saab ise lisada tarkvara linkide asukohti, kuigi sellise ise lisamisega tuleks olla väga ettevaatlik.

Kõiki apti seadistusi ja võtmeid näeb käsuga:

apt-config dump

Kas võti -s, millega simuleeritakse mõningaid toiminguid, on ainuke võti, mida saab kasutada? Kui ei siis võiks ka neid näiteid rohkem olla.

Mida teha siis kui pole võimalik kasutada võrku kuid vaja paigaldada mõni tarkvara?


Ei leia ka kuskilt sellist kohta, et kui peaks millegagi hätta jääma, kust siis abi saaks.

Põhimõtteliselt oleks võinud terminali lahti võtta ja sinna

man apt-get

trükkida ja siis seal leiduvast manuaalist olulisemad kohad välja tuua. Aga eks manuaali vaadatakse ju alati viimases järjekorras:)

Lõpetaks siiski positiivse noodiga. See, mis autori poolt kirja pandud, on selge ja lihtsasti jälgitav ja ka referaadi ülesehitus on täiesti loogiline. Ja nagu alguses juba sai mainitud siis tegelikult piisab neist käskudest küll, esimesi arglikke samme Linuxi maailmas tegevale tegelasele.


Smaeks 22:23, 7 May 2010 (EEST)