Talk:Tech Support

From ICO wiki

Retsensioon meeskonna Tech Support mängu analüüsile

Meeskond Tech Support on võtnud eesmärgiks luua multiplayer mäng, milleks on kuulus kaardimäng turakas. Sooviksime kohe ära mainida, et sarnane mänguvõimalus on juba tegelikult loodud ja seda saab mängida aadressil http://www.vint.ee/podkidnoi/ Vindis on loodud turakas(vindis nimetatuna podkidnoi) ja seal saab seda mängida nii saatmise, saatmiseta kui ka neljakesi. Seda kõike multiplayerina. Olen ise vindis väga palju turakat mänginud ja võin öelda, et vindis on mäng lahendatud vägagi eeskujulikult, probleeme ja vigu esineb mängimise ajal harva. Mängu reeglite loogika on hästi lahendatud, pigem on ühendusega seotud probleeme või leht jookseb kinni. Tavaliselt mängib vindis turakat 10-20 inimest, õhtuti üle 20 inimese, seega on see päris populaarne. Üleüldiselt on lehekülg vint.ee populaarne, kuna seal on palju muid huvitavaid multiplayer lauamänge, mida saab tasuta mängida, saab isegi luua turniire ja tavaliselt on korraga lehekülge kasutamas üle 70 kasutaja, kuhu alla kuuluvad nii registreeritud kui ka mitteregistreeritud kasutajad ehk Uudistajad.
Tech Supporti mängureeglite kohta ei oskagi midagi ette heita. Reaalsuses on tegelikult palju erinevaid turaka mängimise reegleid ja seetõttu ei saa siin ette panna piiranguid. Meeskond on reeglid korralikult välja toonud ja ära kirjeldanud.
Meeskond on omale hästi selgeks teinud projekti "Must to have", "Nice to have" ja projekti problemaatilised kohad. Nad on aru saanud oma võimete piiridest. Me väga loodame, et neil õnnestub lahendada multiplayer funktsioon, kuna see on alati tundunud päris keerukas ja meie õppejõud andis multiplayeri osas väikese hoiatuse, et see ei pruugi olla kerge. Võiksime nimetada julgeks sammuks lisada multiplayer funktsionaalsuse "Must to have" alla. Paar asja on jäänud meile ka segaseks. Esiteks, kuidas plaanitakse lahendada mäng visuaalselt? Kas mängija saab näha kaarte või kuidas ta saab aru, et tal on käes kaardid? Kas eksisteerib ka mängulaud? Kas on oodata mõningaid huvitavaid graafilisi lahendusi? Seda osa meie arvates ei toodud eriti välja. Teiseks, kui kaua on aega mängijal oma käiku käia, kas sel puhul rakendatakse mingisugust kindlat aega või saab mängija lõpmatult mõelda? Seda osa ei olnud väga kirjeldatud.
Lõpetuseks võibki öelda, et projekt tundub huvitav ja korralik väljakutse, seda eriti tehnilise poole teostamise osas. Juba kaardimängu reeglite loomine mängu on korralik ülesanne, et see kõik ilusti töötaks vigadeta. Kui meeskond suudab mängu luua veel multiplayerina on nad kindlasti tunnustamist väärt.


Meeskond: Kahurid