Talk:Toiteseadete seadistamine Windows 7 operatsioonisüsteemis

From EIK wiki

Retsenseerija: Heigo Võsujalg Tegemist on tuttava temaatikaga, sest oleme selle juba loengus läbi käinu. Mulle antud temaatika meeldib, sest seda on reaalselt endal ka vaja (image x, bcdboot ja muud säärased asjad on küll väga toredad ja vajalikud, aga enda otstarbeks neid väga vaja ei ole). Referaadist, hästi üles ehitatud, alguses on kenasti ära seletatud,milleks on toiteseadeid vaja seadistada ja hiljem on õpetatud kuidas seda teha. Meeldis see, et kõik oli tehtud puust ja punasest, ette, kuidas ja mis toimib – oli pilt ja lisaks all tekst sisuga, kuhu vajutada ja mida see teeb. Lisaks meeldis see, et referaadi lõpus olid eraldi ära toodud kasutaja jaoks olulised asjad. Kokkuvõtvalt võib siis referaadi kohta öelda : hea ülesehitus ja hästi näitlikustatud.

  • Autor on teema kirjutamist alustanud kõige elementaarsemast - mis üldse on toiteseade ja sealt läinud samm-sammu haaval edasi. Iga samm on väga hästi ning põhjalikult selgitatud. Juurde on lisatud selged ning arusaadavad joonised, mis annavad wiki lugejale palju paremad võimalused teemast aru saamiseks. Kirjutatud on ka erinevatest võimalustest, mida selles funkstioonis teha saab, kuidas muuta toiteseadet jne. Teema on ka selle tõttu väga huvitav, sest just hiljuti rääkisime sellest teemast ka aine "Windows Tööjaamade Haldamine" loengus. Kui midagi jäi arusaamatuks loengus, siis pärast selle wiki lugemist peaks asi olema küll täiesti selge. Kokkuvõtteks ütleksingi, et töö on koostatud väga huvitavalt ning põhjalikult.--Mgutmann 15:28, 16 October 2010 (EEST)

Retsenseerija: Arvi Alamaa

Juhend oli hästi ülesehitatud, minnes kergematest asjadest raskemaks ja spetsiifilisemaks. Tekst oli tavakasutajale selgesti arusaadav ja üheselt mõistetav. Samas ka piltide abil näitamine, kuidas asja teha tuleb ning seletades, mida üks või teine asi teeb, olid enamus funktsioonid ilusti arusaadavad. Pisut nuriseda võib aga selle kallal, et võib-olla oleks võinud ära mainida ka seda kuidas ise koostada oma "Power Plan" ning mida tähendab termin "Hybrid Sleep" ning mis erinevused on sellel võrreldes "Sleep" ja "Hibernate" funktsiooniga. Üldiselt oli juhend hoolikalt tehtud ning peamine ja vajalik ilusti välja toodud.

Kaarel Väinaste

Sisu: Väga hea teema valik, kuna tegemist on olulise programmiga. Absoluutselt kõik, mis selle kohta välja saab tuua, on siin toodud. Näidatud on erinevaid viise, kuidas programmi leida ja kasutada. Peaaegu iga lause kõrvale on ka lisatud pilt, mis on väga kasulik ja võimaldab paremini aru saada, millega täpselt tegu. Räägitud on nii lauaarvutitest kui ka sülearvutitest.

Kujundus: On hea vaadata nii hästi kujundatud artiklit. Piisavalt on kasutatud Bold tekstitüüpi, et tuua välja inglisekeelsed terminid ning paljud pildid on lükatud paremale äärde, et ei segaks teksti lugemist. Piltide arv on küll suur, aga kõik on olulised ja lähevad tekstiga kokku.

Viitamine: Viiteid on piisavalt ja kõik tundub olemas olevat.

Kokkuvõte: Väga korralik artikkel, mõnus on lugeda, samuti on piltidega on päris palju vaeva nähtud. Kõik, mis vaja, on täpselt lahti seletatud ja arusaadavaks tehtud.