Talk:VVA

From ICO wiki

Retsensioon meeskonna VVA prototüübile meeskonna GlobalElite poolt

Meeskonna VVA prottüüpi on lihtne tööle saada, sest on antud võimalus käivitada see veebis. Mängu alustamine oli samuti lihtne, raske on midagi valesti vajutada ja mäng hakkab pihta.

Mängu puhul jäi silma, et pall veel ei põrka vastu tellist, vaid läheb läbi. Veel ka visuaalsest küljest: kuna kõik graafika on ise tehtud, on aru saadav, et sellel teemal veel arenemis ruumi on, nt erinevat värvi tellised(aga see on pigem nice-to-have).

Peale selle, et prototüübis pole veel heli lisatud, on ülejäänud Must Have osad täiesti olemas. Leveli läbimisel vahetub level, elude süsteem töötab, Menu nupp töötab, Paus'i nupp töötab.

On näha, et projektiga on vaeva nähtud ja jõudu ning jaksu lõpp-produktiga.


Retsensioon meeskonna VVA Klientrakendusele meeskonna BurgerAce poolt

Klientrakenduseks on meeskond VVA valmis teinud WPF rakenduse, kus kasutajal on võimalik tutvust teha YouTube-i hetke top 50 värskeima ja populaarseima videoga. Klientrakenduse kirjelduses on välja toodud rakenduse omadused: kui klikata nimekirjas mingile pealkirjale, siis lisaks videote nimekirjale on võimalik näha vastava video kanali nimetust, kes selle postitas, postitamise kuupäeva ja aega, näha, palju kordi vastavat videot on vaadatud, palju videol on meeldimisi või mitte-meeldimisi (Kui need on välja lülitatud, kuvatake vastavat teadet, kas siis “Likes are disabled”/”Dislikes are disabled”), kommentaaride arvu (Kui kommentaarid on välja lülitatud, kuvatakse vastav teade, milleks on “Comments are disabled”) ja viimasena video kirjeldust.

Rakendus käivitub kiiresti ja avanedes kuvatakse kasutajale vaade, millest ülemine osa moodustab nimekirja videote pealkirjadega, alumises osas vasakul pool on video mängija, mis on identne YouTube-is leiduvada (tänu iframe-ile) ning tänu millele on saadaval ka vastavad funktsionaalsused, nagu video käivitamine/peatamine, heli reguleerimine, kvaliteedi kontroll, subtiitrid ning akna maksimeerimine täisekraanile või minimeerimine.

Ülejäänud funktsionaalsused, milleks on siis nupp, mis võimaldab lisada video “vaata hiljem” videote nimekirja ja teine nupp, mis võimaldab videot vaadata veebisirvias YouTube-ist, ei tööta.

Lisaks on olemas veel kolm nuppu, mis siis vastavalt võimaldavad videote vahel navigeerida (vaadata eelmist või järgmist videot ning vastavad nupud peidetakse kui eelmist/järgmist videot pole) ja nupp videote nimekirja värskendamiseks.

Disainile pole väga palju rõhku pandud. Üks ebameeldivusi selle rakenduse puhul oli akna suurus, mida ei saanud reguleerida. Väiksema ekraani puhul (näiteks 14” sülearvuti, mille peal rakendust proovisin), ei mahtunud rakendus normaalselt ekraanile ära ning vastavad Windowsi akna nupud (akna minimeerimine, maksimeerimine ja sulgemine) olid üle ekraani serva.

Koodi on rakendusel suhteliselt vähe kuid kõik vajalik on olemas funktsioneerimiseks. Ilusti on loodud eraldi vastavad mudelid ja serviced koos baas service-iga. WPFi koha pealt on kasutatud eraldi vaate mudelit ning kasutatud on INotifyPropertyChange interface-i. Samuti on koodi kommenteeritud, lihtsustamaks loetavust.

Kokkuvõttes võib öelda, et meeskond sai enda loodud ülesande hästi hakkama ning rakendus töötab nii nagu kirjelduses välja toodud. :)

Retsensioonid server- ja klientrakendusele (Givela)

FoodStore

Positiivne

 • Koodis annotatsioonid hästi tehtud
 • Admin saab lisada tooteid ja kliendid saavad neid enda ostukorvi lisada ja tellida
 • Lisatud kategooriad ilmuvad kenasti menüüsse
 • Tagasiside on kasutajale peaaegu kõikjal olemas
 • Oli lihtne jooksutada ja töötas probleemideta

Neutraalne

 • Tagasiside popup-ina kohati. Kuigi kasutaja loomine õnnestus, siis jäi algul mulje, et sain veateate ning see tõttu lõin ühe kasutaja veel.
 • Kujundus ja värvid
 • Kahe andmebaasi vahel asjad jaotatud

Negatiivne

 • Loogika ja ülesehitus:
  • Wiki lehe all öeldud, et Domain all paikneb loogika, kuid seda on seal minimaalselt.
  • Suurem osa loogikast paikneb WebUI-i all, mis nime järgi jätab mulje, nagu peaks olema front-end.
  • Mudelid ja kontrollerites paikneva loogika oleks võinud WebUI alt WebAPI alla ümber paigutada. Praegu web-i osa teeb ise mitmel pool otse andmetest päringuid, selle asemel, et serveri osale palve saata ning andmed see läbi saada.
  • Kuna osad on segatud omavahel, siis ei saa lihtsasti eraldiseisvat front-end rakendust juurde lisada, mis kasutaks loodud teenuseid.
 • Korv puudub andmebaasist, ning korvi infot ei salvestata ega seota kasutajaga. Selle tõttu on paraku korv jagatud erinevate kasutajate vahel.
 • Puudub võimalus kasutaja andmeid muuta.
 • Ülemine menüü ei muutu olenemata sellest kas oled sisse loginud või mitte. Ei paku võimalust välja logida. Väljalogimiseks peab praegu teise kasutajaga end sisse logima ja kui ei ole teist kasutajat, siis ühe looma.
 • Admin lehele võiks minna otse tavalisest loginist, kui adminiga sisse logid, või siis muutub antud lehe tab nähtavaks kui admin on sisse loginud.
 • Kommentaare oleks võinud rohkem olla.
 • Oleks võinud olla test andmeid sisse laetud DAL-st, et oleks parem kliendi poolt üle vaadata.

Kokkuvõttes, et oleks saanud korraliku demo, siis oleks võinud projektis asju natuke ümber paigutada ja lehe funktsionaalsust muuta sujuvamaks, võimaldada paremat kasutajahaldust ning siduda korvi kasutajaga.

VVAClient

Kliendirakendus teeb seda, mida VVA analüüsis sellele ette nägi. Pärib youtube-lt viimased 50 värsket/populaarset videot ja kuvab nende kohta infot ja laseb neid vaadata. Paraku ei tehta kätte saadud informatsiooniga midagi enamat peale selle otsese kuvamise. Positiivseks on edukalt ära kasutatud youtube API ning programmi lihtne jooksutamine ja kasutamine.

Võimalikud lisafunktsionaalsused:

 • Oleks võinud kuvada kasvõi kõikide videote vaatamiste, like/dislike keskmist.
 • Milline hetkel kuvatavatest videotest on kõige kiiremini vaatamisi kogunud (vaatamiste arv tunnis nt)
 • Videote omavaheline võrdlemis võimalus
 • Lisaks kommentaaride arvule näidata ka kommentaaride sisu, kui kasutaja soovib.

Kuna tegu on ainult klientrakendusega, siis oleks võinud rohkem vaeva näha väljanägemise ja funktsionaalsuse koha pealt. Kokkuvõttes jätab raamistiku mulje, millel on veel funktsionaalsust puudu, et olla kasutatav rakendus.


Retsensioon meeskonna VVA Klientrakendusele meeskonna KTMdev poolt

Klientrakenduse uurimiseks valisime meeskonna VVA valminud WPF rakendusega, kus saab tutvuda kuulsa lehekülje YouTube värskema TOP 50-ga. Kirjelduses on esile tõstetud, et kui vajutada nimekirjas mingile pealkirjale siis lisaks videole on ka võimalik näha infot selle kohta: kes selle postitas, kuupäeva ja kellaaega. Saab ka näha kogu vaatajaskonna arvu, kogu like-de ja dislike-de arvu jne. Kui mingil videol vms on kommentaarid või like-mised keelatud kuvatakse vastav teade, et like-mised ja kommentaarid on keelatud.

Avades rakenduse, käivitub see kiiresti ja kuvatakse kasutajale ette vaade, mille ülemine osa moodustub nimekirja videote pealkirjadega ning alla vasakule kujutatakse video player, millel on kõik vajalikud funkstionaalsused.

Teised funktsionaalsused, näiteks nupp, mis võimaldab lisada video “vaata hiljem” videote nimekirja ja teine nupp, mis peaks võimaldab videot vaadata veebisirvias YouTube-ist, ei tööta.

Veel on lisaks 3 nuppu, mis võimaldavad videote vahel navigeerida ja nende videote nimerkirja värskendada.

Pöörata tähelepanu natuke disaini peale siis sellele pole eriti rõhku pandud aga lihtsuses peitub võlu. Lisaksime veel paar asjaolju, et rakendusel tekib probleeme väiksematel ekraanidel.

Koodist rääkides, siis seda on keskmiselt, kõik vajalik on olemas, et funktsioonid toimiksid. Ilusti on loodud eraldi vastavad mudelid ja serviced koos baas service-iga. WPFi koha pealt on kasutatud eraldi vaate mudelit. Lisaks peaksime veel lisama, et koodi on ka kommenteeritud, et sellest paremini aru saada.

Kokkuvõtvalt tahaks öelda, et meeskond sai enda püstitatud ülesandega hakkama ning see klapib ka rakenduse kirjeldusega. Ühesõnaga hästi tehtud.