Talk:Windows NT

From EIK wiki

Retsenseerija: Andres Sumin A22

Referaat andis hea ülevaate Windows NT olemusest ja ajaloost. Tutvustas erinevaid Windows NT versioone, oli ka seletus kust selline nimi nagu Windows NT, olid olemas huvitavad faktid, ülevaade draiveritest ning ei puudunud ka riistvaralised nõudmised. Üldjoontes võib referaadiga täiesti rahule jääda. Tekst oli asjalik ja asjakohane ning hästi mõistetav. Samuti võib rahule jääda tõlkega kuna tegemist on suhteliselt spetsiifilse tekstiga ning mille tõlgitud materjali loogiliselt kokku panemine pole kõige kergem.

Positiivne see, et oli ka mainitud Windows NT peamised veakoodid, seletused ning õpetused kuidas neid vigu elimineerida. Inimesel, kes pole eriti arvutitega kokku puutunud, võib olla veidi raske sellest aru saada või veel vähem neid veakoode elmineerida kuid ilmselt sellised inimesed eriti ei puutu kokku Windows NT'ga. Samuti oli hea, et autor lisas illustreerivad pildid erinevatest Windows NT versioonidest, mis andis parema ülevaate millega on tegu.


Andres Vaher A22

Ülesehituselt ja informatsiioni hulgalt oli Windows NT referaadi näol tegu väga esindusliku eksemplariga. Meenüüd olid korras ja kaasas on ka illustreerivad pildid. Windows NT ajalugu oli väga huvitav ,kuna mul kui ka kindlasti paljudel teistel polnud enne aimu ,et isegi Windows 7 on NT. Ajaloo kohalt veel nii palju ,et meeldiv oli vaadata eelmiste Nt-de väljalasete tabelit ja ka miinumnõuete tabelit mis andsid väga hea ülevaate nõuetest mis kaasnesid uute versioonidega. Ka faktide osa oli väga teretulnud ,kuna paljud pole kindlasti selle peale isegi tulnud millised failisüsteemid enne olid kui NTFS(parim üldse) tuli ja samas oli huvitav end harida ka XBoxi OS-i kohalt. Nostalgia osa oli ka hästi valmistud ,kuna ma ei mäletagi mil ma selliseid veakoode viimati nägin va paar korda nädalas kui Win 7 mulle sinist ekraani tutvustab kuna talle ei meeldi mu draiverid. Au ja kiitus autorile kes sellise huvitava töö kokku meisterdas ,isiklik soovitus oleks kõigil seda korra lugeda ,kuna tegemist on vägagi hariva tekstiga.