Talk:Windows Server 2008 R2 kaughaldusvahendid

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Retsenseerija: Karel Niine AK22

Referaat on hästi koostatud ja annab kiire ülevaate WIN2008 r2 kaughaldusvahenditest.

Korralikult ära kirjeldatud selle olemus, kasutamine ning lisatud ka pisut lisainformatsiooni. Plussideks on töö lihtsus ja kergesti loetav tekst. Kindlasti saab hea kiire ülevaate

Powershelli juueres oleks võinud, puht mugavuse poolest olla mõni otseviit wiki lehel olevale materjalile.Piltide korral oleks piisanud antud dialoogi aknast mitte tervest ekraanist mis ei oma sisuliselt mingit tähtsust. (liigapalu infomüra)

Üldmulje hea, võmaldab antud komponenti juhendi järgi kasutusele võtta.


Retsenseerija: Heidi Olesk AK41

Referaadi eesmärgiks on seatud põgusa ülevaate andmine Windows Server 2008 R2 kaughaldusvahenditest ja ülevaade on olemas. Tuleb tunnistada, kasutades igapäevaselt Server 2003 administreerimisel Remote Desktop ühendust, oli võrdluseks vägagi informatiivne tutvuda Server 2008 R2 kaughalduse võimalustega.

Läbisin kirjeldatud juhendit järgides kaughalduse sisse lülitamise. Üritasin ka seadistada üle Server Manageri tulevat ühendust, aga selle koha peal tekkis küsimus. Referaadis on öeldud, et Server Manager all tuleks valida Action -> Connection to Another Computer ja sisestada väljale Another computer kaughallatava serveri nimi või IP aadress. Kas märgitud koha peal ei peaks mitte kirjeldama seda masinat, läbi mille serveri kaughaldus toimuma hakkab, et server lubaks nimetatud IP-ga arvutil siseneda?

Windows Remote Management pakub kaughalduseks käsurealiidese funktsiooni, mida ma proovisin testserveril sisse lülitada, aga selgus, et on juba paigaldatud.

Elavama huvi kutsus minus esile referaadi lõpuosas kirjeldatud Print Management konsoolist paigaldatav Print Server roll ja eriline tänu autorile, et ta lisas oma töö lõppu otselingi nimetatud teemale, tutvumist ja rakendamist väärt!


Vastus: Ivo Kruusamäe

  • WinRM puhul on tegemist teenusega, mis Windows Server 2008 puhul tõepoolest starditakse automaatselt ja seda ei pea jah eraldi sisse lülitama. Samas on selline võimekus olemas ka klientidel Windows Vista/7 ning nendel tuleb see teenus küll käsitsi sisse lülitada.
  • Ehk oli pisut segaselt kirjutatud aga Connection to Another Computer kaudu sa ühendud ikka teise masinasse ning saad läbi enda masina Server Manageri rakendada teisele masinale toiminguid. Ehk liigutused, mis sa teed enda masina Server Manageri all, rakenduvad tegelikult sellele kaugmasinale.


Heidi Olesk: Aitäh vastamast!