Talk:Windows Update

From EIK wiki

Retsenseerija: Arvi Alamaa

Referaat on väga hästi üles ehitatud alustades sissejuhatuse ja tutvustava tükikesega ajaloost. Samuti on tõhusalt ära seletatud Windows Update'i asendused Microsoft Update'i ja Automatic Update'i erinevused ning näidatud erinevatel operatsiooni süsteemidel kuidas antud rakendust kasutada ning seadistada. Lihtsaks teeb lugejale Windows Update'i kasutamise kirjeldus tänu piltidele koos loogiliste ja asjakohaste seletustega. Natukene lähemalt oleks võinud aga esile tuua Windows Update akna vasakul serval oleva "Change Settings" funktsioone võimalusi. Kokkuvõtteks võib öelda, et üldjoontes väga hästi konstrueeritud ja seletatud referaat.


Autor on oma töö ülesehitanud väga hästi, alustades ajaloost. Kindlasti paljud ei teadnud ajaloost windows update kohta. Ära on toodud samuti windows update asendused ehk siis automatic updatei ja microsoft update näol. Järgnevalt on autor toonud välja kuidas xp, vista ja windows 7ega teha update oma arvutisse. Positiivne et autor on toonud välja nii eesti keelse kui inglis keelse versiooni, autor on samuti teinud palju pilte, et paremini aru saaks, millest ta seletab.

Kristjan Pajumaa A22

Juhan Liiva A21

Juhendile peale vaadates on esmamulje hea, olemas on palju pilte ja asi on kenasti liigendatud. Sisusse süvenedes on olemas nii sissejuhatus kui kokkuvõte. Hea, et olemas ka ajaloo nurk, mina arvasin et updates ilmus alles koos XP SP2-ga, kuid saidina oli see olemas juba märgatavalt varem nagu lugeda. Hea, et ülevaade on tehtud nii XP kui VISTA/7 jaoks, sest siiski on palju inimesi, kes veel XP ja VISTA peal, seega ei saa arvestada, et kõik suudavad kohe kiiresti ajaga kaasas käia. Ise suutsin VISTA hoopis vahele jätta. Lühidalt on lahti räägitud piltidel nähtud seaded, et mis mida täpselt teeb. Negatiivse poole pealt võiks mainida keelekasutust, et see pool nõuaks veidi toimetamist. Lõpust on näha, et autor on kasutanud mitmeid allikaid, seega tööd on korralikult tehtud ja pole piirdutud ühekülgsusega. Algajale arvutikasutajale soovitaks sellist linki kindlasti lugeda.

Vadim Vinogradin A21

Retsenseeriva töö teemaks on Windows Update. Kuna Windowsi kasutajaid on äärmiselt palju, siis antud teemat tuleb pidada ka väga tähtsaks ja aktuaalseks. Windows Update – see on Microsofti poolt pakutav tasuta Internetiteenus, mis aitab laadida arvutisse laadida viimaseid värskendusi. Windows Update – kõige lihtsam ja üks effektiivsemaid variante arvuti kaitsmise jaoks, eelkõige jätkuvatest rünnakudest. Kui lülitada automaatne värskendamist, Windows hakkab pidevalt kontrollida Windows Update veebsaidil ilmuvaid olulisi värskendusi ja uuendusi, mis võivad olla vajalikud arvuti jaoks. Need värskendused hõlmavad julgeolekut, kritilisi värskendusi ja uuenduspakette. Kõige rohkem tähelepanu autor pöörab Windows Update kasutamise aspektidele. Töö keel on korrektne ja lakooniline. Töö struktuur on hästi läbi mõeldud ning üles ehitatud: iga peatüük on põhjendatud ja loogiliselt koostatud. Töös on palju illustratsioone, mis teevad uue materjali lugemist huvitavaks ja hästi arusaadavaks. Keskne küsimus, millele autor pöörab erilist tähelepanu – Windows Update programmi omadused ja kasutamise aspektid. Ainsaks puuduseks võib pidada seda, et autor ei kirjutanud värskenduste kustutamisest. Mõneid värskendusi ei saa eemaldada, nimelt neid, mis on seotud kriitilise operatsioonisüsteemi failidega. Eemalda värskendusi võib ainult sel juhul, kui Te olete kindel, et see on mingi vea põhjus. Kokkuvõtteks võib öelda, et Vladimiri töö on tugev, kasulik ja huvitav. Ta sai hästi teema avada ja lugejale esitata.