Talk:Windows operatsioonisüsteemi paigaldus

From EIK wiki

Retsensioon 1

Õpetus kui selline on hea ja põhjalik, kuid kahjuks väga ühekülgne. Oleks võinud ära märkida ka erinevad meediad, kust ja kuidas saab windowsi installida näiteks USB ja võibolla ka võrgust, mis oleks nii mõneski algust väheke muutnud. Tahaks ka tähelepanu pöörata, et windows7 installeerimiseks otseselt ju internetiühendust vaja ei lähe, seda läheb vaja hiljem uuenduste alla tõmbamiseks.


Lahe on see, et on tehtud boot prioriteetide määrmaise õpetus kahes erinevas biosi varjandis ja hea on ka, et asjad on nimetatud esialgu oma nimega ehk inglise keeles ning hiljem need järgi tõlgitud. Tasuks märkida, et Windows ise draivereid alal ei tõmba need peaksid minema optional updatede alla seega peab ise sealt linnukese panema, et need alla tõmmata.


Pole märgitud ka ühtegi kasutatud kirjanduse lehekülge või midagi sellist, et kas tõesti koostaja teab peast miinimum nõudeid ja samme? On küll viidatud PDF-failile, kuid ka sellel puuduvad edasised viited.


Kuid kui nii võtta, siis püstitaud eesmärgi ehk "Windows 7 installeerimine" on vastus antud ja vägagi põhjalikult ning juba ilma piltideta ei tohiks probleeme tekkida, kuid on ka kitsaskohti, millele tasuks tähelepanu pöörata.

--Avaas 15:04, 11 October 2010 (EEST)

Erko Umal A21 (Retsensioon2)

Niisiis, tegemist üsna hea õpetusega kui kellegil vaja Windowst paigaldada. Küll aga peaks selliste õpetuste juurde käime pildid, kuna algajad sageli ei suuda ainult sõnadest aru saada. Olen vaadanud teisi õpetusi netis ja enamusel neist siiski mõni foto ka juures.Aga ise ma väga ei nuriseks, kuna saaksin seda lugedes asjaga ilusasti hakkama.

Kimmo Lillipuu

Sisu: Windows 7 installeerimine on kenasti üles püstitatud koos illustreerivate piltidega. Nokiks selle kohapealt, et partitsiooni teema juures oleks võinud välja tuua ka selle lisainfo, et kui eelnevalt on olnud mingi windows peal, siis uuesti installimisel tuleks vastav partitsioon puhastada(ehk format) enne uut paigaldamist. Samuti võrgu valimisel võib olla väheke kirjeldada neid kolme valikut, et tavainimene ehk väga ei oska soosida, kumba parasjagu valida.

Kujundus: Kujundus on ok. Ei oska norida.

Juhendi kavaliteet: üldkokkuvõttes kvaliteetne, et esmasel instaleerimisel peaks inimene selle järgi oma windowsi kenasti installitud saama.

Viitamine: Viited on lõpus kenasti olemas, kus leidub isegi minu poolt noritud asjade kohta vastused ehk õpetussõnad.

Eriti cool: Et iga punkti juurde on toodud illustreeriv pilt

Eriti nõme: 32-bit või 64-bit teema juurde oleks lootnud rohkemat infot selle üle, et millised nõudmised arvutile nii ühel või teisel bit-l on. Kas või viidetki siis mingile lingile või ilustreerivale pildile.

Gertti-Vena Rätsep A-21

Sisu : Tegemist on lühiülevaatega Windows 7'e installimisest. Materjal on kvaliteetne ja piisavalt detailne neile kes on varem teemaga kokku puutunud. Kahjuks ei oska õelda mida arvab sellest inimene kes pole varem Windowsi installinud. Pildid ja tekst on kvaliteetsed. Piltide juures olev tekst on hästi arusaadav.

Kujundus : Kogu selle nö referaadi kujundus on kvaliteetne, pildid on selged ja piisavalt suured. Mulle oleks rohkem meeldinud kui piltide seletused oleks piltide üleval asunud mitte all.


Viitamine : Kasutatud kirjanduse all on märgitud artikli loomiseks kasutatud veebilehed, kui ka aadressid artiklitele, kust on saadud pildid.

Negativne : Tooksin välja mõned üksikud terminid olid lahti seletamata (st Aero värk - arvutivõõrale inimesele on see arusaamatu).

Kokkuvõte : See Windows 7'e installimise juhend on kokkuvõttes piisavalt informatiivne ja asjakohane.