User:Hbendi

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Järgnev uudis: „Kuulus fotoapraatide tootja Nikon otsustas välja lasta enne aastalõppu uue peegelkaamera mudeli D5200, mis nime järgi peaks olema edasiareng mudelist D5100. Nikoni fännidele tekitas see natuke meelehärmi, lootes kiiret D7000 edasiarendust. Uuel D5200 mudelil on 24,1 MP CMOS-sensor ja 39 punktiga automaatne teravustamise süsteem. Uue sensori tundlikuse vahemik on ISO 100 – 6400, laiendatav isegi kuni ISO 25600, kasutades ettevõte HI2 vahendeid. Kuid tõenäoliselt on endiselt koostööd tehtud Sony-ga, nagu ka siiamaani. Omab 3-tollilist keeratavat ja pööratavat ekraani. Antud lahendust peetaksegi üheks olulisemaks pooleks, mis iseenesest on laenatud D7000 kaameralt, pakkudes seega välja töökindlat ja ennast õigustanud lahendust. Lisatud on veel uus kasutajaliides/tarkvara, mis pidavat veel mugavam ja lihtsam olema kui varem. Kuigi tootja on siiamaani võimaldanud oma tarkvaraga teha täppishäälestust, loodame, et see ei ole kadunud. Kaamera omab EXPEED 3 põlvkonna protsessorit, lubades 5 kaadrit sekundis pildistamist ja videot resolutsiooniga 1080i 60fps-i. Olenemata headest parameetritest ei hakka uus mudel D5200 konkureerima mudel D7000-ga. Ülemaailmselt hakatakse turustama detsembris. Esialgu lastakse välja kolmes erinevas värvivalikus. Need on matt-must, pronks ja sillerdav punane. Samuti jääb tootmisse mudel D5100. Hind kujuneb päris krõbedaks, ainuüksi kaamera korpuse hinnaks on umbes 899 eurot ja koos tavapärase lihtsa 18-55mm VR objektiiviga kujuneb hinnaks umbes 1030 eurot. „

Materialile viitamine: http://www.theverge.com/2012/11/6/3606576/nikon-d5200-features-specs-release-date-price


Isiklikult arvan , et Nikonil läheb praegu väga hästi. Üks suurimaid konkurente fotomaailmas Olympus vaevleb majanduslikus kaoses. Eelmise aasta lõpus tuli ilmsiks (http://uudised.err.ee/index.php?06241679 ) ettevõtte suured varjatud kahjumid. Väidetavalt olevad peitnud suuri investeeringute kahjumeid. Koguni 1,7 miljardit. Ja nagu tänapäeva maailmas ikka, konkurendi vilets seis on „vesi veskile“ teistele tootjatele. On aega arendada uusi tooteid ja tulla välja uute ideedega ning võimalustega. Kes „rongist“ maha jääb, on neil väga raske järgi jõuda. Kui üldse jõutakse . Selle tõttu peaks Nikonil olema praegu parem olukord, et turuosa suurendada. Samas kui Olympus ei suuda enda olukorda taastada ja peab lõpetama fotokaamerate tootmise, tekivad kindlasti uued tulijad turule. Nagu öeldakse turg tühja kohta ei salli. Sel juhul võib tekkida isegi uusi ettevõtteid kas või samade Olympuse inseneride ja entusiastide poolt. Teadmiste ja oskuste pagas neil ju väga hea. Igatahes seetõttu läheb Nikonil praegu hästi. Praeguses ühiskonnas ei tea ma ühtegi perekonda kellel puudub fotoaparaat ja just digitaalne. Iseasi kas nüüd digitaalne peegelkaamera, aga digitaalne fotoaparaat kindlasti. Mõnes peres isegi on neid mitu. Muidugi suuremjaolt on kasutajate fotoaparaadid odavama hinnaskaala omad. Aga kõik fotoaparaadid on ühendatavad arvutiga, et reaalselt kohe näha tehtud pilte ja nende kvaliteeti. Saab mõnusalt vajalikud/sobivad pildid välja valida ja lasta ilmutada paberile. Kui paberile pilte ei soovi, siis võib neid lihtsalt hoida arvutis, et hiljem aegajalt neid vaadata või interneti avarustes teistele näidata. Huvitavaks teeb asjaolu fotode eelnev muutmise võimalus arvutis. Saab mõne väga olulise pildi kvaliteeti parandada või koguni midagi väga huvitavat kokku „miksida“ , näiteks seistes koos presidendiga Eiffeli torni all jne. See võimalus eeldab muidugi vastava tarkvara olemasolu. Sellest lähtuvalt tuleneb ka minu arvamus, miks antud uudis Nikoni uue mudeli tuleku kohta võib mõjutada paljusi entusiaste ja just hobiharrastajaid, ning ka tarkvara toote arendajaid. Samuti on kõik digitaalsed fotoaparaadid sisemiselt varustatud oma protsessorite ja mäludega, ning ühendatavad arvutitega. Seetõttu arvan, et antud uudis kuulub IKT valdkonda.

Küsimuse A vastused: Kukkusid arvestusel läbi. Kuidas edasi? • On õigus kordusarvestust teha.

Kaua on võimalik arvestust teha ja mis on tähtajad? • Kordusarvestust saab teha ülejärgmise semestri punase joone päevani. • Ühe õppeaine piires on õppuril õigus kolmele sooritusele

Kellega kokku leppida, et arvestust teha? • Ainet õpetava õppejõuga.

Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? • Kordusarvestuse tähtaja määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga.

Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? • Riigieelarvelisel õppekohal on tasuta.

Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal? • Tasu suurus kehtestatakse rektori käskirjaga.

Küsimuse 3 vastused: 1.Millised võimalused on minna akadeemilise puhkusele esimesel aastal? • Tervislikel põhjustel • Eesti kaitsejõududesse teenima asumisel • Lapse hooldamiseks

2.Mis tegevused tuleb selleks teha? • Tervislikel põhjustel tuleb akadeemilise puhkuse taotlemise avaldusele lisada meditsiiniasutuse tõend, kus on märgitud arsti soovitus akadeemilise puhkuse osas • Eesti kaitsejõududesse teenima asumisel lisatakse avaldusele kutse kaitseväe tegevteenistusse • Lapse hooldamiseks tuleb avaldusele lisaks esitada lapse sünnitunnistus.

3. Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? • Tervislikul põhjustel kuni kaheks aastaks. • Eesti kaitsejõududesse teenima asumisel kuni üheks aastaks. • Lapse hooldamiseks kuni lapse kolme aastaseks saamiseni.

4. Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? • Õpilane esitab akadeemilise puhkuse lõpu kuupäevaks avalduse soov akadeemilise puhkuse lõpetamiseks.

5.Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? • Ainult õpilased, kes on lapse hoolduspuhkusel

6. Kas saab järele teha eksameid ja arvestusi? Akadeemilise puhkuse ajal on lubatud sooritada arvestusi ja eksameid Üldjuhul õigus korduvarvestuseks kehtib kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani.