Talk:Kasutaja andmete migreerimine Windows operatsioonisüsteemis: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 11: | Line 11: | ||
'''Retsenseerija: Rasmus Linnamäe AK22''' | '''Retsenseerija: Rasmus Linnamäe AK22''' | ||
Referaadi nimi on kasutaja andmete migreerimine, aga referaat hõlmab vaid ühte võimalust selleks, tegelikult on selleks veel erinevaid võimalusi, kuidas seda teha. See osa mida ta hõlmab on piisavalt korralik, et kui ennem teinud pole ja tekib huvi sellise tegevuse vastu peaks tädi Maali ka hakkama saama, aga siiski on seal ka puuduseid. Näiteks: eelkõige see on vajalik kui arvuti ei olnud ennem domeenis. Siit tekib tunne, et seda läheb vaja vaid domeeni korral, aga windowsi uuesti | Referaadi nimi on kasutaja andmete migreerimine, aga referaat hõlmab vaid ühte võimalust selleks, tegelikult on selleks veel erinevaid võimalusi, kuidas seda teha. See osa mida ta hõlmab on piisavalt korralik, et kui ennem teinud pole ja tekib huvi sellise tegevuse vastu peaks tädi Maali ka hakkama saama, aga siiski on seal ka puuduseid. Näiteks: eelkõige see on vajalik kui arvuti ei olnud ennem domeenis. Siit tekib tunne, et seda läheb vaja vaid domeeni korral, aga windowsi uuesti installeerimise puhul jne? Lisaks on võimalik kasutaja andmeid migreerida selliste töövahenditega nagu Windows Easy Transfer ja User State Migration Tool (USMT4.0) mis on kättesaadav läbi WAIK´i ja Windows PE offline migration. Eelnimetatud programmide võimalused ja eripärad on piisavalt vajalikud ja tähtsad, et toime tulla erinevate olukordadega ja teada täpseid võimalusi, mis sul on kui peaks vajadus tekkima. Nende tundmise vajalikus kerkib esile näiteks krüpteeritud andmete puhul ja kui on vaja siiski täpsustada ülekantavaid andmeid ja valida millistele kasutajatele neid rakendada. |
Latest revision as of 21:13, 22 November 2010
Retsenseerija: Pavel Kodotšigov AK22
Selles referaadis on põhljalikult välja toodud see kuidas saavad migreerida kasutajate profiilid. See juhend demonstreerib ilusade piltidega tavakasutajale kust ja kuidas saab need profiilid ära otsida Windows 7-s ja millised nupud klõpsata. Hea on ka see, et autor teeb oma kogumusest võtnud kasulikud märkused, mida on võimalik ja mida mitte selle utiliiti abil teha. Näiteks, mul on huvitav oli teada saada, et Outlooki paroole ja ruule ei ole võimalik ülaltoodud utiliitiga kopeerida. Kuid olemas ka väikesed puudused, minu arvates, et autor ei öelnud selgelt mis tähendab "roaming profile" ja "local profile" ja millised erinevused nende vahel. "Change Type" ja "Delete" nupud, mis on näidatud pildil jäi seletatuks. Lisaks kasulik ka teada kus üldse (mis Windowsi kaustas) asuvad need kasutajate profiilid. See on väga tähtis kui tavakasutaja tahab üle viia oma profiili teisele arvutile.
Üldiselt on hea juhend ja minu arvates, saab Windows 7 tavakasutaja, kasutades seda juhendit "Kasutaja andmete migreerimine Windows operatsioonisüsteemis" hästi hakkama.
Retsenseerija: Rasmus Linnamäe AK22
Referaadi nimi on kasutaja andmete migreerimine, aga referaat hõlmab vaid ühte võimalust selleks, tegelikult on selleks veel erinevaid võimalusi, kuidas seda teha. See osa mida ta hõlmab on piisavalt korralik, et kui ennem teinud pole ja tekib huvi sellise tegevuse vastu peaks tädi Maali ka hakkama saama, aga siiski on seal ka puuduseid. Näiteks: eelkõige see on vajalik kui arvuti ei olnud ennem domeenis. Siit tekib tunne, et seda läheb vaja vaid domeeni korral, aga windowsi uuesti installeerimise puhul jne? Lisaks on võimalik kasutaja andmeid migreerida selliste töövahenditega nagu Windows Easy Transfer ja User State Migration Tool (USMT4.0) mis on kättesaadav läbi WAIK´i ja Windows PE offline migration. Eelnimetatud programmide võimalused ja eripärad on piisavalt vajalikud ja tähtsad, et toime tulla erinevate olukordadega ja teada täpseid võimalusi, mis sul on kui peaks vajadus tekkima. Nende tundmise vajalikus kerkib esile näiteks krüpteeritud andmete puhul ja kui on vaja siiski täpsustada ülekantavaid andmeid ja valida millistele kasutajatele neid rakendada.