Talk:Librarians: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Tadamson (talk | contribs)
Created page with "=Analüüsi retsensioon= Meeskond "Librarians" analüüsi põhjal selgub, et ideeks on luua raamatukäitlust soodustav süsteem, kus ostetuid raamatuid saavad inimesed omavah..."
 
Mnoumees (talk | contribs)
 
Line 7: Line 7:
=Lõpptoote retsensioon=
=Lõpptoote retsensioon=


Retsensiooni kirjutas ATDV


''TODO'
=== Sissejuhatus ===
 
Tegemist on retsensiooniga rühma Librarians C# projektile. Librarians on loonud kodu-raamatukogu, millega on võimalik talletada raamatud andmebaasis ent neid ka välja laenutada.
 
=== Funktsionaalsus ===
 
Põhifunktsionaalsuseks on märgitud:
 
'''Kasutaja loomine'''
 
Konto loomine on lõppversioonis olemas.
 
'''Oma raamatukogu loomine'''
 
Raamatu lisamise ja kustutamise funktsioon on implementeeritud, aga pole võimalust olemasolevate raamatute andmeid muuta. Samuti pole võimalik seisukorra kohta kommentaare lisada. Pole võimalik määrata maksimaalset laenutamise perioodi.
 
'''Raamatute laenutamine'''
 
Raamatute laenutamine on implementeeritud ainult pooleldi: laenutus ei kasjastu üldse andmebaasis ja ainus teadaanne on meili teel. Kättesaamise kohta pole võimalik valida ja erisoove kommentaarina lisada. Sellest tulenevalt pole väljalaenutajal ka võimalust keelduda või tagasisidet anda
 
'''Laenutamise järjekord'''
 
Ootejärjekorda pole lõppversioonis implementeeritud. Kuna rakendus laenutusi ei registreeri, pole ka võimalik automaatselt teavitada laenutuse lõppemisest.
Emaili saabumine kui keegi laenutab meie raamatut.
Kasutajatel on võimalik saata laenutuse taotlemiseks fikseeritud sisuga automaatne meil, kus sisaldub laenutaja kasutajanimi, laenutatava raamatu nimi, laenutuse lõpu kuupäev ja laenutaja meiliaadress. Kuna ootejärjekord puudub, ei saa ka saada raamatu vabanemisel meili.
 
'''Laenutamise tähtaeg'''
 
Laenutaja saab kuvada kaua raamat on olnud kasutaja käes ning kasutaja näeb,millal ta peab raamatu tagastama. Raamatutel on omaniku poolt määratud tagastamise tähtaeg. Kui tähtaeg on üle läinud, teavitatakse sellest nii omanikule kui laenutajale.
Laenutuse olem andmebaasis puudub, seega pole võimalik sellealast informatsooni kuvada. Tagastamistähtaega saab kokku leppida vaid meili teel. Omanikul pole võimalik laenutuse tähtaega piiritleda. Tähtaja ületamisest pole võimalik teavitada.
 
'''Otsingu süsteem'''
 
Otsingu süsteem on lõppversioonis implementeeritud vaid raamatu nime järgi.
 
=== Nõrgad kohad ===
Mõningased puudused torkasid silma :
*Projekti struktuur jätab soovida. Andmebaasi poole pealt on ainult Service klassid eraldi kausta pandud. BusinessObjects kaustas pole ühtegi toimivat BO klassi, ehkki näha on et Kasutaja tarvis on klass valmis tehtud. Ülejäänud klassid ja UI failid on oma juurkaustades laiali. Program.cs failis on defineeritud mitu kasulikku meetodit kasutajate ja raamatute manipuleerimiseks, mida kusagil ei kasutata. Võimalik, et tegemist on testimiseks mõeldud klassiga, mis lõpptoodangusse jäi.
*UI poolel raamatute andmete poole pöördumiseks kasutatakse vaatemudeli küljest public property’si ja ICommand interface’i. Aga kasutajatega töötamisel küsitakse info andmebaasist otse vaate codebehind’i.
*Žanrite tarvis on tabel valmis tehtud, aga žanrit hoitakse stringina Raamatu tabelis.
*Ebaühtlane koodistiil. Enamus meetodite nimed algavad suure tähega, mõned väikse tähega. Esinevad mõned nimed kus on inglise ja eesti keel segamini.
*Kõik programmile reklaamitud Must-have ei ole implementeeritud. Tõenäoliselt ajapuudusest tingitult.
 
=== Positiivsed / üllatavad kohad ===
*Automaatne meil, mis laenutatava raamatu omanikule saadetakse on päris leidlik ehkki vajaks veidi poleerimist.
*Programm on lihtsa välimusega, ei ole keeruline kasutada ja ei uputa kasutajat üleliigsete funktsioonidega.
*Programmis on võimalik kasutajaid teha.
*Dokumentatsioonis oli programmi kasutamine lahti seletatud.
*Enamus service meetodeid oli kommenteeritud.
 
=== Kokkuvõte ===
See programm,  isegi kui oleks kõik must-have implementeeritud, ma kardan et ei näeks palju kasutust. Inimesed, kes aegajalt tahaksid omi raamatuid välja laenutada või otsivad raamatuid mida teistelt laenutada, teeksid seda tõenäoliselt muid suhtluskanaleid pidi. Tõsisemate raamatukogude puhul jäeks aga funktsionaalsusest vajaka. Ja tõenäoliselt on juba olemas sellise eesmärgiga programme, mis teevad asja paremini, on viimistletud ja on sihtgrupile juba teada.
Kui aga tulevikus lisada ka reklaamitud nice-to-have funktsionaalsus, siis saaks siit päris laheda appi, mis tooks raamatute laenutamisele kasutajatevahelist interaktiivsust ja muudaks selle mugavamaks.

Latest revision as of 19:15, 24 January 2017

Analüüsi retsensioon

Meeskond "Librarians" analüüsi põhjal selgub, et ideeks on luua raamatukäitlust soodustav süsteem, kus ostetuid raamatuid saavad inimesed omavahel laenutada. Analüüsi põhjal võib leida, et meeskond on leidnud ideaalse rakenduse raamaturiiulitel seisvate raamatute kasutamiseks ning seega innustavad inimesi rohkem lugemust suurendama. Välja on ka toodud fakt, et tihtipeale võivad olla raamatuid väljamüüdud, trükk lõpetatud või ei ole antud raamatut raamatukogus saadaval. Idee järgi tundub järjekordne 'Uber for Books' ning seega hõlbustab järjest loodussäästlikuma elustiili poole. Rakenduse analüüsis on selgelt välja toodud kasutaja loomise funktsioonid nagu kasutaja loomine, kasutajate teoste hindamine ning kõik vajalikud võimalused: GPS määramine raamatu asukoha järgi, meeldetuletused tagastamata raamatute kohta ning kommenteerimise võimalus

Retsenseeris meeskond Bank 7.11.2016

Lõpptoote retsensioon

Retsensiooni kirjutas ATDV

Sissejuhatus

Tegemist on retsensiooniga rühma Librarians C# projektile. Librarians on loonud kodu-raamatukogu, millega on võimalik talletada raamatud andmebaasis ent neid ka välja laenutada.

Funktsionaalsus

Põhifunktsionaalsuseks on märgitud:

Kasutaja loomine

Konto loomine on lõppversioonis olemas.

Oma raamatukogu loomine

Raamatu lisamise ja kustutamise funktsioon on implementeeritud, aga pole võimalust olemasolevate raamatute andmeid muuta. Samuti pole võimalik seisukorra kohta kommentaare lisada. Pole võimalik määrata maksimaalset laenutamise perioodi.

Raamatute laenutamine

Raamatute laenutamine on implementeeritud ainult pooleldi: laenutus ei kasjastu üldse andmebaasis ja ainus teadaanne on meili teel. Kättesaamise kohta pole võimalik valida ja erisoove kommentaarina lisada. Sellest tulenevalt pole väljalaenutajal ka võimalust keelduda või tagasisidet anda

Laenutamise järjekord

Ootejärjekorda pole lõppversioonis implementeeritud. Kuna rakendus laenutusi ei registreeri, pole ka võimalik automaatselt teavitada laenutuse lõppemisest. Emaili saabumine kui keegi laenutab meie raamatut. Kasutajatel on võimalik saata laenutuse taotlemiseks fikseeritud sisuga automaatne meil, kus sisaldub laenutaja kasutajanimi, laenutatava raamatu nimi, laenutuse lõpu kuupäev ja laenutaja meiliaadress. Kuna ootejärjekord puudub, ei saa ka saada raamatu vabanemisel meili.

Laenutamise tähtaeg

Laenutaja saab kuvada kaua raamat on olnud kasutaja käes ning kasutaja näeb,millal ta peab raamatu tagastama. Raamatutel on omaniku poolt määratud tagastamise tähtaeg. Kui tähtaeg on üle läinud, teavitatakse sellest nii omanikule kui laenutajale. Laenutuse olem andmebaasis puudub, seega pole võimalik sellealast informatsooni kuvada. Tagastamistähtaega saab kokku leppida vaid meili teel. Omanikul pole võimalik laenutuse tähtaega piiritleda. Tähtaja ületamisest pole võimalik teavitada.

Otsingu süsteem

Otsingu süsteem on lõppversioonis implementeeritud vaid raamatu nime järgi.

Nõrgad kohad

Mõningased puudused torkasid silma :

  • Projekti struktuur jätab soovida. Andmebaasi poole pealt on ainult Service klassid eraldi kausta pandud. BusinessObjects kaustas pole ühtegi toimivat BO klassi, ehkki näha on et Kasutaja tarvis on klass valmis tehtud. Ülejäänud klassid ja UI failid on oma juurkaustades laiali. Program.cs failis on defineeritud mitu kasulikku meetodit kasutajate ja raamatute manipuleerimiseks, mida kusagil ei kasutata. Võimalik, et tegemist on testimiseks mõeldud klassiga, mis lõpptoodangusse jäi.
  • UI poolel raamatute andmete poole pöördumiseks kasutatakse vaatemudeli küljest public property’si ja ICommand interface’i. Aga kasutajatega töötamisel küsitakse info andmebaasist otse vaate codebehind’i.
  • Žanrite tarvis on tabel valmis tehtud, aga žanrit hoitakse stringina Raamatu tabelis.
  • Ebaühtlane koodistiil. Enamus meetodite nimed algavad suure tähega, mõned väikse tähega. Esinevad mõned nimed kus on inglise ja eesti keel segamini.
  • Kõik programmile reklaamitud Must-have ei ole implementeeritud. Tõenäoliselt ajapuudusest tingitult.

Positiivsed / üllatavad kohad

  • Automaatne meil, mis laenutatava raamatu omanikule saadetakse on päris leidlik ehkki vajaks veidi poleerimist.
  • Programm on lihtsa välimusega, ei ole keeruline kasutada ja ei uputa kasutajat üleliigsete funktsioonidega.
  • Programmis on võimalik kasutajaid teha.
  • Dokumentatsioonis oli programmi kasutamine lahti seletatud.
  • Enamus service meetodeid oli kommenteeritud.

Kokkuvõte

See programm, isegi kui oleks kõik must-have implementeeritud, ma kardan et ei näeks palju kasutust. Inimesed, kes aegajalt tahaksid omi raamatuid välja laenutada või otsivad raamatuid mida teistelt laenutada, teeksid seda tõenäoliselt muid suhtluskanaleid pidi. Tõsisemate raamatukogude puhul jäeks aga funktsionaalsusest vajaka. Ja tõenäoliselt on juba olemas sellise eesmärgiga programme, mis teevad asja paremini, on viimistletud ja on sihtgrupile juba teada. Kui aga tulevikus lisada ka reklaamitud nice-to-have funktsionaalsus, siis saaks siit päris laheda appi, mis tooks raamatute laenutamisele kasutajatevahelist interaktiivsust ja muudaks selle mugavamaks.