User:Knigulas: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Knigulas (talk | contribs)
Knigulas (talk | contribs)
Line 28: Line 28:


Vastus:
Vastus:
Viited
<references />

Revision as of 23:00, 15 November 2016

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Kadri Nigulas Esitamise kuupäev: 15. november 2016


Õpingukorralduse küsimused

Küsimus B

Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Vastus:

Arvestust saab järele teha kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist[1]. Kordussooritusele pääsemiseks on vaja sellele registreeruda, mida saab teha ÕIS-i kaudu, klikates enda andmete lehel lingile “Kordussooritused”. Registreerida tuleb hiljemalt kolm päeva enne kordussoorituse aega, arvestades, et kordusarvestuse ja registreerimise vahele peab jääma vähemalt kaks tööpäeva. Riigi finantseeritaval õppekohal ei pea kordussoorituse eest maksma, tasulisel õppekohal maksab see 20 eurot. [2].

Küsimus 3

Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?

Vastus:

Esimesel õppeaastal on võimalik akadeemilisele puhkusele minna tervislikel põhjustel, aja- või asendusteenistuse läbimiseks või kuni kolmeaastase lapse hooldamiseks. Akadeemilist puhkust taotletakse avaldusega rektori nimele ja vormistatakse rektori käskkirjaga. Akadeemilise puhkuse taotlemisel tervislikel põhjustel lisab üliõpilane avaldusele meditsiiniasutuse tõendi, kus on märgitud arsti soovitus akadeemilise puhkuse osas ja akadeemilise puhkuse soovitatav periood. Akadeemilise puhkuse taotlemisel aja-või asendusteenistuse läbimiseks lisab üliõpilane avaldusele kutse aja- või asendusteenistusse asumiseks. Akadeemilise puhkuse taotlemisel lapse hooldamiseks lisab üliõpilane avaldusele lapse sünnitõendi. Maksimaalne ühe akadeemilise puhkuse aeg on kolm aastat, seda juhul, kui puhkus võetakse lapse hooldamiseks. Akadeemilist puhkust on üliõpilase poolsel algatusel võimalik lõpetada tehes taotlus rektori nimele, akadeemilise puhkuse lõpetamine vormsitatakse rektori käskkirjaga. Samuti, kui üliõpilane ei ole hiljemalt akadeemilise puhkuse lõppemise järgse semestri punase joone päevaks esitanud avaldust akadeemilise puhkuse lõpetamiseks või pikendamiseks, lõpetatakse see automaatselt ja üliõpilane eksmatrikuleeritakse õpingutest mitteosavõtu tõttu. Üliõpilasel on õigus akadeemilisel puhkusel viibimise ajal täita õppekava ja teha järele eksameid ja arvestusi juhul, kui on tegemist keskmise, raske või sügava puudega isikuga, alla 3-aastase lapse või puudega lapse vanema või eestkostjaga või akadeemilisel puhkusel viibimisega seoses aja- või asendusteenistuse läbimisega. Muul põhjusel akadeemilisel puhkusel viibijal kordusooritusi teha ei ole võimalik ja õppeaineid deklareerida ei ole võimalik.[3]

Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas 21 EAPd ja teise semestri lõpuks 24 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve?

Vastus:

Viited

  1. Õppekorralduse eeskiri. Eesti Infotehnoloogia Kolledž. P5.2.12.
  2. KKK, http://www.itcollege.ee/tudengile/kkk/
  3. Õppekorralduse eeskiri. Eesti Infotehnoloogia Kolledž. P6.1.