User:Opipenbe: Difference between revisions
Line 7: | Line 7: | ||
Õppeaine õpingukorraldus ja erialatutvustuse eesmärgiks on anda ülevaade IT Kolledži akadeemilisest struktuurist, õppekavadest, õppevormidest, hindamissüsteemist ja õppematerjali kasutamisest. Igat loengut külastasid erinevad inimised IT-ga seonduvatelt aladelt. | Õppeaine õpingukorraldus ja erialatutvustuse eesmärgiks on anda ülevaade IT Kolledži akadeemilisest struktuurist, õppekavadest, õppevormidest, hindamissüsteemist ja õppematerjali kasutamisest. Igat loengut külastasid erinevad inimised IT-ga seonduvatelt aladelt. | ||
Õppeaine esimene loeng toimus 27. augustil teemal "Õppekorraldus ja sisekord". Seda viisid läbi Inga Vau, Margus Ernits ja Merle Varendi. Tegemist oli sissejuhatava loenguga, kus põhiliselt räägiti õppekorralduslikkest aspektidest. Kindlasti oli see väga informatiivne paljudele tudengitele. Kuna ma olin eelnevalt käinud Uudisihimupäeval, vaadanud 5. juunil toimunud infotundi ja enne kooli kandideerimist olin põhjalikult lugenud ka IT Kolledži kodulehte, siis paljud päevkorras olnud teemad tundusid ülekordavad ja seetõttu ka igavad. Siiski leidus ka mõningat uut informatsiooni. Kõige rohkem vastumeelsust tekitasid mulle esitletud riiklikud stipendiumid, mille kohaselt heade tulemuste eest saavad preemiat üksnes arendajad ja analüütikud. Mulle tundub see diskrimineerivana administreerijate suhtes, sest ka neil väga oluline roll IT-valdkonnas | Õppeaine esimene loeng toimus 27. augustil teemal "Õppekorraldus ja sisekord". Seda viisid läbi Inga Vau, Margus Ernits ja Merle Varendi. Tegemist oli sissejuhatava loenguga, kus põhiliselt räägiti õppekorralduslikkest aspektidest. Kindlasti oli see väga informatiivne paljudele tudengitele. Kuna ma olin eelnevalt käinud Uudisihimupäeval, vaadanud 5. juunil toimunud infotundi ja enne kooli kandideerimist olin põhjalikult lugenud ka IT Kolledži kodulehte, siis paljud päevkorras olnud teemad tundusid ülekordavad ja seetõttu ka igavad. Siiski leidus ka mõningat uut informatsiooni. Kõige rohkem vastumeelsust tekitasid mulle esitletud riiklikud stipendiumid, mille kohaselt heade tulemuste eest saavad preemiat üksnes arendajad ja analüütikud. Mulle tundub see diskrimineerivana administreerijate suhtes, sest ka neil väga oluline roll IT-valdkonnas. | ||
==Õpingukorralduse küsimused== | ==Õpingukorralduse küsimused== |
Revision as of 10:22, 9 October 2014
Erialatutvustuse aine arvestustöö (Pole valmis)
Autor: Olari Pipenberg
Esitamise kuupäev: 23. oktoober 2014
Essee
Õppeaine õpingukorraldus ja erialatutvustuse eesmärgiks on anda ülevaade IT Kolledži akadeemilisest struktuurist, õppekavadest, õppevormidest, hindamissüsteemist ja õppematerjali kasutamisest. Igat loengut külastasid erinevad inimised IT-ga seonduvatelt aladelt.
Õppeaine esimene loeng toimus 27. augustil teemal "Õppekorraldus ja sisekord". Seda viisid läbi Inga Vau, Margus Ernits ja Merle Varendi. Tegemist oli sissejuhatava loenguga, kus põhiliselt räägiti õppekorralduslikkest aspektidest. Kindlasti oli see väga informatiivne paljudele tudengitele. Kuna ma olin eelnevalt käinud Uudisihimupäeval, vaadanud 5. juunil toimunud infotundi ja enne kooli kandideerimist olin põhjalikult lugenud ka IT Kolledži kodulehte, siis paljud päevkorras olnud teemad tundusid ülekordavad ja seetõttu ka igavad. Siiski leidus ka mõningat uut informatsiooni. Kõige rohkem vastumeelsust tekitasid mulle esitletud riiklikud stipendiumid, mille kohaselt heade tulemuste eest saavad preemiat üksnes arendajad ja analüütikud. Mulle tundub see diskrimineerivana administreerijate suhtes, sest ka neil väga oluline roll IT-valdkonnas.
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus B
Kukkusid arvestusel läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik arvestust teha? Kellega kokkuleppida, et arvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?
Märkuseks järgmiseks aastaks - küsimuse sõnastust parandanda - vaata historyt
Vastus
Eksami uuesti sooritamiseks pean tegema järgmised tegevused ...
Küsimus 3
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Vastus
Selleks, et minna akadeemilisele puhkusele, pean ...