User:Kruutel: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Kruutel (talk | contribs)
Kruutel (talk | contribs)
Line 14: Line 14:


Refereerimist saab teha <ref>Õppkorralduse eeskiri P4.4 ...</ref> märgistega.
Refereerimist saab teha <ref>Õppkorralduse eeskiri P4.4 ...</ref> märgistega.
----


==Õpingukorralduse küsimused==
==Õpingukorralduse küsimused==

Revision as of 20:11, 28 October 2015

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Krista Rüütel

Rühm: DK12

Esitamise kuupäev: 30. oktoober 2015



Essee

Refereerimist saab teha [1] märgistega.

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus B

Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Vastus

Arvestust on võimalik järele teha kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani (alates aine õpetamissemestrist). Selleks tuleb vähemalt 2 tööpäeva enne kordusarvestuse toimumist end ÕISis sellele registreerida, kusjuures tuleb arvestada sellega, et õppejõul on õigus anda täiendavaid ülesandeid, mis on kordusarvestusele pääsemise eelduseks. RE õppekohal õppijatele on kordussooritused tasuta, OF õppurid peavad tasuma 20 eurot.

Küsimus 3

Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?

Vastus Esimesel õppeaastal saab akadeemilisele puhkusele minna ainult mõjuval põhjusel: tervislikel põhjustel, aja- või asendusteenistuse läbimiseks või kuni 3 aastase lapse hooldamiseks. Maksimaalne puhkuse aeg sõltub samuti puhkuse taotlemise põhjusest: kõige kauem, kuni 3 aastat, saab akadeemilisel puhkusel olla lapse hooldamiseks, tervislikel põhjustel saab puhata kuni 2 aastat ning ülejäänud põhjustel maksimaalselt 1 aasta. Nii puhkuse taotlemiseks kui ka selle lõpetamiseks tuleb esitada avaldus kolledži rektori nimele. Alates 2013/2014 õppeaastast immatrikuleeritud üliõpilastel on õigus akadeemilisel puhkusel olles õppekava täita ainult sel juhul, kui tegemist on puudega isikuga, alla 3-aastase või puudega lapse hooldajaga või aja- või asendusteenistuse läbijaga. Enne nimetatud õppeaastat ülikooli astunutelele kehtivad käesoleva õppeaasta lõpuni mõningad erisused, mis on kirjeldatud õppekorralduseeskirja punktis 6.1.7.

Viited

  1. Õppkorralduse eeskiri P4.4 ...