User:Gvacker: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Gvacker (talk | contribs)
Gvacker (talk | contribs)
Line 15: Line 15:
'''Vastused'''
'''Vastused'''


Eksamit on võimalik järele teha kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist. Kordussooritused planeeritakse aine toimumisele järgnevasse semestrisse ja järgmise õppeaasta eelnädalasse. Esimese õppeaasta ainete kordussooritused planeeritakse aine toimumise semestrisse ja aine toimumisele järgnevasse semestrisse ning ja/või järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral. <ref>Eksamite ja arvestuste korraldus</ref>  
Eksamit on võimalik järele teha kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist. Kordussooritused planeeritakse aine toimumisele järgnevasse semestrisse ja järgmise õppeaasta eelnädalasse. Esimese õppeaasta ainete kordussooritused planeeritakse aine toimumise semestrisse ja aine toimumisele järgnevasse semestrisse ning ja/või järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral. <ref>[http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#Eksamite ja arvestuste korraldus]Eksamite ja arvestuste korraldus</ref>  


Kordussoorituse tegemiseks tuleb end ÕIS-is eraldi registreerida. Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva.
Kordussoorituse tegemiseks tuleb end ÕIS-is eraldi registreerida. Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva.

Revision as of 20:00, 14 October 2016

Õpingukorraldus ja erialatutvustus aine arvestustöö

Autor: Gerli Vacker

Esitamise kuupäev: 19. oktoober 2016

Essee

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Vastused

Eksamit on võimalik järele teha kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist. Kordussooritused planeeritakse aine toimumisele järgnevasse semestrisse ja järgmise õppeaasta eelnädalasse. Esimese õppeaasta ainete kordussooritused planeeritakse aine toimumise semestrisse ja aine toimumisele järgnevasse semestrisse ning ja/või järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral. [1]

Kordussoorituse tegemiseks tuleb end ÕIS-is eraldi registreerida. Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. Korduseksamid ja -arvestused on OF õppijatele tasulised ning maksab 20 eurot. Riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal on kordussooritus tasuta ning ühe õppeaine piires on õppuril õigus kuni kolmele sooritusele.

Küsimus 4

Sul on olemas varasem töökogemus, mida sa tahad kasutada õppeainete arvestamisel (VÕTA). Millised on tegevused? Millised on tähtajad? Kas VÕTA kaudu saadud EAPd arvestatakse semestri õppekava täitmisesse ja aasta õppekoormusesse?

Vastus

Mul tuleb ÕIS-is hiljemalt 10-ndal tööpäeval enne punase joone päeva esitada vormikohase taotluse koos vajalike lisadega. Võta kaudu saadud EAPd ei arvestata semestri õppekava täitmisse, kuid täidavad õppekoormust (täis- või osakoormus), mida kontrollitakse õppeaasta lõpus.

Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas X EAPd ja teise semestri lõpuks Y EAPd? Kui suur on teile esitatav arve?

Vastus

X=19 ja Y=25 Aasta lõpuks tuleb osaliselt hüvitada 8+20= 28 EAP-de ulatuses õppekulud. Esitatava arve suurus on 28*50= 1400 eurot.

Viited

  1. ja arvestuste korraldusEksamite ja arvestuste korraldus