Talk:Vitamin C: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 24: | Line 24: | ||
Leiame, et meeskonna Vitamiin C# väljatöötatud idee on hea ja vajalik. Vastavaid rakendusi on küll tegelikult juba palju (nii mobiilirakendustena, kui pankade poolt pakutud internetipanga lisavõimalusena), kuid neil on praegu hea võimalus võtta „konkurentidelt“ üle häid ideid ning luua seeläbi eriti hästi toimiv süsteem. Tundub, et esialgne lähenemine on teha võimalikult lihtne rakendus, kus kasutaja saab minimaalse vaevaga sisestada ainult kõige olulisema info – soovitame sel juhul läbi mõelda, mis see kõige olulisem siis ikkagi on ning kui minimaalne peab rakenduse sisu olema, et kasutaja sellest siiski veel kasu saaks. | Leiame, et meeskonna Vitamiin C# väljatöötatud idee on hea ja vajalik. Vastavaid rakendusi on küll tegelikult juba palju (nii mobiilirakendustena, kui pankade poolt pakutud internetipanga lisavõimalusena), kuid neil on praegu hea võimalus võtta „konkurentidelt“ üle häid ideid ning luua seeläbi eriti hästi toimiv süsteem. Tundub, et esialgne lähenemine on teha võimalikult lihtne rakendus, kus kasutaja saab minimaalse vaevaga sisestada ainult kõige olulisema info – soovitame sel juhul läbi mõelda, mis see kõige olulisem siis ikkagi on ning kui minimaalne peab rakenduse sisu olema, et kasutaja sellest siiski veel kasu saaks. | ||
'''Retsensioon meeskonna Vitamiin C# lõpptootele.''' | '''Retsensioon meeskonna Vitamiin C# lõpptootele.''' |
Revision as of 10:32, 31 January 2017
Retsensioon meeskonna Vitamiin C# analüüsile.
Retsenseerija: meeskond Battle2048
Meeskond Vitamiin C# loob kuluhalduseks mõeldud klient-server-süsteemi. Rakendus aitaks inimesel hoida silma peal oma kuludel ja tuludel ning teha selle põhjal otsuseid oma ostukäitumise muutmiseks.
Toote sisuline pool:
Toote praktilisuse koha pealt võiks läbi mõelda rohkem elulisi stsenaariume. Näiteks, mis siis saab, kui kasutajal on kasutusel mitu pangakaarti või -kontot. Sel juhul tahaks kasutaja kindlasti arvutada bilansse eraldi pangaarvetele. Hetkel pole kulud-tulud pangaarvetega seotud. Kui potentsiaalne kasutaja sooviks näiteks veenduda, et programmi poolt pakutud bilanss klapiks tegeliku kontojäägiga, siis oleks eraldi pangakontode haldamine mõistlik. Sel juhul tekiks muidugi kohe ka teine küsimus, et kuidas näidata sularaha makseid ja sularaha väljavõtmisi pangakontolt. Hetkel on maksetüübi valik (debit/cash) planeeritud nice-to-have’na, kuid miks on tehtud selline valik? Iseenesest ei tohiks see olla keeruline arendus. Väga huvitav funktsionaalsus on erinevate kulude hindamine skaalal hädavajalik/mugavusteenus/ebavajalik kulutus. Sooviks juba näha, mismoodi antakse kasutajale tagasisidet konkreetse kulutuste kategooria vajalikkuse kohta. Kindlasti on sellisest kategooriast kasu, et suunata kasutajat läbi enesedistsipliini säästlikumale käitumisele.
Kulu lisamise juures on välja jäetud nö „kulutekitaja“ (nt Rimi, bitStop kohvik, club Hollywood jne ), mis on samuti lisaks kulutüübile oluline indikaator raha kasutamisest. Muidugi võib selleks kasutada selgituse välja (mis on hetkel planeeritud millegipärast ainult tulude lisamisel), kuid ideaalis võiks rakendus tulevikus juba ära tunda, et seda kulutekitajat on juba kasutatud, neid kulusid selle kaudu ühendada ja vastavalt sellele ka statistikat näidata.
Tehniline pool:
Analüüsist ei selgu, mis kasu saab endaloodud serverist. Seni kuni server tegeleb vaid andmete talletamise ja päringutele vastamisega võiks serveriks kasutada tavalist andmebaasi serverit (MySQL, Microsoft SQL Sevrer, vms.). Enda serveritarkara loomine võiks olla põhjendatud, kui soovitakse anda serverile spetsiifilisi ülesandeid, millega andmebaasi server hakkama ei saa. Näiteks meeldetuletused püsimaksete sooritamiseks, jne. Teien soovitud, on kasutada rahaliste summade märkimiseks muutujatüübi Double asemele Integeri sendi täpsusega.
Kokkuvõtteks
Leiame, et meeskonna Vitamiin C# väljatöötatud idee on hea ja vajalik. Vastavaid rakendusi on küll tegelikult juba palju (nii mobiilirakendustena, kui pankade poolt pakutud internetipanga lisavõimalusena), kuid neil on praegu hea võimalus võtta „konkurentidelt“ üle häid ideid ning luua seeläbi eriti hästi toimiv süsteem. Tundub, et esialgne lähenemine on teha võimalikult lihtne rakendus, kus kasutaja saab minimaalse vaevaga sisestada ainult kõige olulisema info – soovitame sel juhul läbi mõelda, mis see kõige olulisem siis ikkagi on ning kui minimaalne peab rakenduse sisu olema, et kasutaja sellest siiski veel kasu saaks.
Retsensioon meeskonna Vitamiin C# lõpptootele.
Retsenseerija: meeskond Dogify