Meeskond: .njet: Difference between revisions
Line 37: | Line 37: | ||
* '''Paroolide ja kasutajanimede salvestamine''' - Paroolihaldur võimaldab salvestada erinevaid paroole ning kasutajanimesid. Lisaks on võimalik juurde lisada ka veebilehe aadress, kuhu vastav konto on loodud. Sissekande loomisel ja muutmisel salvestatakse viimase muudatuse kuupäev, mis kuvatakse ka kasutajale. | * '''Paroolide ja kasutajanimede salvestamine''' - Paroolihaldur võimaldab salvestada erinevaid paroole ning kasutajanimesid. Lisaks on võimalik juurde lisada ka veebilehe aadress, kuhu vastav konto on loodud. Sissekande loomisel ja muutmisel salvestatakse viimase muudatuse kuupäev, mis kuvatakse ka kasutajale. | ||
*''' Paroolide genereerimine''' - Antud funktsioon võimaldab juhusliku parooli genereerimist. Parool genereeritakse etteantud pikkuses ning sisaldab valitud komponente (suured/väikesed tähed, numbrid, sümbolid). | *''' Paroolide genereerimine''' - Antud funktsioon võimaldab juhusliku parooli genereerimist. Parool genereeritakse etteantud pikkuses ning sisaldab valitud komponente (suured/väikesed tähed, numbrid, sümbolid). | ||
*''' Nupp või checkbox paroolide kuvamiseks''' - Vaikimisi kuvatakse paroolid tärnidena. Antud nupu/checkboxi vajutamisel näidatakse parooli kasutajale. | |||
*''' Lihtsustatud parooli kopeerimine''' - Nupp, mille abil on võimalik salvestada valitud parool ''clipboard''-i | |||
===Nice to have=== | ===Nice to have=== |
Revision as of 22:24, 5 November 2017
Liikmed
- Edgar Tereping - projektijuht
- Priit Järv
- Jane Kaldma
Idee
Loome paroolihalduri, mille põhifunktsiooniks on eri kasutajakontodega seotud paroolide hoidmine ühes kohas. Programmis saab paroolikirjeid lisada, muuta, kustutada ning kui funktsionaalsusest puudu jääb, võimaldame paroole ka genereerida.
Tehnoloogia
- C#
- Windows Presentation Foundation
Analüüs
Mida rakendus endas sisaldab?
Rakendus sisaldab endas paroolihaldurit, mis võimaldab salvestada endas erinevate veebilehtede kasutajakontode paroole koos vastava kasutajakonto nimega. Paroolihalduri mitmekülgne lisafunktsionaalsus lisab aga veelgi enam põnevust kasutajakogemusele.
Mis on rakenduse eesmärk?
Rakenduse eesmärk on lihtsustada kasutajal erinevate veebilehtede kasutajakontode paroolide haldamist ja meelespidamist. Kuna kaasajal on eriti tähtis, et erinevatel veebilehtedel oleksid erinevad ning raskestimurtavad paroolid, pakub meie paroolihaldur eelkõige ajavõitu ning muretust, mis kaasneb rakenduse poolt genereeritud paroolidega ning nende meelespidamisega. Rakenduse arvukas ning eriotstarbeline lisafunktsionaalsus aitab veelgi enam kasutajal unustada paroolihaldamise piinad ning suunata seega oma positiivsusest pakatav energia asjadele, mis tegelikult meie eludes tähtsad on.
Mida tavakasutaja sellega teha saaks?
Tavakasutaja saab paroolihalduri rakendusega salvestada erinevate veebilehtede paroole. Tänu sellele väheneb oht, et mõni parool lihtsalt puhtlabasel kombel meelest läheb. Rakendus võimaldab ka genereerida kasutaja poolt sisestatud nõudmistele toetudes paroole, mistõttu väheneb oht, et mõni parool on ebapiisava turvalisusastmega. Rikkalikust lisafunktsionaalsusest olgu mainitud näiteks paroolide vanuse meelespidamine, mis tuletaks kasutajale meelde, et turvalisuse huvides võiks mõnda parooli uuendada, kui tema vanus on ületanud mingi läve. Paroolihaldurisse paigaldatud krüpteerimisvõtted kindlustavad selle, et tavakasutaja paroolid on kindlalt kaitstud nuhkijate pahatahtlike silmade eest.
Milliste osade realiseerimine võib osutuda problemaatiliseks?
Kõige tõenäolisemalt osutub raskeimaks elemendiks meie projektis sobiliku kasutajaliidese disainimine. Samuti võib kujuneda keeruliseks andmete sidumine kasutajaliidesega. Kui otsustame panna oma programmi suhtlema veebilehtedega*, võttes sealt andmeid, tuleb kindlasti raskusi. Kuna krüpteerimine on võrdlemisi uus teema kõikidele meeskonnaliikmetele, võib selle rakendamine peavalu tekitada. Mõningaid problemaatilisi aspekte võib tõenäoliselt leiduda ka teiste komponentide realiseerimise juures. Loodame, et hea meeskonna tööjaotus leidub meil võimalikult kiirelt, sest me peame seda väga vajalikuks.
Kui on tööjaotus paigas, siis tuua ka see välja.
Hetkel veel tööjaotusele konkreetsemalt mõelnud ei ole ning ülesandeid hakkame jagama töö käigus. Proovime siia lisada konkreetsema ja kvaliteetsema tööjaotuse nii pea kui võimalik.
Must have
- Paroolihalduse krüpteering - Paroolihalduse väljundfail on krüpteeritud. Sisu nägemiseks ja muudatuste tegemiseks on tarvis esmalt sisestada salasõna.
- Paroolide ja kasutajanimede salvestamine - Paroolihaldur võimaldab salvestada erinevaid paroole ning kasutajanimesid. Lisaks on võimalik juurde lisada ka veebilehe aadress, kuhu vastav konto on loodud. Sissekande loomisel ja muutmisel salvestatakse viimase muudatuse kuupäev, mis kuvatakse ka kasutajale.
- Paroolide genereerimine - Antud funktsioon võimaldab juhusliku parooli genereerimist. Parool genereeritakse etteantud pikkuses ning sisaldab valitud komponente (suured/väikesed tähed, numbrid, sümbolid).
- Nupp või checkbox paroolide kuvamiseks - Vaikimisi kuvatakse paroolid tärnidena. Antud nupu/checkboxi vajutamisel näidatakse parooli kasutajale.
- Lihtsustatud parooli kopeerimine - Nupp, mille abil on võimalik salvestada valitud parool clipboard-i
Nice to have
- paroolivahetuse meeldetuletus - kui parooli salvestamisest on möödas määratud aeg, soovitab programm parooli uuendada
- värviskeem paroolide eristamiseks - avanud paroolifaili, kuvatakse paroolikirjeid eri värvi taustadel, nt nõrgemad ja aegunud paroolid punasel, tugevad ja värsked rohelisel
- *veebiankeetide automaatne täitmine - programmis koostatakse kasutaja andmeid sisaldav mallankeet, mille abil veebivorme (just uute kontode loomisel) täidetakse; programm otsib lehelt vastavad väljad ning täidab need mallankeedis märgitud andmetega