Talk:Kahurid: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Rott (talk | contribs)
No edit summary
Rott (talk | contribs)
No edit summary
Line 1: Line 1:
'''Retsensioon meeskonna Kahurid analüüsile.'''
''Retsensioon meeskonna Kahurid analüüsile.''


Mängu kirjeldust lugedes tekkis väike nostalgiatunne peale, sest ka ise sai kunagi vaadatud, kuidas tuttav mängis telekamängul tanke, kuid väga vähe on sellest perioodist meeles. Kuigi  idee ei ole täiesti uudne, on mõte realiseerida analoogne mäng tervitatav.  
Mängu kirjeldust lugedes tekkis väike nostalgiatunne peale, sest ka ise sai kunagi vaadatud, kuidas tuttav mängis telekamängul tanke, kuid väga vähe on sellest perioodist meeles. Kuigi  idee ei ole täiesti uudne, on mõte realiseerida analoogne mäng tervitatav.  

Revision as of 23:48, 11 November 2012

Retsensioon meeskonna Kahurid analüüsile.

Mängu kirjeldust lugedes tekkis väike nostalgiatunne peale, sest ka ise sai kunagi vaadatud, kuidas tuttav mängis telekamängul tanke, kuid väga vähe on sellest perioodist meeles. Kuigi idee ei ole täiesti uudne, on mõte realiseerida analoogne mäng tervitatav.

Analüüsis oli konkreetselt välja toodud see, et mäng ei piirdu ainult ühe tasandiga. See omakorda näitab, et mängija(te)l on ilmselt võimalus nautida mängu kauem kui esimesed kümme minutit . Ebaselgeks jäi tasandite juures asjaolu, et kuidas lahendatakse kahekesi mängides ühe mängija surm. Näiteks esimesel tasandil saavad mängijal nr 1 elud otsa ning ta langeb välja, mis siis mängija nr 1-ga edasi saab. Kas see tähendab seda, et järgmises tasandis antakse talle uus võimalus või ta peab ootama kaasvõitleja edukat või siis vähemedukat mängu lõpetamist?

Atraktiivseks muudab mängu lisaboonuste kogumine, kus mängijal on võimalus korjata erinevaid märke, mis ma nagu aru sain võimaldavad tankidel saavutada lisavõimeid. Võib küsida, et miks selliste lisaboonuste toppimine on prioriteet, sellise mahuka projekti juures. Kindlasti see on mänguloojate poolt väga hea käik, sest selleks et märke koguda, peab mängija seadma enda tanki ohtu. Ohutundega kaasneb inimese kehas suurenenud adrenaliinieritus, mis teeb mängija jaoks mängu veelgi põnevamaks.

Positiivne on see, et meeskond ei ole hinnanud enda võimeid üle ning kui esialgu oli multiplayer suhteliselt must have, siis nüüdseks on aru saadud, et üle võrgu töötava mängu loomine võib osutuda keeruliseks. Analüüsile annab boonuspunkte see, et on toodad välja ka konkreetsed kohad, kus võib esineda probleeme nagu NPC¬-id ning nendega seostuv temaatika. Kuid ainult kiitmisest ei piisa. XNA mängu üheks nõudeks oli XBox-i puldi tugi, mida ei mainitud analüüsis. Kirjas oli ainult, et toetatakse mängimist läbi klaviatuuri.

Idee on hea, sest mängijad, kellele varasemalt meeldis telekamängu peal tankide mäng, siis loodetavasti on neil võimalus proovida ka XNA-l kirjutatud analoogset mängu. Kindlasti jään ootama selle projekti valmimist, et uurida lähtekoodi ning saada ülevaade realisatsioonist.