Rdesktop: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 13: | Line 13: | ||
(seda siis loomulikult juurkasutaja õigustes või käsu ette sudo trükkides, kehtib ka kõigi järgnevate siin alajaotuses toodud näidete kohta). | (seda siis loomulikult juurkasutaja õigustes või käsu ette sudo trükkides, kehtib ka kõigi järgnevate siin alajaotuses toodud näidete kohta). | ||
Kuna Eestis on laialt kasutusel elektrooniline isikutunnistus ehk ID-kaart, siis oleks hea, kui saaksime seda kasutada ka Windowsi masinas (näiteks sisselogimisel autentimiseks, kui selline meetod nõutud või toetatud on), kuhu rdesktop’i abil ühenduda soovime. Kiipkaardi (smartcard) tugi on rdesktop’i lähtekoodi sisse kirjutatud, kuid erinevate distributsioonide varamutes olevad rdesktop’i pakid on tavaliselt kompileeritud ilma, et kiipkaardi tugi oleks olnud kompileerimisel sisse lülitatud. Võimalus on rdesktop koos kiipkaardi toega ise lähtekoodist kokku kompileerida, aga lihtsam ja kiirem võimalus on antud juhul kasutada nt [https://launchpad.net/~maestro-alubia/+archive/rdesktop-smartcard ''Fabian Köster'']’i poolt kompileeritud pakki. Kõigepealt tuleb aga paigaldada ID-kaardi tarkvara, kui seda varasemalt tehtud pole. | Kuna Eestis on laialt kasutusel elektrooniline isikutunnistus ehk ID-kaart, siis oleks hea, kui saaksime seda kasutada ka Windowsi masinas (näiteks sisselogimisel autentimiseks, kui selline meetod nõutud või toetatud on), kuhu rdesktop’i abil ühenduda soovime. Kiipkaardi (smartcard) tugi on rdesktop’i lähtekoodi sisse kirjutatud, kuid erinevate distributsioonide varamutes olevad rdesktop’i pakid on tavaliselt kompileeritud ilma, et kiipkaardi tugi oleks olnud kompileerimisel sisse lülitatud. Võimalus on rdesktop koos kiipkaardi toega ise lähtekoodist kokku kompileerida, aga lihtsam ja kiirem võimalus on antud juhul kasutada nt [https://launchpad.net/~maestro-alubia/+archive/rdesktop-smartcard ''Fabian Köster'']’i poolt kompileeritud pakki. Kõigepealt tuleb aga paigaldada [https://installer.id.ee/ ID-kaardi tarkvara], kui seda varasemalt tehtud pole. |
Revision as of 19:21, 3 January 2014
Sten Mentunen AK31 2013
Sissejuhatus
Rdesktop on vabatarkvaraline (GNU Public Licence, version 3) klient Microsoft Windows’i kaugtöölaua teenuste kasutamiseks läbi RDP protokolli.
Kuigi Rdesktop töötab enamikel UNIX-laadsetel platvormidel (koos graafilise kasutajaliidesega), kasutab käesolev juhend näiteplatvormina Ubuntu Desktop 12.04.3 LTS 64-bit keskkonda ja tarkvara paigaldamist teostame APT pakihalduse süsteemi abil.
Paigaldamine
Ülalmainitud Ubuntu distributsiooniga rdesktop vaikimisi kaasas pole, küll aga leidub ta varamutes, mida APT Ubuntus vaikimisi kasutab (nagu on kirjas failis /etc/apt/sources.list), seega on rdesktop hõlpsasti paigaldatav käsuga:
apt-get install rdesktop
(seda siis loomulikult juurkasutaja õigustes või käsu ette sudo trükkides, kehtib ka kõigi järgnevate siin alajaotuses toodud näidete kohta).
Kuna Eestis on laialt kasutusel elektrooniline isikutunnistus ehk ID-kaart, siis oleks hea, kui saaksime seda kasutada ka Windowsi masinas (näiteks sisselogimisel autentimiseks, kui selline meetod nõutud või toetatud on), kuhu rdesktop’i abil ühenduda soovime. Kiipkaardi (smartcard) tugi on rdesktop’i lähtekoodi sisse kirjutatud, kuid erinevate distributsioonide varamutes olevad rdesktop’i pakid on tavaliselt kompileeritud ilma, et kiipkaardi tugi oleks olnud kompileerimisel sisse lülitatud. Võimalus on rdesktop koos kiipkaardi toega ise lähtekoodist kokku kompileerida, aga lihtsam ja kiirem võimalus on antud juhul kasutada nt Fabian Köster’i poolt kompileeritud pakki. Kõigepealt tuleb aga paigaldada ID-kaardi tarkvara, kui seda varasemalt tehtud pole.