User:Tkliss: Difference between revisions
Line 9: | Line 9: | ||
== Essee == | == Essee == | ||
Paari kuu jooksul õnnestus mul kuulata väga asjalikke ning kasulikke loenguid infotehnoloogia valdkonnast. <ref>[https://wiki.itcollege.ee/index.php/Erialatutvustus_ISa_ja_ISd#Loengud Õpingukorralduse ja erialatutvustuse loengute nimekiri]</ref>. Loenguid oli kokku kaheksa, millest igaüks kestis tund kuni poolteist. Igas loengus oli tavaliselt erinev esineja, oli ka naisesinejaid. Kõigi loengute teemad olid infotehnoloogiasisesed, kuid samas iga loengu teema erines üpris palju kõigist teistest loengutest. Lisaks rääkisid esinejad ka iseendast, ka sellest, kuidas nad avastasid infotehnoloogia ning kuidas neil on õnnestunud seal niivõrd edukad olla. Osa esinejatest on ka Eesti Infotehnoloogia Kolledži vilistlased, kes nüüd aga töötavad väga mainekates firmades, mainekal ametil. | Paari kuu jooksul õnnestus mul kuulata väga asjalikke ning kasulikke loenguid infotehnoloogia valdkonnast. <ref>[https://wiki.itcollege.ee/index.php/Erialatutvustus_ISa_ja_ISd#Loengud Õpingukorralduse ja erialatutvustuse loengute nimekiri]</ref>. Loenguid oli kokku kaheksa, millest igaüks kestis tund kuni poolteist. Igas loengus oli tavaliselt erinev esineja, oli ka naisesinejaid. Kõigi loengute teemad olid infotehnoloogiasisesed, kuid samas iga loengu teema erines üpris palju kõigist teistest loengutest. Lisaks rääkisid esinejad ka iseendast, ka sellest, kuidas nad avastasid infotehnoloogia ning kuidas neil on õnnestunud seal niivõrd edukad olla. Osa esinejatest on ka Eesti Infotehnoloogia Kolledži vilistlased, kes nüüd aga töötavad väga mainekates firmades, mainekal ametil. Mõni esineja ning tema kõne jäid väga hästi meelde, tehnilisema teemaga esinejad aga mitte eriti hästi. | ||
Revision as of 21:24, 21 October 2014
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Taavi Kliss
Rühm: 13
Esitamise kuupäev:
Essee
Paari kuu jooksul õnnestus mul kuulata väga asjalikke ning kasulikke loenguid infotehnoloogia valdkonnast. [1]. Loenguid oli kokku kaheksa, millest igaüks kestis tund kuni poolteist. Igas loengus oli tavaliselt erinev esineja, oli ka naisesinejaid. Kõigi loengute teemad olid infotehnoloogiasisesed, kuid samas iga loengu teema erines üpris palju kõigist teistest loengutest. Lisaks rääkisid esinejad ka iseendast, ka sellest, kuidas nad avastasid infotehnoloogia ning kuidas neil on õnnestunud seal niivõrd edukad olla. Osa esinejatest on ka Eesti Infotehnoloogia Kolledži vilistlased, kes nüüd aga töötavad väga mainekates firmades, mainekal ametil. Mõni esineja ning tema kõne jäid väga hästi meelde, tehnilisema teemaga esinejad aga mitte eriti hästi.
Kõige meeldejäävam esineja minu jaoks oli Andres Septer, kes esines meile eelviimases ehk seitsmendas loengus [2]. Ta andis meile väga hea ülevaate infotehnoloogia tööturust Eestis. Samuti andis ta hea ettekujutuse, mis tunne on töötada eraettevõttes (ka startup ettevõttes) ning riiklikus ettevõttes. Võrdles suurfirmasid ning väikefirmasid omavahel. Miks oli see esineja meeldejäävaim? Põhjuseks on see, et ta oli väga aus ja otsekohene teemal, kus tulekski olla selline. Tema kõne ei olnud niivõrd inspireeriv, kuivõrd õpetlik ning täis erinevaid nõuandeid ja näpunäiteid.
Üks teine meeldejäävamaid esinejaid oli Kristjan Karmo, kes esines enne Andres Septerit ehk kuuendas loengus [3]. Tema andis meile hea ülevaate testimisest ja testija ametist. Esineja esitlus jäi meelde seetõttu, et see oli, peale selle, et hästi ja selgelt esitatud, veidi propageeriv. Nimelt ei olnud ma eelnevalt teadlik, et testija ametit niivõrd palju välditakse infotehnoloogia maailmas. Seetõttu on nendest ka eriti suur puudus. Kristjan Karmo tõi välja testija ameti positiivsed ja negatiivsed küljed, kuid esile olid tõstetud pigem positiivsed küljed. Eelnevalt ei olnud mul testija ameti vastu midagi, kuid pärast Kristjan Karmo esinemist jättis testimise amet väga positiivse mulje.
Neljandas loengus [4] oli esinejaks Janika Liiv, kes rääkis meile oma pilgu läbi programmeerimisest ning sellest, millised stereotüübid valitsevd infotehnoloogias. Üheks tema eesmärgiks on populariseerida naiste seas infotehnoloogia valdkonnas töötamist.
Esimeses loengus [5].
Teises loengus [6].
Kolmandas loengus [7].
Viiendas loengus [8].
Kaheksandas loengus [9]
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?
Vastus
...
Küsimus 1
Teisel või kolmandal õppeaastal avastad, et teine õppekava sobib paremini ja sa otsustad õppekava vahetada. Millised on tegevused ja mis ajaks tuleb need teha, et vahetada õppekava? Kas deklareeritud, kuid tegemata jäänud valikaine tuleb kolledži lõpetamiseks tingimata sooritada? Millega pean arvestama, deklareerides valikaineid üle õppekavas ette nähtud mahu (sh. deklareeritud, kuid sooritamata jäänud valikained)?
Vastus
...
Ülesanne
X = 23 Y = 19
Viited
- ↑ Õpingukorralduse ja erialatutvustuse loengute nimekiri
- ↑ Loengu "IT tööturust" (Andres Septer) 9. oktoober loengusalvestus
- ↑ Loengu "Testimine ja tarkvara kvaliteet" (Kristjan Karmo) 2. oktoober loengusalvestus
- ↑ Loengu "Subjektiivselt programmeerimisest, stereotüüpidest ja kogukonnast" (Janika Liiv) 18. september loengusalvestus
- ↑ Loengu "Õppekorraldus ja sisekord" (Inga Vau, Margus Ernits, Merle Varendi) 27. august loengusalvestus
- ↑ Loengu "Õppimine ja motivatsioon" (Margus Ernits) 4. september loengusalvestus
- ↑ Loengu "Robootika ja häkkimine" (Margus Ernits) 11. september loengusalvestus
- ↑ Loengu "IT süsteemide administraatorilt esmakursulasele" (Carolyn Fischer) 25. september loengusalvestus
- ↑ Loengu "Suhtumine õppetöösse ja veebirakenduste turvalisus" (Elar Lang) 16. oktoober loengusalvestus