User:Skallari: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Skallari (talk | contribs)
Skallari (talk | contribs)
Line 50: Line 50:
'''''Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha?'''''
'''''Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha?'''''


Kordussooritusi ei saa kokku leppida.
Kordussooritusi ei saa kokku leppida. Kõik kordussooritused planeeritakse õppekorralduse eeskirjas sätestatud korras. (Punkt 5.2.14<ref name="Oppekorraldus" />)
Vastavalt (Punkt 5.2.14<ref name="Oppekorraldus" />) kõik kordussooritused planeeritakse õppekorralduse eeskirjas sätestatud korras.


'''''Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine?'''''
'''''Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine?'''''
Line 63: Line 62:
'''''Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal?'''''  
'''''Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal?'''''  


RF õppekohal ei maksa midagi, eeldades, et kordusooritus jääb kolme korra sisse. Aine korduv deklareerimine on tasuline (Punkt 5.2.15<ref name="Oppekorraldus" />)
RF õppekohal ei maksa midagi, eeldades, et kordusooritus jääb kolme korra sisse. Aine korduv deklareerimine on tasuline. (Punkt 5.2.15<ref name="Oppekorraldus" />)


'''''Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?'''''
'''''Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?'''''


Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga (Punkt 5.2.7<ref name="Oppekorraldus" />)
Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga. (Punkt 5.2.7<ref name="Oppekorraldus" />)


'''Küsimus 4'''
'''Küsimus 4'''

Revision as of 12:32, 22 October 2015

Esialgne mustand

Esimene loeng

Õppekorraldus eeskiri! Deklareerimine enne punast joont! [1] Õppejõudude tunnustamine. [2] MOOOOOOOOOOOOOOOOOODLEEEEEEEEEEEEEE! [3] Klubid, aga tundub, et kaugõppijale, kes Tallinnas ei ela jäävad need kaugeks. Suvi pakub palju kooli väliseid tegevusi (Google code summer camp vms). [4] Viited, viited viited. [5]. Mis jäi kumama on iseenda aktiivsus ja oma arvamus, oma pea (varasem ülikooli kogemus annab teist nooti). 2014 aasta Ernitsa loeng oli lahedam.

Teine loeng

Projekt on vajalik kliendile. Projekt = eesmärk või tulemus. Tuleb näha kliendi vaatenurka. Mis saab peale projekti lõppu? Projektis on oluline, lõpp kasutatavus. Üllatus: Tööka ja fokusseeritud meeskonna puudumine - 3% ainult läbikukkumine. Projekti juht: Tegevjuhtide kaasatus, Selge skoop kõikidele osapooltele, Korralik planeerimine, Realistlikud ootused, Alamtähtajad, Omanikutunde puudumine, Selge visioon ja eesmärgid. Projektijuhi väärtus - tulla muutustega toime. Planeeri tegevusi, mis saab teha paralleelselt. Mis on projekti miinimum? Mis on viled ja kellad? Miks on oluline küsimus. [6]

Kolmas loeng

Tee seda, mida naudid. Õpi õppima, tehnoloogiline areng on kiire, vajadus kohaneda. Iseenda (minu) kogemus erinevatest koolidest. Enese motiveerimine läbi millegi? Koosta õpiplaan. "TODO" - Õppeaine ja mis vaja teha on? + hindamine. Tee lihtsad asjad varem ära. [7]

Neljas loeng

Millega tegeleb süsteemiadministraator?

Viies loeng

Testimisele pööratakse vähe tähelepanu, aga reaalsuses testimine vähendaks tegelikult aega, mis kulub projekti korralikuks valmimiseks. Testimise olulisest saavad kõik aru, aga millegi pärast, ei suudeta ikkagi mõista selle reaalset vajalikkust. Õnn - suure projekti puhul ei pruugi alati kõike olla võimalik testida ning peab koperdama õigete asjade otsa.

Kuues loeng

Üldine IT eriala tutvustus ja palju muud huvitavat, ei saa öelda, et oleks olnud igav, pigem süstis juurde motivatsiooni. Motivatsiooni teha paremini ning mitte kukkuda klassikalisse auku, see tähendab pöörata tähelepanu loengus kummitama jäänud sõnadele "kommunikatsioon". Proovin kõike loengus mulle tunduvaid punkte rakendada oma uues töökohas.

Seitsmes loeng

Navirec - reaalne kogemus, kinnitab eelnevalt räägitud loengute teooriat. Uus tehnoloogia on 4-5 aasta pärast massides tasuta.

Kaheksas loeng

Vaieldamatult vist parim loeng. Tekitas huvi andmete vastu.


Õpingukorralduse küsimused

Küsimus B

Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Vastus

Kaua on võimalik arvestust järele teha?

Õigus kordussoorituseks (arvestus, eksam) kehtib ülejärgmise semesti punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist. (Punkt 5.2.13[8])

Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha?

Kordussooritusi ei saa kokku leppida. Kõik kordussooritused planeeritakse õppekorralduse eeskirjas sätestatud korras. (Punkt 5.2.14[8])

Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine?

ÕIS-is (Punkt 5.2.8[8])

Mis on tähtajad?

Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma 2 tööpäeva (Punkt 5.2.8.2[8])

Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal?

RF õppekohal ei maksa midagi, eeldades, et kordusooritus jääb kolme korra sisse. Aine korduv deklareerimine on tasuline. (Punkt 5.2.15[8])

Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga. (Punkt 5.2.7[8])

Küsimus 4

Sul on olemas varasem töökogemus, mida sa tahad kasutada õppeainete arvestamisel (VÕTA). Millised on tegevused? Millised on tähtajad? Kas VÕTA kaudu saadud EAPd arvestatakse semestri õppekava täitmisesse ja aasta õppekoormusesse?

Vastus

Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas 23 EAPd ja teise semestri lõpuks 26 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve?

Vastus