Talk:Talupood

From ICO wiki
Revision as of 13:44, 27 March 2017 by Kruutel (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Retsensioonid

Retsensioon meeskonnalt Ticketer

XML fail

Näidisfail valideerub ning vastab struktuuri keerukuskirteeriumitele - on vähemalt neli loogilist dimensiooni ning vähemalt kolmel dimensioonil on kasutatud ID-st informatiivsemaid atribuute.

XML fail on loogiliselt struktureeritud ja kergesti arusaadav, seda ka vaatamata kommentaaride puudumisele. Elementide ja atribuutide nimed on loogilised, kuid nende stiil pole ühtne. Näiteks on xml-elementides vaheldumisi kasutatud eesti täpitähti (nt <Kuupäev>) ning asendatud neid rahvusvahelisemate tähemärkidega (nt <Yhik>). Samuti on atribuutides kasutusel nii eesti- kui ingliskeelsed väärtused (nt Tootenimi=”Kartul”, Tüüp=”home”). Andmete paigutus atribuutidesse ja elementidesse tundub üldjoontes mõistlik, kuid näiteks tooteinfo puhul võiks toote nimi olla esitatud mitte atribuudina, vaid elemendina, ning ümbritsetud CDATA-sektsiooniga. Samuti võiks elemendid <Yhik>, <TellitavKogus> ja <TooteYhikuHind> asendada vastavate atribuutidega.

XML schema

Näidisfail vastab schema tingimustele. Andmetüübid vastavad üldjoontes andmete sisule ja eeldatavale kasutusele. Mõnes kohas tekitab siiski andmetüübi valik küsimusi, nt ID puhul integer - kuna id-d on reeglina ainult positiivse väärtusega, siis võiks antud kohas paremini sobida unsignedInt. Elementide esinemiste arv on samuti valdavas osas loogiliselt määratud, ainsana ei näe põhjust, miks element <Märkus> tellija andmete juures on kohustuslik.

Transformatsioonid

XML -> HTML transformatsioon

Transformatsioon vastab esitatud keerukuse tingimustele: kasutatud on mitut foreach tsüklit, tingimuste kontrolli, defineeritud muutujaid ja tehtud arvutusi. XSLT fail valideerub. XSLT loetavusele oleks kasuks tulnud rohkemate kommentaaride kasutamine, nt milliste andmete kuvamiseks mingit tabelit kasutatakse.

Andmed on esitatud loogiliselt ja arusaadavalt. HTML on keerukam kui XML-st välja nopitud teksti listis välja kuvamine. Kujunduses on kasutatud ka CSS-i ning andmete esitamiseks on kasutusel hästi loetavad tabelid.

Väljundiks olev HTML annab W3C validaatoris mitu viga: 1. Puudub dokumendi tüübi deklaratsioon ( <!DOCTYPE HTML SYSTEM>). 2. <head> element on lõpetamata, sest puudub kohustuslik <title> element. 3. Sama id on korduvalt kasutusel (id=”table1”).

XML -> XML transformatsioon

Pole esitatud, seega selles osas ei vasta töö esitatud tingimustele.