BackTrack

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Mis on BackTrack

BackTrack on võrguturvalisuse testimist võimaldav vabavara, mis sisaldab suurt hulka võrguadministraatorile kasulikke vahendeid. Programm on tasuta kättesaadav veebilehel www.backtrack.org, kust leiab lisaks ka õpetusi ning linke foorumitele ning koolitustele. BackTrack on loodud võrguturvalisuse testimise eesmärgil, kuid loomulikult saab seda võimalusterohket tarkvara kasutada ka pahatahtlikel eesmärkidel.

Miks on hea tutvuda BackTrack võimalustega

Tegev võrguadministraator või selleks õppiv tudeng võiks tutvuda BackTrack võimalustega selleks, et mõista, kui kerge/raske on ära kasutada võrku, samuti selleks, et muuta oma hallatav võrk turvalisemaks. Muu hulgas saab testida kasutatavate paroolide tugevust (st tõenäosust, kui kiiresti need on murtavad).

BackTrack'i analüüsivahendid

BackTrack on väga suurte võimalustega tarkvara, mis on sisuliselt kogumik laialt kasutatavatest võrguanalüüsivahenditest. Muu hulgas sisaldab BackTrack järgmiseid tööriistasid: - Wireshark - Airmon - Aircrack - Fping - Nmap - Netcat

Näitliku loetelu BackTrack (v.3) vahenditest koos lühiselgitusega leiab käesolevalt viitelt: [1].

Järgmise käsuga saab tutvuda tarkvarapakettidega, mis sisalduvad kasutatavas BackTrack versioonis:

dpkg --list

See käsk võimaldab tuvastada, kas Backtrack kasutatavas versioonis on otsitav tarkvarapakk:

apt-cache search nimetus

BackTrack'i kasutamine vs. üksikute analüüsivahendite paigaldus

Kuna BackTrack sisaldab paljusid sagedasti ka eraldiseisvalt kasutatavaid analüüsivahendeid, võiks küsida, kas BackTrack kasutamine on mõttekas. Sellele küsimusele tuleb jaatavalt vastata, kuna BackTrack on väga mugav ja kompaktne olukorras, kus ühe või mitme analüüsivahendi väljundit kasutatakse teise (või mitme) analüüsivahendi sisendina. Lisaks aitab BackTrack kokku hoida aega, mis oleks kulunud eraldiseisvate tööriistade allalaadimisele, paigaldamisele ja seadistamisele.

BackTrack'i kasutamine arvutis

Backtrack'i saab kasutada järgmiselt:

a) kirjutades üle olemasoleval kettajaol oleva operatsioonisüsteemi, mille tulemasune Backtrack on arvuti ainuke operatsioonisüsteem. Vastava õpetuse leiab käesolvelt viitelt:
b) jaotadades kõvaketas mitmeks kettajaoks, nii et Backtrack paikneb olemasolevast operatsioonisüsteemist erineval kettajaol. Selle tulemusena säilib olemasolev operatsioonisüsteem ja alglaadimisel saab valida, kas käivitatakse operatsioonisüsteem või Backtrack. Vastava õpetuse leiab käesolvelt viitelt:
c) käivitades Backtrack live-andmekandjalt (USB-seade või CD), mille tulemusena kõik tehtud muudatused kustuvad arvuti taaskäivitamisel. 1
Vastav õpetus sisaldub järgmises peatükis.


Lihtsaim meetod BackTrack'i kasutamiseks on selle kävitamine live-andmekandjalt.

1 On võimalik BackTrack kasutamine live-andmekandjalt selliselt, et muudatused säilitatakse teisel andmekandjal. Vastava õpetuse leiab käesolevalt viitelt. [[2]]

BackTrack'i live-andmekandja tegemine

BackTrack'i kasutamise näited

näide1