User:Radamson
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Rain Adamson
Esitamise kuupäev: 2. November 2012
Essee
Loengus “Õppekorraldus ja sisekord” esimene esineja Inga Vau rääkis võimalustest mida ITK õppimine pakub, tutvus õppetööga seonduvat ja rääkis TTÜ raamatukogu kasutamise võimalustest. Teine esineja Indek rokk rääkis ITK maja enda pakutavatest võimalustest, arvutiklassid , laborid jms. Kolmas esineja Merle Varendi rääkis stipendiumitest ja tagasisidest kooli kohta. Tagasisidet tuleks aktiivselt anda, kuna sellega tõepoolest ka arvestatakse! Kooli haridustehnoloog Marko Puusaar andis räägis e-õppe teemadel. ITK on selleks kasutusel Moodle ja Wiki ning lisaks salvestatakse kõik loengud. Loengu lõpetas üliõpilasesinduse esindaja kes tutvustas esindust ja läibiviidavaid üritusi. Loeng on kindlasti vägagi kasulik igale uuele tudengile
Helpdeski loengus tutvustasid helpdeski tööd kaks Skype´i töötajat Peeter ja Peeter. Peetrid rääkisid sellest miks valida töö helpdeskis, mida see töö pakub ja tutvustasid helpdeski igapäeva tööd Skype´is. Põhilisteks põhjusteks miks hepldeskis töötada mainiti ära soov inimesi aidata. praktiseerida sotsiaalseid oskuseid ja kasutada helpdeski tööd hüppelauana karjääris. Helpdeski töö pakub võimalust inimestega igapäevaselt suhelda, ning luua selle kaudu uusi kontakte, arendada oma IT alaseid teadmisi ja võimalust testida uusi tehnilisi lahendusi enne kui need kasutajateni jõuavad. Helpdeski on asi milleta inimesed tänapäeval enam hakkama ei saaks. Aina enam tuleb uusi teenuseid mis kasutavad arvuteid ja interneti ning paratamatult vajatakse vahel abi või tekib probleeme.
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus B
Kukkusid eksamil läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik eksamit teha? Kellega kokkuleppida, et eksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?
Vastus
Pärast seda loen õppekorralduse eeskirja ja saan teada, et mul on võimalus sooritada korduseksam kahe semestri jooksul peale aine õpetamissemestri lõppu. Kokkuleppe korduseksami sooritamiseks pean tegema aine õpetajaga ning eksami registreerima õppeosakonnas. Korduveksami tähtajad määrab aine õpetaja kooskõlas õppeosakonna koostatud soovitusliku ajakavaga. Kordussooritus on riigieelarvelistele õppuritele tasuta, riigieelarvevälistele 14,2€.
Küsimus 3
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Vastus
Esimesel õppeaastal on võimalik akadeemiline puhkus võtte ainult järgnevatel põhjuste: Tervislikud põhjused ( 2 aastat ), Eesti kaitsejõududesse teenima asumisel ( 1 aasta ) ja lapse hooldamiseks ( kuni lapse 3 aastaseks saamiseni ). Akadeemilise puhkuse taotlemiseks tuleb esitada avalds ja vastav tõend. Puhkuse lõpetamiseks tuleb esitada avaldus, kui seda ei esitata siis lõppeb puhkus automaatselt puhkuse viimasele semestrile järgneva semestri punase joone päevaks. Õppeaineid saab deklareerida vaid lapsepuhkusel olev tudeng vastava taotluse esitamisel õppeosakonda. Kõigil õpilastel on akadeemilise puhkuse ajal õigus sooritada eksameid ja arvestusi.