Reliability Monitor

From ICO wiki
Revision as of 13:31, 20 March 2010 by Rpiirisa (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Sissejuhatus

Reliability Monitor (Töökindluse seireseade) on Microsoft Management Console (MMC ) snap-in(moodul).

Reliability Monitor annab süsteemi stabiilsuse ülevaate ja muutuste analüüsi koos täpse teabe üksikute sündmuste kohta, mis võivad mõjutada süsteemi üldist stabiilsust, nagu näiteks tarkvara paigaldus, operatsioonisüsteemi uuendused ja riistvara rikked. Andmete kogumine algab süsteemi paigaldamisest peale.

Selleks, et kasutada Reliability Monitor-i peab kasutaja kuuluma Users gruppi.

  • Reliability Monitor arvutab System Stability Index(süsteemi stabiilsuse indeks), mis kajastab, kas ootamatud probleemid vähendavad süsteemi töökindlust.
  • Stabiilsuse indeksi graafik tuvastab kuupäevad mingi ajajooksul, kui tekkisid probleemid.
  • System Stability Report(süsteemi stabiilsuse raport) annab üksikasju selleks,et leida peapõhjus, mis vähendas töökindlust. Vaadates süsteemi muutusi, näiteks rakendusete paigaldamine või eemaldamine,operatsioonisüsteemi uuendamine, kõrvuti tõrgetega, näiteks rakenduse rikked,operatsioonisüsteemi kokkujooksmine või riistvara rikked, saab arendada probleemide adresseerimise strateegiat.

Autor

Risto Piirisaar
A21

Reliability Monitor kasutamine

Reliability Monitor-i saab avada MMC-sis, selleks vajuta Start ja kirjuta search boxi perfmon ja vajuta enter,siis MMC-sis laienda Reliability and Performance ja Monitoring Tools ja siis vajuta Reliability Monitor peale.

  • Lihtsam viis Reliability Monitor avamiseks on search boxi kirjutada perfmon /rel.
  • Saab avada ka siis kui on Server Manger ees ja seal laienda Diagnostics, siis Reliability and Performance Monitor, siis Monitoring Tools ja siis vajuta Reliability Monitor.
  • Reliability Monitor-i leiab ka Administrative Tools-i alt valida Reliability and Performance Monitor, seal laineda Monitoring Tools ja siis vajuta Reliability Monitor.

Remote Computer-iga Reliability Monitor kasutamine

Kui tahad Remote Computer-iga Reliability Monitor-ile ligi saada peab Remote Registry lubatud olema, sest Reliability Monitor andmed pannakse registrisse. Remote Registry tööle panemiseks tuleb minna services.msc ja sealt Remote Registry üles otsida ja start panna. Remote Registry tööle panemiseks peada kuuluma Administrators gruppi.

Avades Reliability Monitor-i Remote Computer-is tuleb teha parem klõps Reliability and Performance peale ja vajutada Connect to another computer peale, siis valid local computer või remote computer ja kui valitud vajutad ok. MMC-sis laienda Reliability and Performance ja Monitoring Tools ja siis vajuta Reliability Monitor peale. Selleks, et remote computer-iga Reliability Monitor vaadata pead olema vähemalt Users grupis, selles remote computer-is.

Data Collection lubamine Reliability Monitor-il

Reliability Monitor kasutab andmete edastamiseks RACAgent scheduled task-i. Reliability Monitor hakkab näitama stabiilsuse indeksit ja konkreetse sündmuse informatsiooni 24 tundi pärast süsteemi paigaldamist. RACAgent scheduled task töötab vaikimisi pärast operatsioonisüsteemi paigaldamist. Kui see on välja lülitatud, siis tuleb seda käsitsi tööle panna Task Scheduler-ist. Selleks start searchbox-i kirjutada taskschd.msc ja enter ,siis navigeerimis ruudul laiendada Task Scheduler Library, siis Microsoft, siis Windows ja vajutada RAC peale. Parem klõps RAC-il ,siis view ja vajuta Show Hidden tasks. Lõpuks vajuta RACAgent-i peale tulemus ruudus.

System Stability Index (Süsteemi stabiiluse indeks)

System Stability Index tugineb kogutud andmetel süsteemi eluea jooksul, iga kuupäev System Stability Chart (süsteemi stabiilsuse graafik) sisaldab graafiku punkti, mis näitab selle päeva süsteemi stabiilsuse hinnet. Süsteemi stabiilsuse indeks on number 1-st(vähem stabiilne) kuni 10-ni(kõige stabiilsem) ja on kaalutud mõõtmisest tuletatud peale konkreetsete arvu rikkete juhtumist mingi perioodi jooksul. Reliability Events (töökindluse sündmused) System Stability Report-is(Süsteemi stabiilsuse raport) kirjeldavad konkreetset riket.

  • Hiljuti juhtunud rikete korral kaalutakse rangemalt, kui vanu rikkeid, see võimaldab seda, kui probleem on lahendatud, siis süsteemi stabiilsuse indeks tõuseb.
  • Need päevad, kui süsteem on välja lülitatud või une seisus, siis süsteemi stabiilsuse indeksit ei arvutata.
  • Kui ei ole piisavalt andmeid, et arvutada püsivat süsteemi stabiilsuse indeksit, siis graafiline joon teeb täpi ja kui on piisavalt andmeid, siis joon on kõikumatu.
  • Kui on mingeid olulisi muutusi süsteemi ajal, siis informatiooni ikoon ilmub graafikule iga päev, kui süsteemi aega muudeti.

Mis kasu on Reliability Monitor-ist

System Stability Chart

Reliability Monitor säilitab kuni aasta jagu süsteemi stabiilsuse ja töökindluse sündmuste ajalugu. System Stability Chart näitab liikuvat graafikut,mis on koostatud kuupäeva järgi. Kui tarkvara paigalda või eemaldada,siis tekib informatsiooni ikoon, mis viitab edukale sündmusele või hoiatus ikoon, mis viitab rikkele. Ülejäänud sündmuse tüübide puhul tuleb vea ikoon, mis viitab veale. Kui rohkem, kui 30 päeva on andmed olemas, siis saad kerimisriba kasutada, et näha kuupäevi, mis jäävad vaadatavast aknast välja. Ajaloolisi andmeid saab vaadata päeva koht või kõiki korraga ja vaikimisi näitab Reliability Monitor viimaste päevade andmeid.

System Stability Report

The System Stability Report aitab tuvastada muutuseid, mis soodustavad madalamale stabiilsuse indeksile, siis tuleb uurida töökindluse sündmusi(Reliability Events).Kui tahad vaadata sündmusi siis vajuta pluss märgile tiitel ribal Reliability Event kategooriatel.

Reliability Event

Töökindluse sündmused, mis pannakse kirja süsteemi stabiilsuse rapotisse:

  • Süsteemi kella muutmine - andmetüübid (Old Time, New Time, Date).
  • Tarkvara paigaldamine/eemaldamine - andmetüübid (Software, Version, Activity, Activit Status, Date).
  • Rakenduse rikked - andmetüübid (Application, Version, Failure Type, Date).
  • Riistvara rikked - andmetüübid (Component Type, Device, Failure Type, Date).
  • Windowsi rikked - andmetüübid( Failure Type, Version, Failure Detail, Date).
  • Muud rikked - andmetüübid (Failure Type, Version, Failure Detail, Date).

Kui Reliability Monitor teatab sagedastest Reliability Failure Events (töökindluse rikkete sündmustest), siis kasuta andmeid, selleks et otsustada, mis samme tuleb teha, et tõsta operatsioonisüsteemi stabiilsust.

Tarkvara

Kui Reliability Monitor teatab järjepidavatest rakenduste rikedest, windowsi riketest või tarkvara paigaldamise või eemaldamise rikedest, siis uuenda neid rakendusi või komponente operatsioonisüsteemis. Tuleb kasutada Windowsi Update juhtpaneeli ja Reports and Solutions juhtpaneeli, et otsida rakenduse uuendusi, mis võib aidata lahendada probleeme. Kui rikkega esinenud rakendus pole Microsofti toode, siis tuleks otsida uuendusi tootja kodulehelt.

Riistvara

Kui Reliability Monitor teatab järjepidavatest riistvara rikedest, siis arvutil on tõsine tehniline probleem, mida ei saa lahendada tarkvara uuendamisega. Selleks tuleb võtta ühendust riistvara tootjaga, et saada lisa informatsioooni rikke kohta.


Kokkuvõte

Reliability Monitor on hea töökindluse monitoorija, mida peab iga administraator oskama kasutada. Reliability Monitor-ile viskad pilgu peale ja saad teada, mis rikked sinu süsteemi mõjutavad kuupäevaselt või kõik päevad kokku ja neid saad kohe täpsemalt uurida ja ka neil lahenuduse leida. Süsteemi stabiiluse indeksit vaadates näed kohe ära, kui stabiilne süsteem on ja vaadata, mis vead,hoiatused ja informatsiooni sündmused sinu süsteemi indeksit alla veavad.

Kasutatud kirjandus