User:Ssiilbau
Küsimus B
Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokkuleppida, et järelarvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?
Vastus
Õpilasel on õigus sooritada korduvarvestus kuni ülejärgmise semestri punase jooneni [1]
Kordusarvestuste tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga Järelarvestusele registreerimine toimub läbi ÕISi [2]: Tuleb minna lehele Minu asjad ning valida alammenüü Kordussooritused, järelarvestusele tuleb registreerida ennast vähemalt kaks päeva enne sooritust
Kordusarvestus RF õppekohal õppivale õpilasele on tasuta [3]
Kordusarvestus REV ja OF õppekohal õppivale õpilasele on tasuline, tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis. Vastavalt Teenuste Tasumääradele 2013/2014 õppeaastel [4] on REV ja OF tudengile 20€
Viited: [1] Õppekorralduse eeskiri punkt 5.4.4.
[2] Õppekorralduse eeskiri punkt 5.2.8.
[3] Õppekorralduse eeskiri punkt 5.2.7.
[4] Õppeteenuste tasumäärade nimekiri punkt 5.
Küsimus 5
Millised eeldused peavad olema täidetud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks ja millest sõltub toetuse suurus? Mida peab toetuse saamiseks tegema? (Vastake kokkuvõtlikult) Mis on minimaalne ainepunktide arv semestris õppetoetuse saamiseks?
Vastus
Vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks peavad olema täidetud järgmised tingimused [5]:
a) üliõpilane on Eesti kodanik või viibib Eestis pikaajalise elaniku elamisloa või tähtajalise elamisloa või alalise või tähtajalise elamisõiguse alusel; b) üliõpilane õpib täiskoormusega ja on algavaks semestriks täitnud kumulatiivselt eelmistel semestritel õppekava kohaselt täitmisele kuuluva õppe mahu või ta õpib täiskoormusega esimesel semestril; c) üliõpilase Õppetoetuste ja õppelaenu seaduse § 5¹ alusel arvestatud keskmine sissetulek kuus ei ületa igaks aastaks riigieelarvega kehtestatud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks arvestatava keskmise sissetuleku ülemmäära.