Meeskond: mc2
mc2
Meeskonna liikmed
- Martin Betlem (Projektijuht)
- Johannes Tamm (Vanemprogrammeerija)
- Martin Mägi
- Jana Pipar
Projekti idee
Strateegilise sõjamängu nimega Värv loomine C# keeles. Mängu eesmärk on vallutada endale suurem ala, kui on vastasel.
Analüüs
Projekt sisaldab endas 2D-vaates arvutimängu loomist, mida saaks mängida nii teiste kasutajate kui ka üksi arvuti vastu. Mängu nimi on Värv ning lisaks meelelahutusele pakub see ka võimalust arendada oma ajutegevust, kuna võitmiseks on vaja strateegiliselt mõelda. Mängu käik on lühike ning kiire, kuid sellegipoolest on see põnev ja kaasahaarav.
Mis on mängu eesmärk? Mängu eesmärk on vallutada endale suurem ala, kui vastane endale vallutada suudab. Kogu ala on jaotatud kastideks, mida kordamööda oma värviga täidetakse. Vastase täidetud ala on võimalik ka uuesti endale võita, nii tehes saab lisaks suuremale alale ka ühe lisakäigu. Kui kogu mängulaud on täidetud, selgub võitja, kes saab endale punkti. Enne mängima hakkamist on võimalik valida, mitu mängijat mängivad ning mitme punktini mäng kestab. Mängul peab kindlasti olema (must have)
- Menüü:
Sealt on võimalik valida kahekesi või üksi mängimise vahel, muuta seadeid, saada infot ja abi, näha üldist tabeliseisu ning mäng sulgeda. Üksi mängimise puhul on lisaks veel võimalik valida erinevate raskusastmete vahel. „About“ valiku all on lahti seletatud mängu põhimõtted. Lisaks on realiseeritud ka registreerimise ning sisselogimise valikud. Menüü ülesehitus on väga lihtne, et seal oleks mugav nii arvutihiirega kui ka klaviatuuriga liikuda. See võiks välja näha umbes selline:
- Erinevad tasemed arvuti vastu mängimisel:
Mängul on kolm raskusastet, mis on kõik arvuti poolt juhitavad. Neid saab kasutaja valida menüüst ning need on: Easy (rumal arvuti): Sobib mängimiseks algajale ning mänguga tutvumiseks. Enamasti võidab kasutaja. Medium (tavaline arvuti): keskmine tase. Hard (tark arvuti): Mängimiseks edasijõudnutele, kes soovivad suuremat väljakutset ning ennast rohkem proovile panna. Sellel tasemel on arvutit raske võita.
- Mitmekesi mängimise võimalus (multiplayer):
Mängu peab saama mängida ka kuni kaheksa mängijat korraga. Kasutajad saavad teha ise võrgupõhiseid lobby’sid ning ka liituda teiste lobby’dega. Enda tehtud lobby saab ka lukustada, mis tähendab, et teistel kasutajatel peab olema parool sellega liitumiseks. Nii saab näiteks mängida ainult enda tuttavate vastu, kellele parooli jagatakse. Eraldi valik on listi värskendamiseks. Listis on näha lobby hõivatus, interneti kiirus ehk ping (vastavalt värvidele: roheline on väga hea, kollane on keskmine ning punane on kehv) ning mängu suurus. Enne mängima hakkamist peavad kõik lobby’s olevad mängijad kinnitama, et on valmis mängima. Lobby’t luues saab muuta internetikiiruse (ping) limiiti ning seda, kaua igal mängijal maksimaalselt aega on otsuste tegemiseks või mitu korda ta saab oma käike teha.
- Mänguväljaku suurus:
Seadetest on võimalik valida mänguväljaku suurus alates 3x3 kuni 20x20.
- Aja funktsioon:
Mängus on oluline mõelda kiiresti, seetõttu saab valida mõlemale mängijale võrdse aja, mille jooksul mängijad oma vallutused tehtud peavad saama. Kui ühel või teisel mängijal saab aeg otsa, siis mäng kaotatakse automaatselt ning vallutuste suurus ei mängi rolli.
- Salvestamine ja laadimine:
Pooleliolev mäng on võimalik mitmekesi mängides ka ära salvestada ning seda hiljem jätkata sama kasutaja alt.
- Allaandmise võimalus (surrender):
Kui üks mängijatest tahab mingil põhjusel keset mängu alla anda, siis peab selleks olema võimalus. Mäng ei pea kestma maksimaalsete punktide või protsendini.
- Punktiarvestus:
Mõlema mängija punktid ja järelejäänud aeg on terve mängu jooksul näha. Valida saab, kas mäng käib kuni mingite punktideni või protsendini.
- Abi ja reeglid:
Menüü valikutes on võimalus saada abi, kui mingi osa mängust on jäänud arusaamatuks. Seal on lahti seletatud mängu põhimõtted ning kuidas on võimalik punkte võita.
- Seaded:
Lisaks eelpool mainitud valikutele saab muuta mängijate nimesid, värve ning kas soovitakse mängida ajalimiidiga või ilma (kui valitakse ajalimiidiga mängimine, siis ka selle suurust). Võimalik on ka muuta mängu resolutsiooni (kas täisekraan või mitte) ning seda, millised nupud klaviatuuril tähistavad mänguks vajalikke liigutusi.
- Täisekraani valik:
Mängida peab olema võimalik ka täisekraanrežiimis, mis teeb mängimise kohati mugavamaks ja kiiremaks. Seda saab muuta seadete valiku alt.
- Kasutajaks registreerumine ja sisselogimine:
Mängijad peavad saama ennast ka kasutajateks registreeruda, vastasel juhul ei saa teiste lobby’desse siseneda. Registreerumiseks tuleb sisestada kasutajanimi, parool kaks korda, nimi, sünniaeg ning e-maili aadress. Seadete alt saab hiljem parooli muuta. Kasutajasse salvestatakse seadete informatsioon, mis tähendab, et mängu avamisel mõnes teises arvutis on näiteks resolutsiooni ning klaviatuuri valikud samad.
- Mängu sulgemine:
Sulgemisel küsib programm, kas oled selles ikka kindel või soovid jätkata. See ennetab olukorra, kus kasutaja tegelikult ei soovi mängu sulgeda, kuid teeb seda kogemata. Mängul võiks lisaks olla ka (nice to have):
- Kujundite muutmise võimalus:
Maa-ala vallutades tehakse seda vaikimisi ruudukujuliste tükkidena. Mängul võiks aga olla võimalus muuta nende suurust või kuju, näiteks kolmnurkadeks.
- Disain:
Mängul võiks olla võimalikult ilus ja funktsionaalne disain, et mängijatel oleks kõigest hea ülevaade ning et nad seda naudiksid.
- Profiilipildi lisamine:
Mängijatel on võimalik oma kasutaja alla lisada ka endale meelepärane profiilipilt.
Logi (2015)
8.september
- Meeskonna kokkupanek
- Arutlemine
- Plaanimine
- Programmi loomine
20.oktoober
- Wiki lehe loomine
- TFSi loomine
27.oktoober
- andmebaasi mudel oma planeerimine