Meeskond: KTM Development
Projekt
Grupitööde lihtsamaks haldamiseks loodud dashboard, milles on kergem grupitöid teha ilma segavate faktoriteta.
Prototüüp
14. Detsember kaitstud prototüüp.
Lõpptoode
Kasutusjuhend asub siin: Simple Team Manager Kasutusjuhend
Lisatud lõpptoode.
Analüüs
Üldine
Meie meeskond KTM Development otsustas oma projektina luua grupitöö haldus progrogrammi, mille nimeks otsustasime esialgu panna Simple Team Manager. Meie meelest on selline rakendus väga vajalik, kuna olles ise palju grupitöödega Eesti Infotehnoloogia Kolledžis kokku puutunud, siis Facebooki chat või Skype(Kaks populaarsemat mida kasutanud oleme) ei ole väga hea platvorm effektiivseks tööks. Kõik failid, mida jagatakse satuvad lõpuks kusagile chati kaugele-kaugele ajalukku ja puudub ülevaade kogu tööst. Kuna grupis on tavaliselt rohkem kui 2 inimest, siis alati on probleem, et teada saada, kus maal keegi oma tööga on. Eriti tulevad meelde gümnaasiumi ajad, kus põhifookus oli offtopic jutul, kuna lihtsalt platvorm soosis seda. Nagu öeldakse, et "don't put all your eggs in one basket", siis meie eesmärgiks on luua eraldi keskkond, mis on spetsialiseerunud kooli grupitööde effektiivsuse tõstmisele, aga sellest kohe lähemalt.
Eesmärk
Projekt Simple Team Manager-il on kaks eesmärki, mis on võrdse osakaaluga. Esimeseks eesmärgiks on meie tiimi KTM Development arendajatele väga kasuliku kogemuse saamine, millest õpime väga palju tarkvara arenduse kohta, mida loengutes ja praktikumides ei õpiks. See paneb kogu meie tiimi proovile, sest kellegil ei ole varasemaid kogemusi taolise projektiga. See on meie eesmärk enda seisukohast, aga tegelikult kõige tähtsam eesmärk on noortele õpilastele effektiivse platvormi loomine, mis tooks kasu nii õpilastele kui ka õpetajatele. Õpilased õpiksid effektiivsemalt grupitöid tegema ja tänapäeva maailmas on grupina/tiimina töötamine suhteliselt möödapääsmatu ning õpetajad saaksid paremini õpetada. Me oleme nüüd peale idee väljatöötamist natukene ringi uurinud ja taolisi rakendusi on juba olemas. Need populaarsemad rakendused on mõeldud pigem programmeerijatele ja või IT-inimestele(koodi kirjutamine, bitbucket jne), ehk siis need rakendused on liiga keerulised gümnaasiumi õpilastele ja ka meie enda kooli esmakursuslastele. Simple Team Manageri põhieesmärgiks on luua väga tavakasutajasõbralik rakendus ning fokuseerida seda just Eesti Gümnaasiumi õpilastele ja Ülikooli õpilastele.
Funktsioonid ja protsessid
Kasutaja registreerimine
Programmi “Simple Team Manageri” avades satud algvaatesse, kus võimalikud valikud on “Logi Sisse”, “Registreeri” ja “Rakenduse eesmärk”. Registreeri valides avaneb registreerimisaken. Tuleb sisestada sobiv unikaalne kasutajanimi, kaks korda tuleb sisestada soovitud parool(peavad kattuma). Nende all on lahtrid “Nimi”, “Perekonnanimi”, “Kool”, “Klass/kursus”, mis tuleb täita. Peale seda tuleb vajutada nupule registreeri.
Kasutaja sisselogimine
Programmi “Simple Team Manageri” avades satud algvaatesse, kus võimalikud valikud on “Logi Sisse”, “Registreeri” ja “Rakenduse eesmärk”. “Logi Sisse” valides tuleb ette logimisaken. Tuleb sisestada eelnevalt registreeritud kasutajanimi ja sellega kasutanimega ühenduses olev salasõna ning vajutada nupule “Logi Sisse”, see viib kasutaja põhivaatesse.
Gruppide loomine
Iga isik saab luua kuni 3 gruppi. Grupi loomiseks peab olema sisselogitud ning vajutama nupule “Loo Grupp”. Kasutaja suunatakse grupi loomise vaatesse. Kus tuleb anda grupile nimi*. Selles vaates on lahtrid: To-Do list, teated, ülesande püstitus, lingid/failid, projekti lühikirjeldus ja grupi salasõna*. Tärniga on kohustuslikud algselt täitmiseks, muidu edasi ei saa sellest vaatest. Peale seda tekib andmebaasi uus grupp, millega on seotud üks omanik(kasutaja).
Grupi muutmine
Gruppi saab muuta vaid grupi algne looja. Grupil on võimalik muuta nime. Grupi muutmine käib koha “minu grupid” alt.
Grupiga liitumine ja lahkumine
Grupiga liitumiseks tuleb olla sisselogitud. Valida tuleb nupp “Liitu grupiga” ja sinna tuleb grupi salasõna(liitumiskood) sisestada. Peale selle sisestamist tuleb vajutada nuppu “Liitu” ja sinu kasutaja on nüüd selles grupis. Grupist lahkumiseks tuleb valida grupi vaates “Lahku Grupist”.
Grupis oleku vaade/töölaud
Grupiliikme õigused
Nagu tavaks on olnud, siis iga grupi looja saab automaatselt grupi pealikuks(admin). Admin saab kõige kõrgemad õigused ja tema võimsuses on grupi nime muuta, gruppi kustutada, kasutajaid eemaldada ja jagada koodi, millega saavad niiöelda tavakasutajad ühineda. Veel lisaks saab admin määrata tavakasutajaid veel Vice-Adminnideks, mis tähendab, et ka tema saab grupi nime muuta, kasutajaid eemaldada ja jagada grupiga liitumiskoodi, millega saab gruppi ühineda. Kokkuvõtvalt jagunevad õigused kolmeks - Admin, Vice-Admin, Tavakasutaja.
Teadete lisamine
Teadete lisamiseks tuleb grupivaates vajutada adminil või vice-adminil teadete editimis nuppu, peale mida avaneb pop-up vaade, kus on vastavad tühjad lahtrid(või täis), mida saab siis muuta, vajadusel kustutada või juurde lisada. Peale seda tuleb vajutada salvestamisnuppu, mis uuendab teadete tahvlit.
To-DO listiga seotud tegevused
To-Do listi saab admin või vice-admin lisada uusi taske kasutades muuda nuppu, peale mida tuleb popup window lahti, kus on võimalik uusi taske lisada või olemasolevaid muuta vastavalt olekutele (tegemata, tegemisel, valmis). Peale seda tuleb vajutada salvestamisnuppu, mis uuendab to-do listi.
Chatbox
Grupil on chatbox, milles saavad osaleda kõik liikmed. Selleks, et ei tekiks mingeid süsteemi kokkujookmisi saab iga kasutaja kirjutada chatboxi 5 sekundit pärast enda eelmist kirjutatud kirjet. Tänu sellele mõeldakse rohkem mida kirjutada ja sõnumid oleksid kogu grupile rohkem väärtuslikud.
Nice-To-Have
Terviklik tag-ide süsteem
Tagide järgi on võimalik otsida asju, et tagid ei oleks kõigest display funktsioon vaid neil oleks ka sisene väärtus. Näiteks kui klikkida tagile “Väga kiire”, siis kuvab kõik asjad, millel on selline tag.
Rakenduse sisene üleslaadimis/allalaadimis funktsioon
Oma grupisiseselt oleks võimalik meie serverisse oma grupitöid ja faile ülesse laadida ning grupikaaslased saaksid läbi selle neid alla laadida. Võõrad nendele ligi ei pääse.
Mini-rakendus “Gruppide generaator
See on selline lisavidin eraldi aknas ja kõigile kätte saadav. Oletame, et sisestad 10 nime ja soovid teha kolmesed või 4jased grupid, siis see loob 2 kolmest gruppi ja ühe neljase. See on hea vidin õpetajatele või siis kui on suurem hulk inimesi, kes soovivad end väikestesse gruppidesse moodustada.
Emailiga registreerimine
Algul on tavaline registreerimine, aga kui aega jääb tahaks teha emaili verificationiga registreerimise, et süsteemi kinni jooksutajatel elu raskemaks teha.
Meeskonna koosseis
- Tauno Otti
- Kristian Laupa
- Mart Abel (Projektijuht)
Kasutatud tehnoloogia
- .NET raamistik
Tööriistad
- Microsoft Visual Studio
- Microsoft SQL Server Management Studio
Prototüübi retsensioon meeskonnale mc2
Meie valimise prototüübi retseneerimiseks sama meeskonna, mida tegime analüüsi retsenseerimise puhul. Selleks oli meeskonna mc2 mäng nimega Color Of War Board Game. Laadisin selle prototüübi meeskonna mc2 lehelt alla ja juhise järgi käivitasin .exe faili mis avas mängu. Algul tuleb ette peamenüü, milles on 5 valikut: Play, Leaderboards, Settings, About ja Exit. Kõigepealt avasin About lehe, et teada saada millega tegu on, kuna pole varem sellisest mängust kuulnud. Kahjuks sealt infot ega tutoriali mängu kohta ei leidnud ja otsustasin proovida mängu käigus jõuda selgusele.
Hea:
Mäng on väga hästi teostatud ja kõik jookseb sujuvalt. On väga palju erinevaid settinguid ja mängumode mida proovida ning testida. Kood on kõik jagatud ilusti klassidesse ja kõik on hästi arusaadav, kus miskit tehakse. Kõik must-have funktsioonid on prototüübis olemas. Kood on nõuetekohane.
Mis võiks teisiti olla?
Mängu alustades võiks see täringuveeretuse animatsioon kiiremini läbi saada või seal võiks olla võimaluse see üldse vahele jätta (skippida). Peamenüüs võiks olla ka nupp "Tutorial", mis seletaks väga lühidalt ja konkreetselt mängupõhimõtte.
Kokkuvõte:
Tegu on väga hästi tehtud projektiga. See on piisavalt mahukas ja hästi realiseeritud.
Analüüsi retsentsioon meeskond KTM Development poolt meeskonnale mc2-le
Antud analüüs oli vägagi lähtuv õppejõu poolt kirjutatud tingimustele. See kajastus ka analüüsi alampealkirjades. Üldiselt on üsna hästi ära kirjeldatud, et mida see mäng „Värv“ endast kujutab. Analüüs on jaotatud nelja ossa ning need osad on väga hästi ära jaotatud, mis omakorda annab selge ülevaate selle mängu ideest.
Ilusti on ka ära toodud "must have" " ja "nice to have" funktsionaalsused, kuigi omalt poolt lisaksin veel ühe väga huvitava idee "nice to have" funktsionaalsusesse. Võiks veel lisada niieöelda ränk süsteemi, mis eraldab mängijaid nende oskustaseme poolt, mis annaks võimaluse ennast teistega võrrelda ja tahtmise teistest parem olla.
Analüüsis oleks võinud ka natukene täpsemalt kirjeldada mängu kasulikkusest inimesele ja miks just see mäng peaks kedagi mängima kutsuma. Ning oleks võinud ka analüüsis välja tuua võimalikud probleemid, mis ka kindlasti tekivad.
Üldiselt on see analüüs hästi tehtud, mis annab isegi vähem haritud inimesele kujutluspildi silme ette, et mida on plaanis teha ja milline peaks tulemus olema.
Lõpptoote retsentsioon meeskond KTM Development poolt meeskonnale VVA
Tegu on klassikalise nostalgilise mänguga. Võtsin lahti kasutusjuhendi ja hakkasin mängu proovima. Mängu põhiidee on töötav, kõik mis oli kirjas must-have funktsioonides on ka täidetud.
Mis tekitas segadust? Miks on kohe algul kõik levelid kättesaadavad. Kohe algul saab valida 5e leveli vahel, mida mängida. Loogilisem oleks, et alustaks esimesest levelist ning muud poleks võimalik mängida.
Pole aru saada, milline skoor on hea. Kui teha level lõpuni, siis skoor on ise kahanenud mingi arvuni ja tuleb teade, et oled leveli läbi teinud, sinu skoor: 130 (näiteks). Aga kui kohe surma saada, siis skoor on 190 näiteks. Milline skoor see siis hea on, sellest pole aru saada.
Mõnikord on pall väga aeglane ja mõnikord on pall väga kiire.
Mis oleks võinud teisiti
Kui pall tuleb aluse nurga peale, siis võiks see ka risti tagasi põrgata. Praegusel juhul kukub see maha või läheb kuidagi loogikavastaselt ülesse tagasi.
Alusega pallile vastassuuna vastu liikudes peaks see palli suunda natukene muutma, praegu ei oma see tähtsust, kuidas sa pallile alusega vastu liigud.
Mis oli hästi?
Mäng on iseenesest väga hea ja terviklik. On mitmeid erinevaid blokkide variatsioone ja kõike mida taolises nostagilises mängus teha peaks saama, seda ka teha saab. Kood on ilusti ülesse ehitatud ja kõik on arusaadav.
Arenduslogi
- 17.10.2015 - Meeskonna kokkupanek
- 18.10.2015 - Saime kokku ja mõtlemise, mida võiks teha.
- 19.10.2015 - Esitlesime üksteisele oma ideesid ja valisime välja ühe.
- 25.10.2015 - Tegime Wiki lehe.
- 20.11.2015 - Saime kokku ja hakkasime arendusega pihta.
- 14.12.2015 - Saime kokku ja jätkasime arendusega. Prototüüp sai valmis.