User:Soselein
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Siim Oselein
Esitamise kuupäev:
Essee
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?
Vastus
Eksami läbi kukkumisel kehtib õigus kordussoorituseks kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist.[1] Ühe õppeaine piires on õppuril õigus kuni kolmele sooritusele.[2]
Kordussooritusele saab registreerida ÕISis. Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva.[3]
Riigifinantseeritaval kohal on kordussooritused tasuta.[4]
Omafinantseeritaval õppekohal tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis.[5]
Küsimus 2
Mis on need tegevused, mis tuleb teha enne punase joone päeva? Panna kirja vähemalt neli (4) võimalikku tegevust. Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemilisele õiendile lõpetamisel?
Vastus
Punase joone päevaks tuleb esitada akadeemilise puhkuse avaldus.[6]
Punase joone päevaks peab koostama ja kinnitama ÕISis igaks semestriks individuaalne õpingukava.[7]
Positiivse hinde saanu saab taotleda uut kordussooritust ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist. Tulemuslikul korduseksamil saadud kõrgem hinne asendab õppetulemuste arvestamisel eelnevat eksami hinnet. Tulemuseta korduseksami puhul säilib esialgne hinne.[8]
Ülesanne
Kui mitme EAP ulatuses tuleb tasuta õppides õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas 19 EAPd ja teise semestri lõpuks 21 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve?