Background Intelligent Transfer Service
POOLELI (Inger Romanenko A21)
Intelligentne taustaülekande teenus (Background Intelligent Transfer Service – BITS) on modernse Microsoft Windows operatsioonisüsteemi komponent, mis hõlbustab failide ülekannet kasutades vaba võrgu ribalaiust. See on kõige levinumalt kasutatud viimastel Windows Update, Microsoft Update, Windows Server Update Services ja Systems Management Server versioonidel. BITS aitab üle kanda tarkvarauuendusi klientidele, selle abil saab Microsofti viirusevastane skänner Microsoft Security Essentials tõmmata vajalikke uuendusi ning samuti kasutatakse seda tehnoloogiat ka Microsofti sõnumside toodetel failide ülekandmiseks. Erinevalt teistest protokollidest, mis kannavad faile üle esiplaanil, BITS kannab neid üle tagataustal. Tagatausta ülekanded uurivad võrguliiklust ning kasutavad ainult vaba võrgu ribalaiust, et mitte takistada kasutajal võrgurakenduste (näiteks Internet Explorer) kasutamist. BITS muudab oma ribalaiust olenevalt kasutaja tegevusest.
BITS eelised
Andmete edastamine taustal: BITS saab edastada faile nii esiplaanil kui taustal. Esiplaani edastused võistlevad võrgu ribalaiuse pärast teiste rakendustega. Tavaliselt toimuvad BITS ülekanded taustal, et mitte sedaga teiste võrgurakenduste tööd. Kui teised rakendused vajavad rohkem ribalaiust, vähendab BITS enda poolt kasutatavat ja vastupidi.
Edastused on taaskäivitatavad: Edastus toimub nii kaua kuni on olemas võrguühendus ning kasutaja, kes tööd alustas on arvutisse sisse loginud. Kui võrguühendus katkeb või kasutaja logib välja, peatab BITS töö. Töö jätkub automaatselt seal kus ta pooleli jäi niipea kui võrguühendus on taastatud ja töö omanik on sisse loginud. Samuti jätkub failide edastus peale arvuti taaskäivitamist. Teenuseid nagu LocalSystem, peetakse alati sisseloginuks, niiet nende poolt alustatud edastused töötavad pidevalt.
Juhitavus: BITS rakendusliides (Application Programming Interface) pakub erinevaid meetodeid, mida saab kasutada edastuste haldamiseks. See võimaldab edastust alustada ja peatada, määrata ühe edastuse prioriteeti võrreldes teistega (muutes seeläbi järjekorda), vaadata töö progressi ja täpsustada, milliste sündmuste kohta soovitakse saada teateid.
Edastuste prioriteedi määramine: Rakendused kasutavad töö prioriteeti, et kindlaks määrata, mis kohal on üks edastus võrreldes teisega. Kõrgema prioriteediga tööd võetakse ette enne madala prioriteediga töid. On olemas kõrgemad ja madalamad prioriteedi tasemed. Kõige kürgema prioriteediga on esiplaani tööd. BITS ei sega esiplaani ülekandeid, niiet nad võistlevad ainult teiste rakendusteda võrgu ribalaiuse eest.