User:Hruutli

From ICO wiki
Revision as of 02:02, 9 November 2012 by Hruutli (talk | contribs) (→‎Vastus)
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Henri Rüütli
Esitamise kuupäev: 9. november 2012

Essee

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus B

Kukkusid arvestusel läbi. Kuidas edasi? 1.Kaua on võimalik arvestust teha? 2.Kellega kokkuleppida, et arvestust teha? 3.Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? 4.Mis on tähtajad? 5.Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?

Vastus

1.Õigus kordusarvestusteks kehtib kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani.Ühe õppeaine piires on õppuril õigus kolmele sooritusele. 2.Kordusarvestuste tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga. 3.Järelarvestuse registreerimine toimub õppeosakonnas. 4.Kui õppur ei saanud eksamil positiivset tulemust, võib ta sooritada korduseksami kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu, kusjuures õppejõul on õigus anda täiendavaid ülesandeid, mille täitmine on korduseksamile lubamise eelduseks. 5.Korduseksamid ja -arvestused on tasulised, v.a riigieelarvelisel õppekohalõppivatel üliõpilastel. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga

Küsimus 2

Mis on need tegevused, mis tuleb teha enne punase joone päeva? Panna kirja vähemalt neli (4) tegevust. Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemisele õiendile lõpetamisel?

Vastus

Enne punase joone päeva tuleb 1)Teha ära kõik kordusarvestused. 2)Koostama ära individuaalne õpingukava. 3)Deklareerida Lõputöö 4)Esitada akadeemilise puhkuse avaldus.

Parandada on võimalik 2 korda ja kirja läheb kõige parem hinne.